Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Uczeń stracił oko na lekcjach. Strzelnica szkolna była nielegalna

49
Podziel się:

Oskarżenia usłyszeli dyrektor szkoły i jeden z nauczycieli.

Uczeń stracił oko na lekcjach. Strzelnica szkolna była nielegalna
(Agencja Gazeta, Jagoda Gorol)

*18-letni Rafał został postrzelony podczas zajęć na strzelnicy. *Chłopak dostał rykoszetem w lewe oko. Na miejscu nie było apteczki, więc nauczyciel przyłożył chłopakowi papier toaletowy do rany. Mimo kilku operacji, lekarzom nie udało się uratować oka chłopaka.

Strzelnica w szkole była samowolką budowlaną. Dyrektor zmienił w nią bibliotekę, na co nie miał zgody. Pomieszczenie było też niezgodne z zasadami bezpieczeństwa. Nie było tam tzw. kulochwytów, które zabezpieczają strzelających przed rykoszetami.

Pracownicy szkoły usłyszeli zarzuty. Są oskarżeni o narażenie 78 uczniów na niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu. 63-letni Włodzimierz S., dyrektor szkoły, miał podjąć decyzję o samowoli budowlanej. Nauczycielowi Krzysztofowi S. zarzuca się, że pozwolił uczniom na korzystanie z broni w miejscu, które nie było do tego przystosowane.

*Obaj mężczyźni nie przyznali się do winy. *Odmówili również składania wyjaśnień. Mogą trafić do więzienia na okres od 3 miesięcy do 5 lat – informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury w Tarnobrzegu.

Zobacz także: Zobacz także: Tragiczny wypadek w Tryńczy. "To byli normalni, spokojni chłopcy"

*Raniony nastolatek chodził do klasy o profilu edukacji wojskowej. *Zajęcia na strzelnicy odbywały się w ramach treningu strzeleckiego. Gdy sprawą zajmowała się prokuratura ze Stalowej Woli, rodzice obawiali się, że zostanie ona zamieciona pod dywan. Dopiero gdy przeniesiono śledztwo do Tarnobrzegu, postawiono konkretne zarzuty.

*Rafał do tej pory nie funkcjonuje jak przed wypadkiem. *Ma protezę i zażywa mnóstwo leków. Po roku od zdarzenia wciąż nie chodził do szkoły i musiał korzystać z indywidualnej nauki w domu – czytamy w "Echu Dnia”.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
katana57
5 lata temu
18 lat ? Stary koń a taki głupi. I do kogo pretensje ?
g1
5 lata temu
tylko co to była za broń pneumatyczna, boczny zapłon, centralny zapłon poza tym gdyby miał ochronniki oczu jak na każdej strzelnicy z prawdziwego zdarzenia to pewnie nic by się nie stało..... co nie zmienia faktu że nauczyciel pewnie nie miał żadnego przeszkolenia w tym kierunku...
broń się,bo c...
5 lata temu
18 letni??To już dorosły. Mógł patrzeć gdzie przykłada oko i robić stosowne uniki. nie dramatyzujmy, Jeszcze ma drugie oko.Następnym razem z pewnością ubierze okulary, a przynajmniej będzie umiał strzelać i zrobi nieprzyjacielowi pif paf! rata tatatata!! Takie czasy!!! ludzie do broni!!!!
typowo pisows...
5 lata temu
strzelnica ważniejsza od biblioteki a religia od matematyki
Lam
5 lata temu
Nielegalna strzelnica? W SZKOLE?!! Co to za szkoła? Gdzie jest kuratorium? Kto wydał pozwolenia na broń obiektową ( chyba,że to była prywatna broń belfra). I co to za szkoła, co uczy strzelać- czytaj ZABIJAĆ ?! Od tego to jest wojsko ,a nie szkółka niedzielna ! Polska zaczyna śmierdzieć Macierewiczem...
zcx
5 lata temu
jakby to była strzelnica macierewicza to uczniak zostałby weteranem.
inSu
5 lata temu
"Nazwa "strzelnica" ma znaczenie i zapis w ustawie i przepisach o broni palnej itd, ale jest również używana potocznie, jako miejsce do strzelań. Strzelali z wiatrówek, które w świetle przepisów bronią nie są. Mogli strzelać gdziekolwiek. Powinni jedynie mieć okulary ochronne. Pisanie o samowoli budowlanej to jeden wielki stek bzdur." Więc jak to jest? ;)
nikt ważny
5 lata temu
Zaraz zaraz, jaka broń ? Wiatrówka poniżej 17 J - nie ma w tej sytuacji żadnych wymagań co do strzelnicy. Jaka broń? urządzenie pneumatyczne
Pop
5 lata temu
Strzelanie to super sprawa gość nie dopilnowal bezpieczeństwa kulka bb stalowa od ściany odbija wybije oko z bliskiej odległości okularów nie było i problem sam nieraz z młodymi strzelam nie tylko z wiatrówki ale nawet nie spoglądam w inną stronę jak broń mają w rękach. Szkoda chłopaka i tyle
mike
5 lata temu
Strzelali z wiatrówek. Nawet nie broni pneumatycznej. Więc mogli strzelać nawet w ogródku, czy na szkolnym korytarzu. Prawo tego nie zabrania, ani nie reguluje. Nie wolno stwarzać zagrożenia i tyle. Jedyne przewinienie, to brak okularów ochronnych.
snajp
5 lata temu
Strzelano z wiatrówki bez okularów ochronnych i dlatego taki tragiczny wypadek.
Zdziwiony
5 lata temu
Na wiatrowke pozwolenie?
Szkopojad
5 lata temu
Ponoć lepiej późno niż wcale - ale ta wiadomość ma swoje lata i wojsko za sobą... Napiszcie jeszcze newsa o królu Bolesławie i Stanisławie biskupie...
on
5 lata temu
Jak to- nielegalna strzelnica w szkolnym budynku? Kto jest jego właścicielem? Modernizacja była robiona nocami, jak ustawy sejmowe? Fundusze były prywatne? Dyrektor i nauczyciel sponsorami?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić