Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|

Wiceminister pokochał Trumpa. Kim Dzong Un wysłał go do obozu

80
Podziel się

Han Song-ryol został zwolniony ze stanowiska wiceministra spraw zagranicznych Korei Północnej. Kim Dzong Un zesłał go do kopalni.

Wiceminister pokochał Trumpa. Kim Dzong Un wysłał go do obozu
(Getty Images)
bCNfUzEB

Wraz z wiceministrem do obozu reedukacyjnego trafiło 5 dyrektorów. Wszyscy byli ważnymi urzędnikami resortu spraw zagranicznych. Źródłem informacji jest południowokoreański rząd. Han Song-ryol trafił do kopalni kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz pojawiły się doniesienia na ten temat.

W drugiej połowie ubiegłego roku otrzymaliśmy informację od jednej z agencji wywiadowczych, że zmienił się status Han Song-ryola - "The Chosun Ilbo" cytuje rządowe źródło z Seulu.

Wiceminister podpadł, bo za bardzo polubił Stany Zjednoczone. Przez długi czas służbowo kontaktował się z USA. W latach 2002-2006 był zastępcą szefa misji Korei Północnej przy ONZ. W 2015 roku został mianowany szefem departamentu spraw amerykańskich w MSZ. Swoją córkę wysłał w latach 90. XX wieku na studia na Uniwersytet Columbia.

bCNfUzED

Wydaje się, że propozycja rozmów między USA a Koreą Północną, którą przedstawił Kim Dzong Unowi została skrytykowana za łamanie komunistycznej doktryny - twierdzi źródło w Seulu.

Wiceminister trafił do kopalni Kamdok w prowincji Hamgyŏng Południowy. Jeden z uciekinierów z Korei Północnej powiedział, że zesłanie w to miejsce jest najcięższą karą w ramach reedukacji. Koreańczyk porównał kopalnię Kamdok do obozu koncentracyjnego.

Najbardziej szanuję Donalda Trumpa - miał powiedzieć Han Song-ryol Robertowi Edganowi pośredniczącemu w kontaktach dyplomatycznych między USA a Koreańczykami z Północy.

bCNfUzEJ

Edgan to restaurator i zaufany człowiek Pjongjangu. W 2010 roku napisał książkę "Jadając z wrogiem". Opisał swoją znajomość z Han Song-ryolem. Twierdzi, że urzędnik zapytany o to, kogo szanuje najbardziej, odpowiedział, że Trumpa, który wtedy nie był nawet kandydatem na prezydenta USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCNfUzFe
KOMENTARZE
(80)
Ryżożerca
2 lata temu
Kim jest konkretny. Jarek mógłby się dużo od niego nauczyć.
Benek
2 lata temu
Pogadał z kelnerem, kelnerem napisał książkę i minister jest górnikiem. Zapomniał biedak, że hipokryzja jest najwyższą cnotą.
sfg
2 lata temu
Oczy przecieram i zadaję sobie pytanie: Czy to jakiś kabaret/żarty dziennikarskie, ale niestety to prawda !
bCNfUzFf
ddd
2 lata temu
To Kim zakochał się w Trumpie i dlatego jest zazdrosny !
ere
2 lata temu
Co by to było, gdyby Kim stanął na czele PO ?????
Najnowsze komentarze (80)
Polak
rok temu
Takie potęgi jak, USA, Rosja czy Chiny nie potrafią pozbyć się tego zwierzęcia z Korei Północnej....
Andiii
rok temu
Z prawdą jak z (ż)upą każdy ma swoją, zarówno ten ten restaurator jak minister, górnik, dziennikarz i ten kto to wymyślił i ten co to powtarza.
Mojżsesz Plus
rok temu
Żydowskie fake newsy
dzięcioł
rok temu
Czy nie ma nikogo odważnego kto by powstrzyma tego mordercę własnego narodu i niebezpiecznego dla innych .
Ed
2 lata temu
A kiedy agenci Moskwy Kaczyński i Maciarrwicz??
Marcin
2 lata temu
Kim jest konkretny. Tusk musi się od niego jeszcze dużo nauczyć
marzyciel
2 lata temu
Ten Kim przydał by się tutaj na szefa rządu choćby na miesiąc.
antykomer
2 lata temu
W sumie może być, że Kim coś knuje. Dziwi mnie, że wróg nr 1 Korei jakim są USA po jednym spotkaniu są w dobrej relacji. W teorii przynajmniej. A jeszcze sprawa jest taka sprzed paru tygodni czy miesięcy, że Trump nakazał zapłacenie rodzinie poszkodowanego Amerykanina, który zmarł z powodu prac za karę w Korei klikadziesiąc milionów $.
bCNfUzEX
Alehandro
2 lata temu
Kiedyś tam będzie wojna to tylko czasu potrzeba
Gostek
2 lata temu
Dyktator to dyktator -Prywata całą mordą -traktuje społeczeństwo jak prywatną własnosc a co robi to ONZ -jak nic to może w ONZ w końcu jakaś reforma i działanie w kirunku takich przywódców.
ns
2 lata temu
ilu polityków z PiS trzeba by tam wysłać????
suchy775
2 lata temu
wszystkie rządy na tą tyrannie pozwalają,a jak ktoś psa zabije to wszyscy robia nawałkę na tego co tego dokonał a jak ludzi mordują w biały dzień bo taki ma kaprys jakiś grubu gbur to jest cisza
jan
2 lata temu
jak sądzicie ilu polityków z PO trzeba by wysłać do kopalni bez wyjścia na zewnątrz
Adam
2 lata temu
Dużo coś ostatnio o Korei kiedy na nich napadną? bo nic bez przyczyny się w mediach nie pokazuje:) trzeba wiarę przygotować na szlachetne czyny...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić