Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

USA. Absolwenci uczelni przegrali karierę już na starcie

97

Wielu Amerykanów jest poruszonych wydarzeniami, które miały miejsce w Zachodniej Wirginii. Absolwenci szkoły służby więziennej pozowali do zdjęć na zakończenie nauki. Przez skandaliczny gest zaprzepaścili swoją przyszłą karierę.

USA. Absolwenci uczelni przegrali karierę już na starcie
(WEST VIRGINIA DEPARTMENT OF MILITARY AFFAIRS AND PUBLIC SAFETY)

Ten skandal odbił się szerokim echem nie tylko w USA. Uczniowie z jednej klas zostali usunięci z uczelni po tym, jak wykonali na zdjęciu dyplomowym nazistowski salut.

Zanim o sprawie zrobiło się głośno, feralna fotografia trafiła w ręce kapitan Annette Daniels-Watts. Ta jednak nie zdecydowała się interweniować i dopuściła, by zdjęcia trafiły do archiwum Departament of Corrections and Rehabilitation.

Mimo bierności kapitan nie była zadowolona z postępku kadetów. Jak informuje "Stuff", Annette Daniels-Watts miała uznać pomysł absolwentów za "okropny". Jak później twierdziła, kojarzył jej się z niesławnymi zdjęciami studentów, którzy publikowali zdjęcia z nazistowskim pozdrowieniem.

Zobacz także: Zobacz też: Tłumy neonazistów na festiwalu w Niemczech. Zobacz, jak się tam bawią

Ponieważ zdjęcia zostały zaakceptowane, dołączono je do dyplomów kadetów. Dopiero w trakcie przygotowań do rozdania świadectw o sprawie zrobiło się głośno. Annette Daniels-Watts wezwano do złożenia wyjaśnień.

Jak tłumaczyła się kapitan? Według ustaleń, tuż po zobaczeniu zdjęcia Daniels-Watts miała stwierdzić:

Cóż, to nas ugryzie w d...ę – wypowiedź wojskowej cytują media.

Sprawą zajął się Jim Justice, gubernator Wirginii Zachodniej. Śledztwo trwało miesiąc.

Ostatecznie trzej pracownicy więziennictwa zostali zwolnieni, a kolejni czterej – zawieszeni. Jim Justice zatwierdził zalecenie swojego sekretarza, nadzorującego Departament Spraw Wojskowych i Bezpieczeństwa Publicznego, by wszyscy uczniowie ze zdjęcia stracili status absolwentów. Tak stanowcza decyzja spotkała się z entuzjazmem m.in. Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić