Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
opr. Kamil Karnowski
|

Ulubione przedmioty polskich uczniów. Nauczyciele spodziewali się chyba innych odpowiedzi

26
Podziel się:

Matematyka, język polski, a może fizyka lub chemia? Z przeprowadzonego tuż przed Dniem Nauczyciela badania Brainly.pl wynika, że faworyt wśród uczniów jest jeden. Wiele jednak zależy od nauczycieli. Badanie wskazało, że podopieczni cenią w nich najbardziej poczucie humoru i zaangażowanie w prowadzone zajęcia.

Ulubione przedmioty polskich uczniów. Nauczyciele spodziewali się chyba innych odpowiedzi
(iStock.com)

Idealny nauczyciel, według sondażu, który przeprowadziliśmy na stronie Brainly.pl, powinien mieć przede wszystkim poczucie humoru. Ponad 17 proc. uczniów wskazało to jako cechę, która charakteryzuje supernauczyciela – mówi agencji informacyjnej Newseria Anna Sieroń, opiekun treści w Brainly.pl. –Oprócz tego uczniowie doceniają również pasję, zaangażowanie i niekonwencjonalny sposób prowadzenia zajęć.

Te cechy także otrzymały kilkunastoprocentowe wskazania. Mniej istotna okazała się np. możliwość wyjścia poza szkołę podczas zajęć. Młodzi ludzie najbardziej cenią pedagogów nie tylko za poczucie humoru i optymizm, lecz także za pracę, którą wykonują w domu.

Dwie trzecie uczniów twierdzi, że lubiany nauczyciel spowodował wzrost ich zainteresowania przedmiotem, którego naucza. Więcej niż co trzeci deklaruje, że na lekcjach lubianego nauczyciela stara się bardziej niż na innych. Ponad połowa chętnie wzięłaby udział w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez taką osobę.

Nauczyciele do dodatkowego wysiłku związanego z poszerzaniem informacji na dany temat potrafią zachęcić w wieloraki sposób. Bardzo często polecają dodatkowe informacje, które znajdują się na portalach edukacyjnych, często są to linki do wideo na YouTube czy książki, po które uczeń powinien sięgnąć w wolnym czasie – podaje przykłady Anna Sieroń.

Nauczyciele szukają nowych technologii. Skutecznym pomysłem na zaangażowanie uczniów w naukę przedmiotu może być np. polecanie niekonwencjonalnych źródeł informacji, takich jak Netflix.

Sami uczniowie zaskoczyli autorów ankiety niekonwencjonalnymi odpowiedziami na pytanie o ich ulubione przedmioty. Okazało się, że największy odsetek – 17 proc. badanych uczniów – wskazało matematykę, 12 proc. – język polski, a 11 proc. – język obcy. Na dole zestawienia znalazły się fizyka i geografia – tylko po 3 proc. uczniów wskazało je jako swoje ulubione przedmioty.

Najbardziej zaskakującym wynikiem, który otrzymaliśmy po przeprowadzeniu ankiety, było to, że uczniowie lubią matematykę. Prawdopodobnie dlatego, że popularne są teraz kierunki informatyczne i techniczne. Oprócz tego matematyka stała się obowiązkowym przedmiotem na maturze, chcąc nie chcąc wszyscy się jej uczymy, a ci, którzy zdają matematykę na poziomie rozszerzonym, mogą liczyć na oszałamiającą karierę w przyszłości – tłumaczy opiekun treści w Brainly.pl.

Brainly.pl to edukacyjna platforma społecznościowa służąca wymianie wiedzy przez uczniów. Założona w 2009 roku w Krakowie jako Zadane.pl, dziś działa na 35 rynkach i skupia 80 mln użytkowników miesięcznie.

Żródło: newseria.pl.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Newseria
KOMENTARZE
(26)
Skarpetki Paw...
3 dni temu
Agnieszka lubi żarcie i jeszcze jedno pytanie czy jutro ogrodnicy przychodzą do nas przepytywała dziś mieliśmy przedstawianie i się z użytkownikiem Anna zarejestruj się z użytkownikiem Agnieszka zarejestruj klinikę i się śmiała nie ma to jak będę chciał to nie są moje mocne strony www w szkole na imię Adam Małysz najpiękniejsze miejsca na dysku i jeszcze jedno jak i usług w szkole na świetlicy w tym roku nie będzie jej żeby się nie chce tam gdzie jesteacie w Krakowie jeszcze nie zapisał się w wannie pełnej funkcjonalności dostępne na stronach internetowych serwisu do szkoły bo to jest model samochodu jest sprowadzany z matematyki jest bardzo dobrze
Hej
3 dni temu
1. Język 👅 to dziwny gościu niedzielnym meczu z matematyki z matematyki z plusem dla klasy ogrodniczej to jest masturbacja dziecięca i młodzieżowa euro 💶 i się nie u wszystkich nauczycieli w szkole podstawowej im żeby nie ma sensu chodzić na spacery po mnie o 18 ok ja facet w szkole było bardzo dużo kolegów 😅 było mega super Mario Bros i się z użytkownikiem Agnieszka zarejestruj mnie to teraz w sklepie z zabawkami i się nie dzieje jutro jej żeby się uspokoiła ale w czym do cholery jasnej górze w szkole na świetlicy szkolnej w tym jest masturbacja w solarium a profilaktyka raka piersi i się śmiała się w wannie pełnej wersji książki kosmetyki dokumenty do pobrania i zainstalowania i jeszcze raz mnie o 16 30 km i
Dziwolig
3 dni temu
Ja lubię chiemie i matmę a nie przepadam polski wf historia angielski wos hit i niemiecki
Usługi i firm...
3 dni temu
Nie lubię historii bo tam jest za dużo pamieciowki wydarzenia jeszcze git ale te daty są mocno średnie ale ja nie narzekam i mimo że nie lubię tego przedmiotu to się go uczę i zdobywam nawet dobre oceny
Czat
3 dni temu
Henia Nie obrażaj go to nie zgodne z czatem. Jak masz jakiś problem to zadzwoń pod nr 600090000 i pogadamy
Henia
3 dni temu
No oczywiście że historia jest dziwna to jest powalony przedmiot jak możesz mówić że historia jest ciekawa chłopie ty się opamiętaj co?
Psy
3 dni temu
Lubię historię nawet bo jest może i dziwna ale jak dla mnie ciekawa
Czarne spodni...
3 dni temu
No ja jestem fanem polski angielski wf i może być jeszcze matematyka historia a najgorzej idzie mi informatyka i religia xd
Deozot
3 dni temu
Ja kocham matmę i fizykę średnio lubię polski angielski biologię a nie cierpię historii 🤬
Jaworzno
3 dni temu
Mój ulubiony to polski i angielski a nienawidzę historii to jest niepotrzebny przedmiot gusta jest tak dziwaczna że ja opuszczam lekcje historii bo to jest dla mnie po prostu nie potrzebny przedmiot
Ewcua
3 dni temu
Ulubiony : Biologia Znienawidzony : Historia
Michał
1 tyg. temu
Ja lubię matmę bo jest dla mnie łatwa szybko ją rozumiem i dostaje 5. Gorzej o tuz z historią i tymi humanistycznymi przedmiotami znaczy z polskiego sobie nawet jakoś radzę bo w tym roku dostałem dwie 4 i z angielskim : mam jedną 5 i jedna 3+ ale właśnie najgorzej z historią bo mam słabą pamięć jeśli chodzi o zapamiętywanie różnych bitew wydarzeń dat królów polskich itd. No ale tez nigdy nie byłem fanem historii ale zawsze mi się udawało wychodzić na 3/4 więc nawet ok. A teraz nauczycielka od razu dała mi 1 za to że ja napisałem mało jeśli chodzi o zadanie ja się jej tłumaczyłem że z historią mam problemy ale ona mnie nie słucha tylko mi postawiła 1 i jeszcze dała mi uwagę za to że się kłóce z nauczycielem. Ale humor poprawia mi to że mam z matematyki dwie 5 z Polaka dwie 4 ale tez bardzo dobrze idzie mi biologia chemia fizyka informatyka a geografia tak średnio lecz może dla tego że w geografii też jest trochę historii ale myślę że jak się przyloze to będę mieć 4 bo mnie stać na to. A z historią będzie jeszcze gorzej ale może będę mieć choć naciąganą 3.
Aligator
1 tyg. temu
Kocham Angielski i polski a nie cierpię historii ale historii chyba nikt nie lubi bo to taki pamięciowy przedmiot trzeba pamiętać te daty te wydarzenia eee na co komuś to potrzebne. Historia jest dziwna dla mnie
Fev
1 tyg. temu
Mój ulubiony przedmiot to polski a znienawidzony chemia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić