Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

USA. Policja poszukuje nastolatków, którzy kaszleli na produkty spożywcze

45

Zajście miało miejsce w jednym z supermarketów w stanie Wirginia. Grupa nastolatków, których tożsamość pozostaje tajemnicą, umyślnie kaszlała na niektóre produkty. Wszystko zarejestrowali na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

USA. Policja poszukuje nastolatków, którzy kaszleli na produkty spożywcze
(iStock.com, VLG)

Sprawę nagłośnili funkcjonariusze z posterunku policji w Purcellville. Poinformowali na Facebooku o zajściu i zapewnili, że zanieczyszczone produkty zostały już usunięte z półek.

Koronawirus: jak mieszkańcy Wirginii zareagowali na zajście w sklepie?

Zajście wywołało zaniepokojenie wśród mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa. Policjanci zaapelowali do rodziców nastolatków, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i wytłumaczyli im, dlaczego podobne zachowanie jest szkodliwe – szczególnie w sytuacji zagrożenia chorobą.

Nagranie z supermarketu zostało udostępnione w mediach społecznościowych. W związku z tym funkcjonariusze wezwali rodziców, aby w najbliższych dniach baczniej przyglądali się temu, co ich podopieczni udostępniają na portalach internetowych. Jak alarmują, doniesienia o podobnych zachowaniach napływają z całych Stanów Zjednoczonych i policjanci potrzebują dodatkowej pomocy.

Zobacz także: Zobacz też: Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Porozmawiajcie ze swoimi dziećmi i wyjaśnijcie im, dlaczego takie zachowanie jest niewłaściwe. Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację i rozprzestrzenianie się koronawirusa – "The Hill" cytuje apel policjantów z Purcellville.

Dave Dailey, komendant z Purcellville, zapewnił, że policji nie zależy na karaniu sprawców. W pierwszej kolejności pragną edukować nastolatków na temat konsekwencji, jakie mogą nieść za sobą podobne wybryki. Funkcjonariusz przyznał, że w związku z zawieszeniem lekcji w stanie Wirginia młodzi ludzie nie mają wystarczającego nadzoru ze strony opiekunów.

Podobna seria zdarzeń miała miejsce w USA rok wcześniej. W internecie masowo pojawiały się filmiki, na których młodzi ludzie wyjmują lody ze sklepowych zamrażarek, zaczynają je lizać, a później napoczęte odkładają na miejsce.

Według ustaleń "The Hill" w stanie Wirginia odnotowano 94 przypadki koronawirusa.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić