Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Zmienił posąg w Erica Singera. Hiszpańska policja szuka wandala

51

Tajemniczy fan zespołu Kiss zdewastował posąg z XII wieku. Złapanie wandala jest teraz punktem honoru hiszpańskiej policji.

Zmienił posąg w Erica Singera. Hiszpańska policja szuka wandala
(twitter.com)

Domalował wąsy rzeźbie jednej z najsłynniejszych katedr na świecie. Policja szuka wandala, który zdewastował katedrę w Santiago de Compostela - poinformował "El Mundo".

"Artysta" markerem domalował kocie wąsy i oczy. Tym samym posąg przypomina teraz Erica Singera, perkusistę Kiss. Dla jasności przekazu wandal poniżej napisał nazwę zespołu.

Znalezienie autora jest teraz priorytetem. Sprawą zajmują się zarówno lokalni policjanci, jak i funkcjonariusze z Komendy Głównej. Akt wandalizmu potępiły władze miasta, nazywając go "kulturową zbrodnią" i "barbarzyństwem".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dowcipniś zapłaci za swój wybryk majątek. Za zdewastowanie rzeźby należącej do dziedzictwa kulturowego Hiszpanii grozi mu grzywna nawet 150 tys. euro. Policja sprawdza nagrania monitoringu i prosi o pomoc w poszukiwaniu sprawcy.

Posąg zostanie oczyszczony przy pomocy lasera. Ta metoda w żaden sposób nie uszkodzi zabytku, została już wykorzystana przy renowacji innych rzeźb z katedry.

Katedra jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wg tradycji jest też miejscem pochówku Jakuba Starszego Apostoła. Zdewastowany posąg pochodzi z XII wieku, należy do jedynej ściany katedry, która zachowała swój pierwotny romański charakter.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Potężne tornado w Kanadzie. Nagrania świadków
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić