Bartosz Nowak| 

Urodziła olbrzyma. Dziecko ważyło ponad 6 kg

8

W jednym z australijskich szpitali przyszło na świat jedno z największych dzieci w historii. "Mały" chłopczyk zaraz po narodzinach ważył 6 kg, dwukrotnie więcej niż średnia dla noworodków.

Urodziła olbrzyma. Dziecko ważyło ponad 6 kg
(Twitter/@mjrowland68)

Jej marzenia się spełniły. Natashia Corrigan chciała mieć "małe, grubiutkie dziecko" i takie właśnie urodziła. Przy czym o ile każdy noworodek jest mały, o tyle jej dziecko jest wśród nich gigantem. Zaraz po porodzie ważył nieco ponad 6 kg. Dzielna matka urodziła go w całkowicie naturalny sposób. Poród trwał siedem godzin - informuje "USA Today".

Matka nie spodziewała się takiego giganta. Czuła, że dziecko będzie duże, ponieważ pod koniec ciąży ledwo się poruszała, a brzuch przeszkadzał jej w jakichkolwiek ruchach podczas leżenia. Jednak ostateczna waga syna zdziwiła nawet ją. Kobieta jest bardzo szczęśliwa, że wszystko dobrze się skończyło i trochę zaskoczona popularnością, jaką zdobył jej syn zaraz po urodzeniu.

To jedno z większych dzieci urodzonych w Australii. I największe, jakie przyszło na świat w szpitalu Mercy Hospital for Women pod Melbourne. Największy noworodek w historii ważył prawie 10 kg, ale zmarł 11 godzin po porodzie. To dziecko jest jednak bardzo zdrowe. Chłopiec urodził się 24 stycznia, ale dopiero teraz jego zdjęcia obiegły światowe media i portale społecznościowe.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Czyje to dziecko?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić