Karolina Woźniak| 

WhatsApp testuje nową funkcję. Czeka na nią wielu użytkowników

15

Już wkrótce WhatsApp zyska funkcję, na którą czeka wielu internautów. Aplikacja ma umożliwić automatyczne usuwanie wiadomości. Wiemy, według jakiego schematu miałoby się to odbywać.

WhatsApp testuje nową funkcję. Czeka na nią wielu użytkowników
(YouTube, Digital Trends)

Nowa opcja pojawiła się już w testowych wersjach WhatsAppa. Jak informuje portal GSMArena, wiadomości mogą się samoczynnie usuwać po godzinie, dniu, tygodniu, miesiącu albo roku. Użytkownicy mieliby zatem możliwość wyboru najlepszego rozwiązania dla siebie.

Na razie nie wiadomo, kiedy poprawka trafi do stabilnego wydania platformy. Osoby odpowiedzialne za tworzenie WhatsAppa nie podały konkretnej daty udostępnienia nowej opcji wszystkim użytkownikom. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Znikające wiadomości znamy z innych platform. Opcja ustawiania czasu, po jakim dane wiadomości są automatycznie kasowane, jest już dostępna na innych platformach komunikacyjnych. WhatsApp, ku zdziwieniu wielu osób, długo zwlekał z wprowadzeniem tego rozwiązania.

WhatsApp wciąż się rozwija

Aplikacja znajduje się pod skrzydłami Facebooka. Kiedy doszło do jej przejęcia, wydawało się, że WhatsApp został zakupiony jedynie dlatego, by nie robił konkurencji Messengerowi. Były też pogłoski, że wkrótce aplikacje zostaną połączone. Rzeczywistość pokazuje jednak, że WhatsApp działa samodzielnie i dobrze na tym wychodzi.

WhatsApp cieszy się dużą popularnością. Mimo mocnej pozycji Messengera, użytkownicy urządzeń mobilnych doceniają również WhatsAppa. Aplikacja gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end i przechowuje wiadomości na urządzeniach użytkowników, a nie w chmurze.

Zobacz także: Jak przedłużyć życie smartfonu? [Część I - sprzęt]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić