Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn23.12.17 (20:47)

W święta nie odmawiaj sobie jedzenia. Otyli są bardziej zadowoleni

Otyłość wpływa na nasze emocje. Istnieją dwie teorie tłumaczące, dlaczego tak się dzieje.
jarmoluk / Pixabay.com

Nie przeszkadza im większe ryzyko raka albo chorób serca. Ludzie, którzy mają nadmiarowe kilogramy, są spokojniejsi niż ich chudzi koledzy. Tak wynika z badań naukowców z Bristolu, którzy przejrzeli największą genetyczną bazę danych w Wielkiej Brytanii.

*Sprawdzili, jak Brytyjczycy określają samych siebie. *Okazało się, że osoby o niższym współczynniku BMI uważają się za nerwowe i napięte. Ludzie grubsi są natomiast spokojni. BMI to wskaźnik masy ciała. Sprawdza proporcje między wzrostem a wagą. Im osoba szczuplejsza, tym wynik jest niższy.

REKLAMA

Naukowcy tłumaczą to faktem, że osoby skłonne do niepokoju, mogą mieć lepszą przemianę materii. Inną teorię ma Dasha Nicholls, psychiatra z Royal College - czytamy w "Daily Mail". Jej zdaniem ludzie, którzy jedzą zbyt mało, nie potrafią powstrzymać emocji.

Zobacz także: Już prawie co piąte niemowlę ma nadwagę

Co czwarty Polak jest otyły, konkretnie określa się tak 25,2 proc. mieszkańców naszego kraju. To więcej niż średnia europejska, która wynosi 22,3 proc. Polacy pod tym względem zajmują piąte miejsce w Europie. Grubsi są m.in. Brytyjczycy, Czesi i Słowacy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij