Bartosz Nowak| 

W tym wieku kobiety mogą liczyć na najlepszy seks

92

Logika podpowiada, że już po dwudziestce jest czas na najlepszy seks życia - pierwsze miłości, eksperymenty, szczyt atrakcyjności, czas i energia na zabawy w łóżku, zanim praca i dzieci skutecznie je odbiorą. Okazuje się jednak, że kobiety swój szczyt seksualny osiągają znacznie później.

W tym wieku kobiety mogą liczyć na najlepszy seks
(nd3000/iStock)

Najlepszy seks życia zaczyna się po 36 urodzinach. Kobiety w tym wieku są najbardziej pewne siebie i zadowolone z własnego wyglądu, znają swoje ciało oraz mają więcej orgazmów, które również są bardziej intensywne niż w młodości. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej na 2,6 tys. kobiet przez aplikację Natural Cycles.

Jak widać doświadczenie procentuje. Odpowiedzi kobiet analizowane były w trzech przedziałach wiekowych: najmłodszym (do 23 lat), starszym (24-35) oraz najstarszym (36 lat i więcej). Ze swojej seksualnej atrakcyjności zadowolonych było aż 8 na 10 najstarszych kobiet. 7 z 10 dobrze czuło się we własnej skórze z grupy najmłodszych, a tylko 4 z 10 z grupy nieco starszej. 60 proc. kobiet z grupy najstarszej twierdziło, że nie ma problemów z orgazmami, podczas gdy w obu młodszych grupach była to tylko połowa.

86 proc. kobiet po 36 roku życia miało udany seks w ostatnim miesiącu. Na to samo pytanie twierdząco odpowiedziało 76 proc. pań w wieku 24-35 oraz tylko 56 proc. najmłodszych. Wyniki te pokazują, że wiek nie jest przeszkodą w udanym życiu seksualnym i można je kontynuować przez wiele lat. Kobiety w pewnym wieku przestają porównywać się z innymi, wyzbywają się swoich kompleksów i po prostu cieszą się życiem. A to procentuje, również w sypialni - informuje "Daily Mail".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić