Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Uniwersytet "ubrał" rzeźby, żeby nie gorszyć kapłanów

42

"Teoretycznie Rosja jest krajem świeckim, ale w praktyce nikt nie ma ochoty spędzić 2 lat w więzieniu za obrazę uczuć religijnych".

Uniwersytet "ubrał" rzeźby, żeby nie gorszyć kapłanów
(twitter.com)

Obawiano się, że duchowni poczują się urażeni. Władze Nowosybirskiego Uniwersytetu Architektury i Designu postanowiły tymczasowo "ubrać" nagie posągi - informuje lokalny portal ngs.ru

Wcześniej nikomu nie przeszkadzały. Klasycystyczne posągi nagich kobiet i mężczyzn od dawna zdobiły foyer uczelni. Jednak na czas forum "Nowosybirsk - miasto nieograniczonych możliwości" rzeźby zostały przykryte "szatami" z prześcieradeł i spinaczy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszystko ze strachu przed prawosławnymi duchownymi. Jak z przekąsem stwierdził portal BY24 "przedstawiciele cerkwi z jakiegoś powodu zostali zaproszeni na spotkanie". Władze uniwersytetu prawdopodobnie obawiały się oskarżenia o "obrazę uczuć religijnych", za którą mogą grozić 2 lata więzienia.

Zrobiliśmy to, aby nie ranić uczuć przedstawicieli kościoła. Ale posągi nie zostały zakryte na długo - zaraz po zakończeniu spotkania prześcieradła usunięto - oświadczyły władze uniwersytetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Strażacy uratowali jeża
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić