Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Warszawa. Kobiecie odmówiono aborcji. Wkracza Europejski Trybunał Praw Człowieka

233
Podziel się:

Kontrowersyjny przypadek z użyciem klauzuli sumienia sprzed lat powraca. Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka rozpatrzą, czy prawa kobiety, której odmówiono aborcji w szpitalu zarządzanym przez profesora Bogdana Chazana, zostały naruszone.

Warszawa. Kobiecie odmówiono aborcji. Wkracza Europejski Trybunał Praw Człowieka
(East News, Grzegorz Banaszak)

Sprawa, którą ma zająć się Europejski Trybunał Praw Człowieka, dotyczy odmowy przeprowadzenia aborcji w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny, na której czele stał wtedy profesor Bogdan Chazan. Aborcja nie została wykonana pomimo występowania ku niej jednej z przesłanek - ciężkie wady płodu. Ciężko chore dziecko zmarło kilka dni po narodzinach.

Polskie organy ścigania umorzyły śledztwo. Śledztwo w sprawie naruszenia prawa przez profesora Bogdana Chazana prowadziła prokuratura. W 2018 roku zostało jednak umorzone.

O wszczęciu procedury przez Europejski Trybunał Praw Człowieka poinformował na Twitterze prawnik Marcin Szwed, pracujący w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Prawnik podkreśla, że podjęcie sprawy przez Europejski Trybunał Praw Człowieka nie wyklucza, że skarga może być odrzucona.

Polski system wciąż nie spełnia wymaganych standardów. To nie pierwszy przypadek dotyczący aborcji, gdzie Polka stara się dochodzić swoich praw na mocy prawa międzynarodowego. Przykład stanowi głośna sprawa Alicji Tysiąc przeciwko Polsce z 2007 roku.

Od wielu lat monitorujemy wykonanie wyroków ETPCz i obserwujemy brak ich realizacji. W dalszym ciągu prawo nie jest wykonywane, kobiety mają coraz trudniejszy dostęp do legalnej aborcji. Procedura odwoławcza nie spełnia swojego zadania. Mimo naszych wielu monitów, brakuje reakcji ze strony rządowej – podkreśla dyrektorka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Krystyna Kacpura.

Zobacz także: Chazan znów szokuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(233)
Jarek
2 lata temu
Spór o pryncypia myślicie ze do rozwiązania?
Catho
2 lata temu
Kobieta w wyniku poronienia traci ciążę, rodziną, znajomi współczują ,pocieszają że straciła dziecko. Ta sama kobieta poddaje się aborcji, ci sami ludzie gratulują jej odwagi ,dobrego wyboru,pozbycia się problemu.Poprostu parodia...
HALACHA
2 lata temu
Chazan (hebr. ‏חַזָּן‎ chazan, jid. ‏חזן‎ chazn; inaczej kantor) – w judaizmie osoba prowadząca nabożeństwo z mniejszego pulpitu przed aron ha-kodesz.W judaizmie ortodoksyjnym funkcję tę pełnią tylko mężczyźni,natomiast w judaizmie reformowanym dopuszcza się do niej kobiety, tzw. chazanit
profesor
2 lata temu
Dlaczego nie stworzycie wypowiedzi danego internauty? Ponieważ w wybrany sposób system lub ludzie je likwidują.
Swojak
2 lata temu
Naczelny PiSzboczeniec Chazan
gggggggg
2 lata temu
Czy ten facet wygląda na normalnego?
Catho
2 lata temu
Gdzie dziecko ma czuć się bardziej bezpiecznie niż w łonie matki,no gdzie??? "Mommy take my hand, not my life"
R e ffuse
2 lata temu
Nadzieja w tym że Los tak sprawi iż wszyscy zwolennicy aborcji oraz którzy jej dokonali juz nigdy wiecej nie zostaną rodzicami ...
Burdelówka
2 lata temu
Praca dyplomowa Chazana pt. "Tysiąc piczek i Moskwiczek"
andr
2 lata temu
co za durny tytuł, to gdyby dokonał aborcji noworodek by przeżył?
Catho
2 lata temu
Polecam wszystkim mądrym inteligentnym i znającym język angielski Depate Trent Horn vs prof.Cecili Chadwick na temat aborcji.Bardzo ddobra dyskusja na argumenty za i przeciw. Wystarczy poszukać na YT.
Gdyby
2 lata temu
dokonał aborcji dziecko by żyło do tej POry. Gratulujemy POstęPOwcom rozumu.
dbfdb
2 lata temu
propagowanie aborcji powinno być karane, bo to nic innego jak podżeganie do zbrodni
gfdgfd
2 lata temu
Tysiąc absurdów w lewackiej, zdemoralizowanej Europie, domagać się odszkodowania od państwa za nieudane usiłowanie podżegania do zbrodni własnego dziecka z powodu wzorowej i etycznej postawy lekarzy, których obowiązkiem jest walka o życie i zdrowie człowieka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić