REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 33 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas21.09.19 (19:08)

Wielkopolskie. Słupca: Uczeń opluł nauczyciela. Może trafić do więzienia

19-letni uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy (woj. wielkopolskie) został oskarżony o znieważenie swojego nauczyciela po tym, jak napluł na niego podczas lekcji. Grozić mu za to może teraz nawet kara więzienia.
Google Street View

Nastolatek odpowie przed sądem. Zarzuty, jakie stawiane są mieszkańcowi Słupcy dotyczą znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz naruszenia jego nietykalności cielesnej poprzez naplucie na niego.

Sprawca wielokrotnie używał wobec nauczyciela słów wulgarnych, powszechnie uważanych za obelżywe, zwracał się do niego per "ty" a do tego naruszył jego nietykalność cielesną plując na niego – informuje w rozmowie z "Radio Poznań" Aleksandra Marańda, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie.

REKLAMA

19-latek może trafić do więzienia. Winę będzie się starał udowodnić mężczyźnie prokurator. Jeśli sąd uzna, że popełnił stawiane mu czyny, czas, na jaki może zostać pozbawiony wolności wyniesie nawet do 1 roku więzienia.

Podejrzany w czerwcu został skreślony z listy uczniów, jednak odwołał się od decyzji szkoły do Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Kurator przychylił się do złożonego odwołania i nakazał szkole ponowne rozpatrzenie sprawy. Chłopak od września jest nadal uczniem - teraz już klasy drugiej Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy – dodaje Aleksandra Marańda.

Zobacz także: Pijany Bułgar chciał dać łapówkę policjantom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij