Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Wielka Brytania. Odnalazł jedno z najbardziej jadowitych zwierząt morskich w rodzinnym akwarium

55

Rodzina przeżyła spory szok, kiedy odnalazła jedno z bardziej jadowitych stworzeń morskich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tego odkrycia dokonali w swoim domowym akwarium.

Wielka Brytania. Odnalazł jedno z najbardziej jadowitych zwierząt morskich w rodzinnym akwarium
(youtube.com, Nat Geo WILD)

32-letni Wesley Trevors ze Slough w Wielkiej Brytanii, spostrzegł ślimaka o okazałej i stożkowatej muszli, ale nie wiedział wówczas, że ten gatunek mięczaka, którego ma przed sobą, zabił 30 osób na całym świecie. Zwierzę przebywało na dnie akwarium. Mężczyzna zrobił mu zdjęcie i zamieścił na forum, żeby dowiedzieć się, z jakiej rodziny pochodzi ślimak.

Mężczyzna znalazł w akwarium drapieżne zwierzę morskie

Stożki pochodzą z rodziny ślimaków, które mogą osiągnąć nawet 20 centymetrów długości. Są one również bardzo jadowite - posiadają toksyny, które mogą zabić człowieka w ciągu kilkudziesięciu minut. Wstrzykują ją za pomocą strzałki jadowej.

Ślimaki wyglądają niegroźnie, ale to tylko pozory. Stożki często zakopują się pod piachem - to znak, że są na polowaniu. Mężczyzna opisał, jak odnalazł w swoim akwarium ślimaka:

Mój syn kocha Disneya, więc w akwarium znajduje się błazenek, który jest głównym bohaterem "Gdzie jest Nemo?". Spostrzegłem małą skorupkę, ale jej nie rozpoznałem. Zrobiłem jej zdjęcie i wysłałem na forum życia morskiego. Wtedy dowiedziałem się, że to ślimak stożek.

Zobacz także: Zobacz także: Morskie olbrzymy. Niesamowite nagranie z drona

**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić