Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Wielka Brytania. Afgańczycy planowali porwać i zamordować krewną

33

Dwóch mieszkańców Wielkiej Brytanii planowało porwanie i morderstwo na Słowacji. Ich ofiarą miała być 25-letnia krewna, która odrzuciła islam. Zostali aresztowani w Anglii.

Wielka Brytania. Afgańczycy planowali porwać i zamordować krewną
(Policja, National Crime Agency)

Nie zdążyli nawet opuścić swoich domów. Brytyjska National Crime Agency zatrzymała 54-letniego Mohammeda Patmana w Londynie i 49-letniego Daryę Khana Safi w Coventry. Mężczyźni od miesięcy byli na celowniku służb. Teraz zostali aresztowani pod zarzutem planowania porwania i morderstwa.

To miało być "morderstwo honorowe". Mieszkający w Wielkiej Brytanii Afgańczycy chcieli zamordować 25-letnią krewną, która odrzuciła islam. Młoda kobieta mieszka na stałe w Austrii, prowadzi firmę razem ze swoim mężem i często podróżuje w celach zawodowych na Słowację.

Podejrzani planowali kilka podróży do Austrii i na Słowację. Wierzymy, że przygotowując się do zbrodni zamierzali śledzić niedoszłą ofiarę. Ich zatrzymanie to efekt doskonałej współpracy między NCA i naszymi partnerami na Słowacji i w całej Europie - podkreśla Matthew Perfect z NCA w rozmowie z "Independent".

Zobacz także: Zobacz też: Kto zabił Kennedy'ego? Nowy wątek w sprawie zabójstwa

Od października byli obserwowani. Słowackie służby wpadły na trop Afgańczyków w zeszłym roku i poprosiły stronę angielską o pomoc. Funkcjonariusze NCA obserwowali podejrzanych, którzy mieli przez internet i telefon omawiać szczegóły zbrodni.

Teraz Afgańczycy czekają na ekstradycję z Wielkiej Brytanii. Brytyjskie służby zatrzymały ich na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Słowację. Podejrzani pojawią się w londyńskim sądzie Westminster Magistrates’ Court w czwartek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić