Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

W Brunei seks homoseksualny będzie karany śmiercią przez ukamienowanie

216
Podziel się:

W Brunei położonym w Azji Południowo-Wschodniej już niedługo będzie obowiązywać nowe prawo. Za homoseksualny seks oraz cudzołóstwo, władza państwa będzie publicznie kamienować ludzi.

W Brunei seks homoseksualny będzie karany śmiercią przez ukamienowanie
(Twitter, @Stan_Spooner)

Drakońskie prawo będzie obowiązywać wszystkich. Z początkiem kwietnia każdy, kto dopuści się stosunku z osobą tej samej płci, bądź też zostanie przyłapany na zdradzie swojego partnera, zostanie skazany na śmierć przez ukamieniowanie. Cały proces będzie obserwowany przez "grupę muzułmańskich świadków".

Nowych kar jest więcej. Jak donosi portal theguardian.com, władze Brunei, na czele których stoi sułtan Hassanal Bolkiah, wprowadzą również zasadę, pozwalającą na odcięcie ręki lub nogi osobie, która dopuści się kradzieży. Nadchodzące regulacje prawne będą obowiązywać od 3 kwietnia.

Brutalne zaostrzanie prawa trwa od 2014 roku. Brunei jest jedynym azjatyckim krajem, w którym obowiązuje islamskie prawo szariatu. Z roku na rok jest ono wprowadzane w coraz większym stopniu. Jednymi z pierwszych wdrożonych reguł był m.in. zakaz sprzedaży alkoholu czy posiadania nieślubnych dzieci.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(216)
Luki
3 lata temu
Jestem za w Europie ta sama kara powinna być
dd
3 lata temu
swoją drogą, kierunek zupełnie inny niż w Polsce. U nas "WIOSNA" chce wsadzać do więzień, a w przyszłości może i kamienować ludzi heteroseksualnych preferujących tradycyjne wartości rodzinne
ewa
3 lata temu
Może niech WIOSNA tam pojedzie agitować!
axel
3 lata temu
Ewunia coś wie o rzucaniu kamieniami, a przecież dinozaury nie cudzołożyły... chyba?!
Jk
3 lata temu
Brawo tak trzymać to samo by się przydało w Polsce
Eva
4 lata temu
A pedofilia też będzie karana?
xyz
4 lata temu
Chociaz moze jedno prawo zaimplementujemy w Polsce . Bierzmy przyklad z " dzikusów " !!! Niby 3 swiat ale jakis taki normalniejszy od Europy !!!!
Be
4 lata temu
Brawo popieram dobre posunięcie szkoda że Polska tego nie stosuje aby się dużo nauczyła
Marcin
4 lata temu
Myślę że Pis po wygranych wyborach posunie się jeszcze dalej , przecież już mamy państwo wyznaniowe i dyktatora u sterów .
Jacek
4 lata temu
Nasze Tuski, Buzki, Frasyniuki, Balerowicze i Szejnfeldy byli by już bez rąk i bez nóg.
POLDEK
4 lata temu
NIESTETY NIE MAJA ROPY , A WIEC NIE MA SZNAS BY DOTARLA TAM DEMOKRACJA...................................................................................................
pigwa
4 lata temu
Mam nadzieję że Biedroń, Szczuka, Olejnik, Żakowski i cała plejada im podobnych już tuptają z panią Gersdorf do wyjazdu i wprowadzeniu tam demokracji
jj
4 lata temu
W końcu każdy ma swoją odpowiedzialność - nie powinien zdradzać, ani kraść.... Może to i dobrze. Natomiast nie zgodzę się z karaniem związków jednej płci - to ich sprawa. Nikomu krzywdy nie robią...
pwck
4 lata temu
Może wysłać tam z oficjalna wizytą Rabieja wiceprezydenta?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić