Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Ukraina. Złapano jednego z przywódców ISIS

67
Podziel się:

Ukraińskie służby specjalne poinformowały o schwytaniu Al Bary Sziszaniego, jednego z najważniejszych bojowników w szeregach tzw. Państwa Islamskiego. Terrorysta miał wjechać na Ukrainę z pomocą fałszywego paszportu.

Ukraina. Złapano jednego z przywódców ISIS
(twitter.com)

Terrorysta ukrywał się na Ukrainie od zeszłego roku. Al Bara Sziszani został zatrzymany w piątek przez ukraińskie służby w obwodzie kijowskim. Obława zaskoczyła go, kiedy był w pobliżu domu, w którym mieszkał. Al Bara Sziszani był nazywany przez Pentagon „ministrem wojny” tzw. Państwa Islamskiego.

Badanie wykazało, że zatrzymany cudzoziemiec jest rzeczywiście poszukiwanym przywódcą Państwa Islamskiego - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w oświadczeniu.

Posługując się fałszywym paszportem terrorysta zalegalizował swój pobyt na Ukrainie. Teraz Al Bara Sziszani jest w areszcie i czeka na ekstradycję. Zatrzymanie go było efektem współpracy Ukraińców z gruzińskimi i amerykańskimi służbami - informuje gazeta "Kyiv Post".

Zobacz także: Zobacz także: Nie żyje szef ISIS. "To większy sukces niż zabicie bin Ladena"

Od 2013 roku był jednym z najważniejszych bojowników ISIS. Al Bara Sziszani jest obywatelem gruzińskim pochodzenia czeczeńskiego. W 2013 roku został zastępcą Tarchana Batiraszwilego, znanego jako Abu Omar al-Sziszani. Batiraszwili, były żołnierz armii gruzińskiej pochodzenia czeczeńskiego, został zabity w ataku w 2016 roku. Wtedy Al Bara przeniósł się do Turcji, skąd koordynował działania tzw. Państwa Islamskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(67)
Jorh57
3 lata temu
Rosjanie likwidują czeczeńskich bandytów to według "demokratów" to zbrodnia. Banderowcy zatrzymują czeczenów to walka z terroryzmem.
ip
3 lata temu
Czy ten akordeonista z Danii i jego partnerka z Bielska - Białej próbują przemycać Czeczeńców przez granicę w Brześciu to może i tego nie zdążyli sprowadzić do Polski...
Fazuzu
3 lata temu
Assad ze swoją armią, przy wydatnym wsparciu rosyjskiego lotnictwa i wywiadu praktycznie zrobił już porządek w Syrii. Jankesi czmychnęli stamtąd w panice, zabierając zrazem swoich co ważniejszych ludzi (Bagdadi) oraz pieniądze, które jeszcze miał na zakup broni i najemników (ponad 25 mln $). Resztę mniej ważnych ludzi, którzy nie wiedzieli za dużo (że ISIS=CIA+mossad), zostawili na pastwę losu i syryjska armia zaraz pośle ich do diabła. Więc wieją stamtąd, bo już im jankesi, łapami Bagdadiego, przestali płacić i nie mają czym mordować. Tam mordowało ludzi wielu zbrojnych najemników z Ukrainy, Gruzji, Czeczenii. No i powoli ich łapią, bo teraz się ich boją. Gdy wcześniej amerykanie im płacili, by mordowali ludzi w Syrii, było wszystko OK, ukraina zresztą wysyłała tam duże ilości uzbrojenia, broni i amunicji. Teraz to się skończyło a zaczął się kłopot z takimi delikwentami. Oni bez pracy zaczną zaraz tworzyć grupy mafijne, które będą terroryzować ludzi w kraju. Więc teraz ich łapią.
m
3 lata temu
utłuc dzida
Spenisz Flaj
3 lata temu
Przecież ukraina i isis to sojusznicy.
jot23
3 lata temu
Przecież to był przebrany ruski szpion.
Paweł
3 lata temu
Brak kar śmierci dla mężczyzn i kobiet związanych z ISIS to taki sam chichot losu wobec ofiar jak żyjący w dostatku do późnych sędziwych lat SSmani
Piada
3 lata temu
I znowu Turcja jako łącznik terrorystów
rob
3 lata temu
Pentaku,nie pentaj się bezsensownie na forach.
Zorro bez mas...
3 lata temu
Ciekawe ilu Ich już jest w Polsce??? przecież u nas już 1/4 Ukrainców zamieszkuję legalnie a druga 1/4 nielegalnie, nie wspominając o innych przybyszach z krajów gdzie wyznawana jest religia pokoju. W autobusach i tramwajach już coraz mniej się słyszy język polski, normalnie wtedy się czuję jak bym nie był u siebie tylko gdzieś za granicą..A w Mac donaldach i kawiarenkach ani jednego Polaka nie użyczycie z obsługi, dziwne ,2 lata temu było odwrotnie, było komu pracować i nagle Polacy wyparowali, dziwne to wszystko, Pis pozwolił na sprowadzenie milionów emigrantów , najwięcej ze wszystkich krajów Europy, nie jest ważne ze większość do pracy tu przybyła, My czujemy się przez to obco we własnym kraju, A czy żyje się nam dzięki temu lepiej i bezpieczniej???, odpowiedzcie sobie sami na to pytanie. Kasa to nie wszystko, a zwłaszcza kasa dla Państwa Polskiego i jej PRZEDSIĘBIORCÓW z której My i tak nic nie mamy i mieć nie będziemy.
garfieldgd
3 lata temu
Teraz Trump, w podziekowaniu, pomoze Rosji...
dziecko we ...
3 lata temu
Gratulacje dla ukraińskich służb.Będą sporo wiedzieć.
specjalista
3 lata temu
ukraincy zatrzymali go przy pomocy sił specjalnych Gruzji i Usa. a polskie słuzby specjalne nie brali w tym udziału ? czy smykała zapomniała o tym wspomnąć a może ukraińcy nie chcieli aby w akcji tej brali udział siły specjalne z innych krajów
jan
3 lata temu
po co go trzymają . Przesłuchać i rozstrzelać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić