o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Wielkopolskie. Słupca: Uczeń opluł nauczyciela. Może trafić do więzienia

184
Podziel się

19-letni uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy (woj. wielkopolskie) został oskarżony o znieważenie swojego nauczyciela po tym, jak napluł na niego podczas lekcji. Grozić mu za to może teraz nawet kara więzienia.

Wielkopolskie. Słupca: Uczeń opluł nauczyciela. Może trafić do więzienia
(Google Street View)
bEShfVfV

Nastolatek odpowie przed sądem. Zarzuty, jakie stawiane są mieszkańcowi Słupcy dotyczą znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz naruszenia jego nietykalności cielesnej poprzez naplucie na niego.

Sprawca wielokrotnie używał wobec nauczyciela słów wulgarnych, powszechnie uważanych za obelżywe, zwracał się do niego per "ty" a do tego naruszył jego nietykalność cielesną plując na niego – informuje w rozmowie z "Radio Poznań" Aleksandra Marańda, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie.

19-latek może trafić do więzienia. Winę będzie się starał udowodnić mężczyźnie prokurator. Jeśli sąd uzna, że popełnił stawiane mu czyny, czas, na jaki może zostać pozbawiony wolności wyniesie nawet do 1 roku więzienia.

bEShfVfX

Podejrzany w czerwcu został skreślony z listy uczniów, jednak odwołał się od decyzji szkoły do Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Kurator przychylił się do złożonego odwołania i nakazał szkole ponowne rozpatrzenie sprawy. Chłopak od września jest nadal uczniem - teraz już klasy drugiej Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy – dodaje Aleksandra Marańda.

Zobacz także: Zobacz także: Pijany Bułgar chciał dać łapówkę policjantom
bEShfVgd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEShfVgy
KOMENTARZE
(184)
były nauczyci...
2 lata temu
to są skutki piepszonej demokracji .
Ozi
2 lata temu
KURATOR HAHAHAHA
Zastrzyk
2 lata temu
ten uczeń to chwast trzeba użyć chemii
bEShfVgz
Sinaloa żolib...
2 lata temu
To wyborca pis. Nauczyciele, ludzie po studiach to łżeelity dla kaczańskiego. Dlatego należy je zniszczyć.
tata
2 lata temu
czapa
Kolczyk
2 lata temu
Znieść obowiązek szkolny. Szkoła dla chętnych do nauki. Jest wiele pracy dla osób bez wykształcenia. Przyblokować wszelkie świadczenia socjalne dla nierobów i przesunąć w pierwszej kolejności dla osób niepełnosprawnych i osób aktywnych zawodowo. Menelstwo do łopaty.
Aga
2 lata temu
tempo nauczania ma faktycznie ogromne... 2 klasa w wieku 19 lat. To na studia pójdzie po 60tce?
JurekeM
2 lata temu
Nie nadużywałbym pojęcia "nastolatek" dla 19-letniego faceta, kiedy odpowiedzialność karna jest od 17 roku życia. Ciekawi mnie zawsze, dlaczego tacy pełnoletni "uczniowie" są bezkarni? Jest wiele takich "numerów", ale szkoły z wielu powodów ukrywają to. Pozdro.
Ewa PO
2 lata temu
Wina pisu i reformy edukacji. Gdyby były gymnazja nie doszło by do tego
Edi
2 lata temu
Zawodówka. Wszystko jasne
Ludzie
2 lata temu
Kto tam wie co się dzieje w szkołach. Nikt o zdrowych zmysłach nie opluje człowieka za nic. Straszna zniewaga... co za upokorzenie... Trzymacie się wszyscy schematów szerzej nie patrząc
prawnik
2 lata temu
Do sprawy powinien wkroczyć minister edukacji narodowej, a prokurator domagać się solidnej kary ograniczenia wolności w postaci wykonywania pracy społecznej np. przez dwa lata ( 40 godzin w stosunku miesięcznym), przeproszenie na piśmie znieważonego nauczyciela, koniecznie wyrzucić lub przenieść do innej szkoły.
stara
2 lata temu
nareszcie ktoś się węźmie za tych rozpuszczonych bachorów
bEShfVgr
X Y Z
2 lata temu
Co Ty bredzisz ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić