Wróć na
Dagmara Smykla
|

Węgry. Dożywocie dla 4 mężczyzn za śmierć 71 osób

91
Podziel się

71 osób zginęło w drodze z Węgier do Austrii. Dożywocie bez prawa do wcześniejszego zwolnienia - taki wyrok zapadł w sprawie 3 odpowiedzialnych za tragedię mężczyzn. Czwarty będzie mógł się ubiegać o wyjście zza krat. Sędzia na Węgrzech uzasadniał wyrok "niewyobrażalnym cierpieniem ofiar i obojętnością sprawców".

Węgry. Dożywocie dla 4 mężczyzn za śmierć 71 osób
(East News, ATTILA KISBENEDEK / AFP)
bDacyRnV

Sąd drugiej instancji na Węgrzech podwyższył karę z 25 lat na dożywocie. Węgierski sędzia Erik Mezolaki skazał na karę bezwzględnego dożywocia Afgańczyka i jego dwóch bułgarskich pomagierów, którzy w 2015 roku kierowali gangiem przemycającym migrantów z Bliskiego Wschodu do Europy. Trzeci Bułgar usłyszał wyrok dożywocia z możliwością ubiegania się o zwolnienie po 30 latach odsiadki.

Ofiary bardzo szybko zrozumiały, że nie dożyją końca podróży. Lahoo Samsooryamal, kierujący gangiem Afgańczyk, nakazał trzem bułgarskim podwładnym nie otwierać drzwi ciężarówki ze stłoczonymi w niej ludźmi przez całą podróż z Węgier przez Austrię do Niemiec. Jeszcze na terytorium Węgier w sierpniowym upale 71 migrantom z Syrii, Iraku i Afganistanu zaczęło brakować powietrza.

bDacyRnX

Najpierw zatrzymali się około godziny 6 rano, ale ofiary zrobiły tyle hałasu, prosząc o otwarcie drzwi, że kierowca ruszył znowu w drogę. O 7 rano gangsterom rozkazano sprawdzić, czy migranci wciąż krzyczą. Jeśli nie, przemytnicy mieli porzucić na poboczu ciężarówkę i uciec. W tym czasie zmarło 68 osób - powiedział Mezolaki.

Rozkładające się zwłoki 71 osób znalazła austriacka policja. Ciężarówka została przez przemytników porzucona zaraz po przekroczeniu austriackiej granicy, w pobliżu miasta Parndorf. Drzwi zabezpieczyli drutem, żeby mieć pewność, że żaden z migrantów nie ucieknie z rozgrzanej ciężarówki. Wśród ofiar było czworo dzieci.

Gangsterów nie zaangażowanych w zbrodnię potraktowano łagodniej. Proces przemytników odbył się na Węgrzech, ponieważ w tym kraju rozpoczęła się makabryczna podróż. Dziesięciu innych członków gangu usłyszało niższe wyroki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDacyRod

Zobacz też: Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Mocny komentarz rzecznika praw dziecka

bDacyRoy
KOMENTARZE
(91)
ko
rok temu
Dobrze, ze nie sadzono ich w niemczech czy jakiejs szwecji bo wyszliby po kilku latach albo w ogole nie poszli siedziec.
Mefi100
rok temu
Brawo Węgrzy!!!
abc
rok temu
I bardzo dobrze, że sądzili ich na Węgrzech, bo w takiej Norwegii zastanawiano by się, czy czasem nie doszło do naruszenia praw człowieka podczas aresztowania bandziorów i czy czasem nie należy im udzielić wsparcia psychologicznego, bo mogli nabawić się traumy...
bDacyRoz
majki
rok temu
Bodnar już pisze protest.
takaprawda
rok temu
tak trzymać panowie Węgrowie, z takich sędziów nasi powinni brać przykład
Najnowsze komentarze (91)
Kurowo
rok temu
Migranci?A no tak po wojnie wrócą do swojego kraju jak bociany na wiosnę, no przecież głupi ja
Szalone ziebr...
rok temu
Jeden gliniarz prowadzi i jest ubrany a u nas by go ciągnęli prawie gołego, od razu widać gdzie kończy się cywilizacja
Gość
rok temu
Słuszna kara dla bandytów pozbawionych jakiejkolwiek empatii
Lukasz
rok temu
Kara śmierci
co mnie to
rok temu
co mnie to
anm
rok temu
Inne Kraje bierzcie przyklad.amh
bez litości
rok temu
Litości dla nich?! To żart czy głupota piszącego tą wiadomość?
Gh
rok temu
Fg
bDacyRor
abc
rok temu
Widać że Orban zreformował sądy dobrze, niestety w Polsce mafia broni się przed tym mocno.
Żal mi skazan...
rok temu
Założyli im kajdanki... to nie do pomyślenia.
Pytanie
rok temu
To się nazywa Sąd. A nie te nasze, skorumpowane antypolskie i antyspołeczne.
Lomder
rok temu
Gdzie te okrzyki -Polak Wegier dwa bratanki ? Węgry sie wam nie lubia ?
MACIEJ
rok temu
Sprawiedliwość.... 71 osób nie żyje a oni za to mają do końca życia zapewnione posiłki, siłownię i telewizję na koszt obywateli... Mam nadzieję że ktoś ich tam zadzga szczoteczka do Zębów, bo to im się należy!
cycu
rok temu
Można? - można!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić