Karolina Woźniak| 

USA. DNA z papierosa rozwiązało sprawę morderstwa z 1985 roku

108

Władze Pensacola na Florydzie aresztowały 57-letniego mężczyznę, który w 1985 roku zamordował młodą matkę. Wszystko dzięki badaniom genetycznym i papierosowi.

Policja  z Florydy prowadzi oskarżonego Daniela Wellsa
Policja z Florydy prowadzi oskarżonego Daniela Wellsa (YouTube, Northwest Florida Daily News)

Tonya McKinley była widziana ostatni raz w 1985 roku - rozmawiała przez telefon w restauracji. Później kobieta została uduszona, wykorzystana seksualnie i pobita. Zostawiono ją na poboczu drogi.

DNA z papierosa rozwiązało sprawę morderstwa z 1985 roku

Policja przyznała, że rozmawiała z przyjaciółmi McKinley, z jej rodziną i wszystkimi osobami, które mogły się z nią spotkać tej nocy. Jednak mimo licznych dowodów pochodzących z zeznań i ze śledztwa, sprawy nie doprowadzono do końca.

Policja powiedziała, że sprawę badano pod kątem różnych tropów przez ostatnie 35 lat. Kolejne pokolenia detektywów podejmowało się tej sprawy. Mike Wood, jeden z urzędników w Departamencie Policji w Pensacola przyznał, że funkcjonariusze "pracowali przez ostatni rok wykorzystując genealogię" by dojść do sprawcy brutalnej zbrodni.

Zobacz także: Zobacz także: Jego ojcem jest ksiądz. "Nie jest w stanie naprawić tego, co zrobił"

Dzięki konkretnym badaniom udało się odnaleźć sprawcę tej tragicznej zbrodni. Policja wyszukała Daniela Wellsa - członek jego rodziny pokazał się w bazie sprawców. Funkcjonariusze wzięli niedopałek papierosa, którego wypalił mężczyzna i porównali DNA znajdujące się na nim z tym, które znaleziono na miejscu zbrodni.

Mike Wood przyznał również, że "zasadniczo stworzyli drzewo genealogiczne - zaczęli eliminować ludzi i dotarli do Daniela". Szef policji, Charles Mallett, udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, kiedy informuje dziecko zamordowanej kobiety, że udało się im znaleźć sprawcę. 57-letni Daniel został aresztowany w środę i jest obecnie trzymany w więzieniu m.in. pod zarzutem morderstwa

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić