REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla06.09.19 (20:02)

Wielka Brytania. Afgańczycy planowali porwać i zamordować krewną

Dwóch mieszkańców Wielkiej Brytanii planowało porwanie i morderstwo na Słowacji. Ich ofiarą miała być 25-letnia krewna, która odrzuciła islam. Zostali aresztowani w Anglii.
National Crime Agency / Policja

Nie zdążyli nawet opuścić swoich domów. Brytyjska National Crime Agency zatrzymała 54-letniego Mohammeda Patmana w Londynie i 49-letniego Daryę Khana Safi w Coventry. Mężczyźni od miesięcy byli na celowniku służb. Teraz zostali aresztowani pod zarzutem planowania porwania i morderstwa.

To miało być "morderstwo honorowe". Mieszkający w Wielkiej Brytanii Afgańczycy chcieli zamordować 25-letnią krewną, która odrzuciła islam. Młoda kobieta mieszka na stałe w Austrii, prowadzi firmę razem ze swoim mężem i często podróżuje w celach zawodowych na Słowację.

REKLAMA

Podejrzani planowali kilka podróży do Austrii i na Słowację. Wierzymy, że przygotowując się do zbrodni zamierzali śledzić niedoszłą ofiarę. Ich zatrzymanie to efekt doskonałej współpracy między NCA i naszymi partnerami na Słowacji i w całej Europie - podkreśla Matthew Perfect z NCA w rozmowie z "Independent".

Zobacz też: Kto zabił Kennedy'ego? Nowy wątek w sprawie zabójstwa

Od października byli obserwowani. Słowackie służby wpadły na trop Afgańczyków w zeszłym roku i poprosiły stronę angielską o pomoc. Funkcjonariusze NCA obserwowali podejrzanych, którzy mieli przez internet i telefon omawiać szczegóły zbrodni.

Teraz Afgańczycy czekają na ekstradycję z Wielkiej Brytanii. Brytyjskie służby zatrzymały ich na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Słowację. Podejrzani pojawią się w londyńskim sądzie Westminster Magistrates’ Court w czwartek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij