Wiceminister pokochał Trumpa. Kim Dzong Un wysłał go do obozu

105

Han Song-ryol został zwolniony ze stanowiska wiceministra spraw zagranicznych Korei Północnej. Kim Dzong Un zesłał go do kopalni.

Wiceminister pokochał Trumpa. Kim Dzong Un wysłał go do obozu
(Getty Images)

Wraz z wiceministrem do obozu reedukacyjnego trafiło 5 dyrektorów. Wszyscy byli ważnymi urzędnikami resortu spraw zagranicznych. Źródłem informacji jest południowokoreański rząd. Han Song-ryol trafił do kopalni kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz pojawiły się doniesienia na ten temat.

W drugiej połowie ubiegłego roku otrzymaliśmy informację od jednej z agencji wywiadowczych, że zmienił się status Han Song-ryola - "The Chosun Ilbo" cytuje rządowe źródło z Seulu.

Wiceminister podpadł, bo za bardzo polubił Stany Zjednoczone. Przez długi czas służbowo kontaktował się z USA. W latach 2002-2006 był zastępcą szefa misji Korei Północnej przy ONZ. W 2015 roku został mianowany szefem departamentu spraw amerykańskich w MSZ. Swoją córkę wysłał w latach 90. XX wieku na studia na Uniwersytet Columbia.

Wydaje się, że propozycja rozmów między USA a Koreą Północną, którą przedstawił Kim Dzong Unowi została skrytykowana za łamanie komunistycznej doktryny - twierdzi źródło w Seulu.

Wiceminister trafił do kopalni Kamdok w prowincji Hamgyŏng Południowy. Jeden z uciekinierów z Korei Północnej powiedział, że zesłanie w to miejsce jest najcięższą karą w ramach reedukacji. Koreańczyk porównał kopalnię Kamdok do obozu koncentracyjnego.

Najbardziej szanuję Donalda Trumpa - miał powiedzieć Han Song-ryol Robertowi Edganowi pośredniczącemu w kontaktach dyplomatycznych między USA a Koreańczykami z Północy.

Edgan to restaurator i zaufany człowiek Pjongjangu. W 2010 roku napisał książkę "Jadając z wrogiem". Opisał swoją znajomość z Han Song-ryolem. Twierdzi, że urzędnik zapytany o to, kogo szanuje najbardziej, odpowiedział, że Trumpa, który wtedy nie był nawet kandydatem na prezydenta USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić