Dagmara Smykla| 

Wałbrzych. Pies skatowany na śmierć. Łagodny wyrok sądu

349

Sąd w Wałbrzychu skazał Łukasza P. za kilkutygodniowe znęcanie się nad małą suczką, które skończyło się śmiercią zwierzęcia. Mężczyzna ma za to spędzić rok w więzieniu. Obrońcy zwierząt są oburzeni wyrokiem i zapowiadają apelację.

Sąd w Wałbrzychu skazał Łukasza P. za skatowanie psa na śmierć.
Sąd w Wałbrzychu skazał Łukasza P. za skatowanie psa na śmierć. (Twitter, @KuzminskiKonrad)

W Wałbrzychu zakończył się proces mężczyzny, który miesiącami katował psa. 2-letnia suczka wielkości yorka przez ostatnie tygodnie swojego życia była głodzona i bita przez Łukasza P. Mężczyzna wreszcie zabił swoją ofiarę, rzucając nią o kaloryfer. Z zeznań oprawcy wynika, że już wcześniej dręczył swojego psa.

Biłem psa pięściami, biłem bez powodu, z całej siły. Trwało to rok, przez rok biłem psa - przyznał w sądzie w Wałbrzychu Łukasz P.

Ustalenia śledczych mrożą krew w żyłach. Sekcja zwłok wykazała, że ciało nieszczęsnej suczki pokrywały krwiaki. Mózg był "silnie przekrwiony", w jednej z jam znaleziono krwiak o średnicy 1 cm. Jeszcze większy, bo 1,5-centymetrowy odkryto w lewym oku małego zwierzęcia.

Za skatowanie psa na śmierć mężczyzna na rok trafi do więzienia

Oprócz tego Łukasz P. dostał 10-letni zakaz posiadania zwierząt i ma zapłacić 3 tys. zł na organizacje zajmujące się ich ochroną. Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, który był oskarżycielem w tej sprawie, nie kryje rozgoryczenia wyrokiem sądu w Wałbrzychu.

Zobacz też: #dziejesiewsporcie: skandaliczne zachowanie biegacza. Brutalnie kopnął psa!

Będziemy w tej sprawie składać apelację wobec rażącej niewspółmierności kary - zapewnia Kuźmiński na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obrońcy zwierząt wnosili do sądu o skazanie oprawcy psa na 5 lat więzienia. Prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt liczy na to, że prokuratura krajowa również wniesie apelację w sprawie Łukasza P.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić