Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

W święta nie odmawiaj sobie jedzenia. Otyli są bardziej zadowoleni

3
Podziel się:

Otyłość wpływa na nasze emocje. Istnieją dwie teorie tłumaczące, dlaczego tak się dzieje.

W święta nie odmawiaj sobie jedzenia. Otyli są bardziej zadowoleni
(Pixabay.com, jarmoluk)

Nie przeszkadza im większe ryzyko raka albo chorób serca. Ludzie, którzy mają nadmiarowe kilogramy, są spokojniejsi niż ich chudzi koledzy. Tak wynika z badań naukowców z Bristolu, którzy przejrzeli największą genetyczną bazę danych w Wielkiej Brytanii.

*Sprawdzili, jak Brytyjczycy określają samych siebie. *Okazało się, że osoby o niższym współczynniku BMI uważają się za nerwowe i napięte. Ludzie grubsi są natomiast spokojni. BMI to wskaźnik masy ciała. Sprawdza proporcje między wzrostem a wagą. Im osoba szczuplejsza, tym wynik jest niższy.

Naukowcy tłumaczą to faktem, że osoby skłonne do niepokoju, mogą mieć lepszą przemianę materii. Inną teorię ma Dasha Nicholls, psychiatra z Royal College - czytamy w "Daily Mail". Jej zdaniem ludzie, którzy jedzą zbyt mało, nie potrafią powstrzymać emocji.

Zobacz także: Zobacz także: Już prawie co piąte niemowlę ma nadwagę

Co czwarty Polak jest otyły, konkretnie określa się tak 25,2 proc. mieszkańców naszego kraju. To więcej niż średnia europejska, która wynosi 22,3 proc. Polacy pod tym względem zajmują piąte miejsce w Europie. Grubsi są m.in. Brytyjczycy, Czesi i Słowacy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Izka
5 lata temu
W zdrowym ciele zdrowy duch! Warto coś zrobić dla siebie. Właściwy ruch ale i dieta to podstawa zdrowia. Bilans kaloryczny jest bardzo ważny. I tak trzeba go dobrze ułożyć aby nie było efektu jojo. Poczytajcie sobie o systemie nowaka tam jest to ładnie wytłumaczone. Jak się chce mieć ładną figurę to trzeba zacząć o siebie dbać nic samo się nie zrobi.
Lekasz
5 lata temu
Przecież to oczywiste, że osoba nerwowa nie będzie gruba bo stres przyczynia się do szybszego metabolizmu czyli takiej osobie trudniej jest przybrać na wadze. Tak samo jeśli żyje sie w ciągłym stresie. Chociaż nie zawsze ma to zastosowanie w praktyce.
anonim
5 lata temu
A czy BMI jak jest wyższe to osoba nie jest czasem grubsza?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić