REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
BB11.05.19 (15:37)

"Tylko nie mów nikomu". Tu obejrzysz film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

O filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" było głośno na długo przed zaplanowaną na dziś premierą na YouTube. Poruszający dokument o pedofilii w polskim Kościele udostępniamy także w o2.
Sekielski (screen) / Youtube.com

Tomasz Sekielski opublikował na YouTube film "Tylko nie mów nikomu". Dwugodzinny dokument to zapis trwającego ponad rok dziennikarskiego śledztwa dotyczącego pedofilii wśród polskich księży. Jego twórcy nie tylko oddają głos ofiarom, lecz także naświetlają fakty, tropią podejrzanych.

Produkcja powstała dzięki datkom internautów. Około 2,5 tysiąca osób wpłaciło w sumie 450 tysięcy złotych. Producentem dokumentu jest brat Tomasza Sekielskiego - Marek.

REKLAMA

Twórcy "Tylko nie mów nikomu" przedstawiają poruszające dowody. Choćby na to, że księża objęci zakazem pracy z dziećmi, za zgodą swoich przełożonych, łamią wyroki sądów, prowadząc rekolekcje i lekcje religii.

W filmie pada kilka nazwisk, także tych znanych. Wśród sprawców molestowania wymienieni zostali między innymi Eugeniusz M., wieloletni kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym, czy zmarły w lutym tego roku Franciszek Cybula, w latach 90. kapelan prezydenta Lecha Wałęsy. Relacja skrzywdzonego przez niego mężczyzny jest jedną z najmocniejszych w całym filmie.

Oto film "Tyko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij