REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski01.09.17 (15:03)

Ulubione kierunki wakacyjne Polaków w 2017 roku

Wakacje jeszcze się nie skończyły i pewnie duża część Polaków wyjedzie jeszcze we wrześniu, jednak Polska Izba Turystyki już zaczyna podsumowywać sezon. Z jej raportu wynika, że tegorocznym turystycznym faworytem była Grecja.
PAP

Już drugi rok z rzędu Grecja bije w Polsce rekordy. Na zorganizowane wycieczki w tym kraju wybrał się co trzeci wypoczywający Polak. Na drugim miejscu była w tym roku Bułgaria, gdzie udało się 14 proc. osób. Na trzecim znalazła się Hiszpania.

Jest to kontynuacja zapoczątkowanego w 2015 roku trendu wypierania Egiptu i Turcji z pierwszej trójki ulubionych kierunków wakacyjnych. Towarzyszy temu umacnianie się pozycji krajów położonych na północy basenu Morza Śródziemnego – mówi Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

REKLAMA

Egipt i Turcja zamykają pierwszą piątkę. Tuż za nimi znalazła się Chorwacja, która w tym roku zanotowała spory wzrost popularności wśród polskich turystów. Jako kierunek chętnie wybierany dla podróży samochodem Chorwacja nie ma szans na wyższą lokatę. Raport dotyczy bowiem jedynie zorganizowanych wyjazdów.

Zobacz także: Gwałt Polki w Rimini. Włosi wstrząśnięci: Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy.

Modna w tym roku była także Albania. To kraj, który cieszy się popularnością wśród turystów obawiających się wyjazdu do Egiptu czy Turcji. Polacy postrzegają Albanię jako bardziej "egzotyczny" kierunek niż np. Bułgaria, ale też o wiele tańszy od np. Hiszpanii czy Portugalii.

Wakacje nieznacznie podrożały. W tym roku wyjazdy z biurami turystycznymi do Bułgarii czy Hiszpanii były droższe średnio o 3 proc. Zmiana dotyczyła też wypoczynku w Grecji, gdzie koszty wzrosły nawet o 10 proc. w stosunku do zeszłego roku. Największy wzrost cen odnotowała Turcja, gdzie sięgnął on pułapu aż 22 proc.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij