REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka07.08.18 (11:10)

Tysiąc ton śmieci przypłynęło do Polski z Wielkiej Brytanii

Kilkaset zatrzymanych kontenerów i ponad tysiąc ton nielegalnych odpadów z Wielkiej Brytanii - to bilans akcji funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.
Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Celnicy brali udział w międzynarodowej operacji "DEMETER IV". Polegała ona na kontroli odpadów przekraczających granice państwa w obrocie morskim, lotniczym i lądowym. Akcja była inicjatywą Światowej Organizacji Ceł (WCO).

W ciągu miesiąca funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ok. 1000 kontroli. Poddano nim także 500 kontenerów w portach w Gdyni i w Gdańsku. W części z nich, wykryto nielegalne odpady, transportowane z Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Łącznie ujawniono odpady o masie 1 099 169 kg, które przywieziono w kontenerach. Nielegalny handel odpadami ma poważny wpływ na środowisko i zdrowie ludzkie - poinformowały służby.

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

W kontenerach kontrolerzy znaleźli głównie odpady komunalne. Ale oprócz nich przewieziono także wraki pojazdów, pocięte części pojazdów, przeterminowane środki ochrony roślin i sproszkowane katalizatory. Służby sprawdzają teraz, czy przemyt śmieci może mieć coś wspólnego z niedawnymi pożarami kilkunastu wysypisk w całej Polsce.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zobacz także: Olbrzymie rozmiary truchła wyrzuconego przez morze. Naukowcy pobierają próbki

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij