Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Ukraina. Złapano jednego z przywódców ISIS

67
Podziel się

Ukraińskie służby specjalne poinformowały o schwytaniu Al Bary Sziszaniego, jednego z najważniejszych bojowników w szeregach tzw. Państwa Islamskiego. Terrorysta miał wjechać na Ukrainę z pomocą fałszywego paszportu.

Ukraina. Złapano jednego z przywódców ISIS
(twitter.com)
bCZAKkCZ

Terrorysta ukrywał się na Ukrainie od zeszłego roku. Al Bara Sziszani został zatrzymany w piątek przez ukraińskie służby w obwodzie kijowskim. Obława zaskoczyła go, kiedy był w pobliżu domu, w którym mieszkał. Al Bara Sziszani był nazywany przez Pentagon „ministrem wojny” tzw. Państwa Islamskiego.

Badanie wykazało, że zatrzymany cudzoziemiec jest rzeczywiście poszukiwanym przywódcą Państwa Islamskiego - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w oświadczeniu.

Posługując się fałszywym paszportem terrorysta zalegalizował swój pobyt na Ukrainie. Teraz Al Bara Sziszani jest w areszcie i czeka na ekstradycję. Zatrzymanie go było efektem współpracy Ukraińców z gruzińskimi i amerykańskimi służbami - informuje gazeta "Kyiv Post".

bCZAKkDb

Zobacz także: Nie żyje szef ISIS. "To większy sukces niż zabicie bin Ladena"

Od 2013 roku był jednym z najważniejszych bojowników ISIS. Al Bara Sziszani jest obywatelem gruzińskim pochodzenia czeczeńskiego. W 2013 roku został zastępcą Tarchana Batiraszwilego, znanego jako Abu Omar al-Sziszani. Batiraszwili, były żołnierz armii gruzińskiej pochodzenia czeczeńskiego, został zabity w ataku w 2016 roku. Wtedy Al Bara przeniósł się do Turcji, skąd koordynował działania tzw. Państwa Islamskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZAKkDC
KOMENTARZE
(67)
ama
11 miesięcy temu
Pisaku! Nigdy nie bylo "Panstwa Islamskiego" tylko to byla organizacja terorystyczna , a teraz juz jej nie ma. Czytaj troche wiadomosci.
gertrud
11 miesięcy temu
Kiedy w końcu politycy polscy przejrzą na oczy,od strony ukrainy już przenikają banderowcy,a od dawna było wiadomo,że bojownicy tzw.państwa islamskiego działają i szkolą banderowcow na ukrainie.Dalej ślepo ufajcie ukraińcom a polska zapłonie.
CCC
11 miesięcy temu
Odstrzelić i po kłopocie
bCZAKkDD
zaniepokojony
11 miesięcy temu
No proszę, osobnicy pochodzenia gruzińskiego, czeczeńskiego powiązani z... To dużo mówi. Czy aby nie jest tak, że Polska lekką ręką pozwala Czeczenom na wjazd do naszego kraju i pobyt? Jak to jest uregulowane?
Gringo
11 miesięcy temu
Dlaczego jeszcze nie został ścięty jak to robią ci z isis
Najnowsze komentarze (67)
Jorh57
10 miesięcy temu
Rosjanie likwidują czeczeńskich bandytów to według "demokratów" to zbrodnia. Banderowcy zatrzymują czeczenów to walka z terroryzmem.
ip
11 miesięcy temu
Czy ten akordeonista z Danii i jego partnerka z Bielska - Białej próbują przemycać Czeczeńców przez granicę w Brześciu to może i tego nie zdążyli sprowadzić do Polski...
Fazuzu
11 miesięcy temu
Assad ze swoją armią, przy wydatnym wsparciu rosyjskiego lotnictwa i wywiadu praktycznie zrobił już porządek w Syrii. Jankesi czmychnęli stamtąd w panice, zabierając zrazem swoich co ważniejszych ludzi (Bagdadi) oraz pieniądze, które jeszcze miał na zakup broni i najemników (ponad 25 mln $). Resztę mniej ważnych ludzi, którzy nie wiedzieli za dużo (że ISIS=CIA+mossad), zostawili na pastwę losu i syryjska armia zaraz pośle ich do diabła. Więc wieją stamtąd, bo już im jankesi, łapami Bagdadiego, przestali płacić i nie mają czym mordować. Tam mordowało ludzi wielu zbrojnych najemników z Ukrainy, Gruzji, Czeczenii. No i powoli ich łapią, bo teraz się ich boją. Gdy wcześniej amerykanie im płacili, by mordowali ludzi w Syrii, było wszystko OK, ukraina zresztą wysyłała tam duże ilości uzbrojenia, broni i amunicji. Teraz to się skończyło a zaczął się kłopot z takimi delikwentami. Oni bez pracy zaczną zaraz tworzyć grupy mafijne, które będą terroryzować ludzi w kraju. Więc teraz ich łapią.
m
11 miesięcy temu
utłuc dzida
Spenisz Flaj
11 miesięcy temu
Przecież ukraina i isis to sojusznicy.
jot23
11 miesięcy temu
Przecież to był przebrany ruski szpion.
Paweł
11 miesięcy temu
Brak kar śmierci dla mężczyzn i kobiet związanych z ISIS to taki sam chichot losu wobec ofiar jak żyjący w dostatku do późnych sędziwych lat SSmani
Piada
11 miesięcy temu
I znowu Turcja jako łącznik terrorystów
bCZAKkDv
rob
11 miesięcy temu
Pentaku,nie pentaj się bezsensownie na forach.
Zorro bez mas...
11 miesięcy temu
Ciekawe ilu Ich już jest w Polsce??? przecież u nas już 1/4 Ukrainców zamieszkuję legalnie a druga 1/4 nielegalnie, nie wspominając o innych przybyszach z krajów gdzie wyznawana jest religia pokoju. W autobusach i tramwajach już coraz mniej się słyszy język polski, normalnie wtedy się czuję jak bym nie był u siebie tylko gdzieś za granicą..A w Mac donaldach i kawiarenkach ani jednego Polaka nie użyczycie z obsługi, dziwne ,2 lata temu było odwrotnie, było komu pracować i nagle Polacy wyparowali, dziwne to wszystko, Pis pozwolił na sprowadzenie milionów emigrantów , najwięcej ze wszystkich krajów Europy, nie jest ważne ze większość do pracy tu przybyła, My czujemy się przez to obco we własnym kraju, A czy żyje się nam dzięki temu lepiej i bezpieczniej???, odpowiedzcie sobie sami na to pytanie. Kasa to nie wszystko, a zwłaszcza kasa dla Państwa Polskiego i jej PRZEDSIĘBIORCÓW z której My i tak nic nie mamy i mieć nie będziemy.
garfieldgd
11 miesięcy temu
Teraz Trump, w podziekowaniu, pomoze Rosji...
dziecko we ...
11 miesięcy temu
Gratulacje dla ukraińskich służb.Będą sporo wiedzieć.
specjalista
11 miesięcy temu
ukraincy zatrzymali go przy pomocy sił specjalnych Gruzji i Usa. a polskie słuzby specjalne nie brali w tym udziału ? czy smykała zapomniała o tym wspomnąć a może ukraińcy nie chcieli aby w akcji tej brali udział siły specjalne z innych krajów
jan
11 miesięcy temu
po co go trzymają . Przesłuchać i rozstrzelać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić