REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski20.07.19 (19:48)

Watykan. Zaginięcie Emanueli Orlandi. Wydobyto kości

W Watykanie trwają poszukiwania Emanueli Orlandi, która zaginęła w 1983 roku. Przy pracach obecna jest jej rodzina. W sobotę otworzono dwa grobowce, ale zamiast wyjaśnienia tajemnicy zaginięcia nastolatki, pojawiła się kolejna zagadka.
Handout / VATICAN MEDIA / AFP / East News

Watykan dostał anonimowe zgłoszenie. Po jego otrzymaniu na początku lipca otwarto dwa grobowce na zabytkowym cmentarzu Campo Santo Teutonico. Liczono na znalezienie szczątków Emanueli Orlandi – córki świeckiego urzędnika kurii rzymskiej, która zaginęła w wieku 15 lat.

Zamiast rozwiązania zagadki zaginięcia Orlandi pojawiła się kolejna tajemnica. W grobowcach niczego nie znaleziono – nawet kości dwóch księżniczek pochowanych w XIX wieku, Sophie von Hohenlohe i Carlotty Federiki z Mecklenburgu, które powinny były się tam znajdować. Kościół podejrzewa, że kości zostały przeniesione w inne miejsce podczas prac konstrukcyjnych ok. 60 lat temu lub pod koniec XIX wieku - informuje agencja Reutera.

REKLAMA

Kości znaleziono za to w sąsiedztwie cmentarza. W sobotę wydobyto je spod Collegio Teutonico. Watykan nie wie jeszcze, do kogo należały. Zostaną teraz poddane analizie, której wyniki powinny zostać ogłoszone za kilka tygodni.

Zobacz też: Watykan otwiera grobowce

Emanuela Orlandi zaginęła w 1983 roku. 15-latka wyszła z mieszkania w Watykanie i udała się na lekcję muzyki. Orlandi już nigdy nie wróciła do domu. Nie wiadomo, co się z nią stało.

Krążą różne teorie na temat zaginięcia Orlandi. Jedna z nich mówi, że dziewczyna padła ofiarą siatki księży, którzy potem celowo naprowadzili śledztwo w sprawie jej zaginięcia na wątek Alego Agcy – zamachowca, który próbował zabić papieża Jana Pawła II.

Rodzina Emanueli Orlandi otrzymała jakiś czas temu anonimowy list. Jego autor pisał, że ciało Emanueli może być ukryte na cmentarzu Campo Santo Teutonico – w grobie pod figurą anioła z tabliczką z napisem "Requiescat In Pace" (Spoczywaj w pokoju).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij