Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Wiemy, co Polacy myślą o religii w szkołach. Nowe wyniki badań

458
Podziel się

Co Polacy myślą o religii w szkołach? Jak udowodniło najnowsze badanie przeprowadzone na panelu Ariadna dla o2.pl, głosy wśród Polaków są w tym temacie podzielone.

Wiemy, co Polacy myślą o religii w szkołach. Nowe wyniki badań
(East News)
bCHMQNBx

Sprawdziliśmy, co Polacy myślą o nauczaniu religii w szkołach publicznych. Okazuje się, że większość badanych jest takiemu przedmiotowi przeciwna, jednak różnica w stosunku do zwolenników jest niewielka. Aż 16 proc. badanych nie miało na ten temat zdania.

Tak odpowiadano na pytanie: Czy popierasz nauczanie religii w szkołach publicznych?

bCHMQNBz

Co ciekawe, poparcie dla nauczania zmienia się wraz z sympatiami politycznymi. Wynik tego samego pytania, po doprecyzowaniu, czy badani głosowaliby na PiS, czy na PO, zmienia się diametralnie. To wśród tych pierwszych lekcje religii w szkołach publicznych zyskują największe zrozumienie.

Większą zgodność można zaobserwować w kwestii wliczania oceny z religii do średniej. Znacząca większość jest przeciwna takiemu postępowaniu

Czy według Ciebie ocena z religii powinna być liczona do średniej ocen w szkołach publicznych?

bCHMQNBF

Księża nie powinni być wychowawcami klas. Zdecydowana większość jest przeciwna, by kapłani pełnili takie funkcje w szkołach. 16 proc. badanych nie miało zdania na ten temat. Pomysł poparł zaledwie co piąty pytany w badaniu przeprowadzonym dla o2.pl.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 1052 osoby, dobranej z panelu Ariadna. Zrealizowano je pomiędzy 5 a 8 października 2018 przy wykorzystaniu metody CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHMQNBG
bCHMQNCa
KOMENTARZE
(458)
ojciec '73
2 lata temu
dajcie w szkołach więcej wf-u i języka obcego a nie religii
kos
2 lata temu
religia nie powinna być w budynku szkoły, dawniej były sale katechetyczne poza szkołą , i bardzo wielu uczniów na nie chodziło
Ojciec ucznia
2 lata temu
Religia won ze szkol !!!
bCHMQNCb
niszczyciel
2 lata temu
precz z religią ze szkoły , ta durnota nie jest potrzebna ..
na plebanie
2 lata temu
w szkolach dentysta i chigienistka a nie lekcje wiary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (458)
Pin 3
rok temu
w takim razie ja protestuje aby ateista uczyl moje dzieci
Paweł Opole*
rok temu
Poco mają bałwochwalcy nauczać dzieci religii fałszywej? a rząd jeszcze kk włazi bez mydła!
aba1955
rok temu
Religia w kościele
sułtan
rok temu
W szkole nie ma szacunku dla wiary, nauki Jezusa Chrystusa i Boga. Szkoła to gwar, problemy z wiedzą niemal każdego przedmiotu więc nie ma w tych samych klasach takiego odcięcia się od stresu by skupić się wierze. Traktuje się tę lekcje jak "kolejne zło konieczne" !
jejkrosno
rok temu
błędy są wielkie , a jak są to należy Coś dobrego - w tym kierunki - w Kierunku Dobrego iść ,proste .
jejkrosno
rok temu
chodź i wczoraj jak już dziś odszukaliście to i wczoraj Go znajdziecie w tym co dobre i dziś i jutro też tam Jest : ) . Cały i Dobry i mający się Bardzo Dobrze :) ,kiedyś nie miał wdzięku dla ludzi i blasku ,by się ludziom podobać ,ale jest i potrafił Jaśnieć ,Pięknieć i nie tylko : ) Bo o Wiele więcej można : ) z tym że wiadome jest co będzie jaśnieć i pięknieć itd : ) co Z Nim : ) W Nim Jesteśmy i żyjemy i poruszamy się i będziemy i jesteśmy i jestem :) ,bo i On Jest i mówi : oto Jestem :) - Jestem z wami po wszystkie dni ... a świat ???? a Na Koga mamy patrzeć : ) ? patrzymy się całym sercem ,całym wzrokiem ,całym sobą wiadomo na Co : ) ja patrzę na Boga ,nawet jak na kogo innego patrzę to patrzę na Boga : ) W Nim Pełnia Szczęścia ,nawet jak problemy,choroby cyrki ,jak źle ,jak samotnie ,jak rany serca : ) . Bo walczyłem wraz z ludźmi i z Bogiem i żyję ,jestem ,więc zwyciężyłem : ) . Proste : ) ,On Zwyciężył wszystko co było jego przeciwnikiem : zło,szatana, śmierć ,świat..
jejkrosno
rok temu
czyli też się ukazuje : tym co go szukają całym sercem ; bo dał ku temu dobre wskazówki : szukaj mnie całym sercem ,szukajcie mnie całym sercem . Bo Stworzył je całym ,a nie inaczej : ) , chodź są serca takie i takie ,to to samo Przykazanie : i tyczy się każdego ! ogłoszone i ogłasza się je każdemu i temu co nie chodzi i temu co biega i temu co lata i temu co pływa ,temu co nie widzi i temu co nie słyszy (każdemu wedle Daru Bogu ) i każdy pasuje by posłuchał i uruchomił całe serce dla Boga ,Tego co dał nam ten dar ,a w nim tyle dobra i też przyjemności itd i piękna. I w wierze nie ma nie uleczalnego ,nie ma nie możliwego jak Ktoś Go Słyszy już : powstań o śpiący ,a zajaśniej ci Chrystus ,mój Król i Pan i Bóg .Powstań i szukaj całym sercem ,a znajdziesz - powiedziałeś że szukałem i nic !!!! to popatrz teraz ! na nowo bracie i siostro ,ziomeczku : ) zimalinko :) heh ;) :) to przeszkoda ,którą dasz rady przejść ,jak ????? wiara , żywa na nowo obudzona .Teraz Go szukaj i idź za Nim :)
jejkrosno
rok temu
cd i dalej to niestrudzenie robi ; i mówi nawet do tych co szczerym serem przychodzą do Niego ,do Jego Ducha ,Do Boga ,do ludzi u Których Ten Duch Przebywa i Chce Przebywać ::: jeszcze dziś będziesz przy mnie ,ze mną ,albo nawet jeszcze dziś ze mną będziesz dziś w Raju : ) Albo mówi : nikt cię nie potępił ???? albo idź i po prostu nie wyciągaj ręki kolejny raz po to czy tamto. Hm... Próbuj ,Staraj się (Dobry Jest Wyrozumiały ,bo czy nie żyjemy jeszcze ? albo czy dał rozkazu do zniszczenia ziemi ???? bo w ogóle nie słuchamy Go ? jak za czasów Noego ? hm... albo czyż zapomniał o nas ???? skoro Jezus wstąpił też do tych co wtedy tam za czasów Noego poginęli (do otchłani ,do piekieł ) .A potem jak to na religii i w Kościele też mówią : Dokonało się Zwycięstwo po ludzku nad śmiercią ,bo Bóg ,Jego Moc Sprawcza ,Jego Sprawczego Słowa ,Pełnego Wierności i Mocy ,Dokonał Tego Co Zapowiedział : czyli Powstał z martwych i znów się ukazywał ! I zaprawdę za tych czasów jest to samo : ) cd
bCHMQNBT
jejkrosno
rok temu
bo po ludzku też my możemy i On może. Może wejść i zdeptać liczniejszych np. mrówki ,by ratować jednego co go biją .Może nie musi -jak człowiek - może nie musi . Jak człowiek może posłuchać Boga , nie musi ! znamy konsekwencje itd. Co do zła i tego co robi ,wiadome jest: mało ma czasu i śpieszy się by kogoś pożreć . My zaś którzy daliśmy posłuch ,ucho w opiekę Boga , serce itd - udało się : bo pozwoliliśmy by Jego Słowa doszły do ucha ,serca i dobrą radę bo np. poprosiliśmy pozwolił zachować w skarbu i SAM Stał się jej Strażnikiem ! Coś jak i nie da się tego po ludzku porównać : bo jak Ojciec wobec dziecka ? coś w tym stylu ,ale Ojciec ,a nie najemnik ,który uciekanie jak się jego córkę ,czy synka zaatakuje . Jak widzicie zakwitła prostytucja itd ,troszkę taka sodoma się zrobiła i gomora i babilonik ,albo takie czasy Noego ,kiedy nie słucha się Boga ,tylko czegoś innego . Taki troszkę raj ,gdzie jednak nie słucha się Boga ,troszkę taki czas Jezusowy kiedy mówi dalej : nawracajcie się..
jejkrosno
rok temu
nie bój się przeszłości ,to już za plecami , nie bój się tych co źle się zachowywali ,bo to już było ,minęło itd itp - i wyrzuć myślenie co mam za plecami i skup się na tym co widzisz przed sobą ,bo idziesz w stronę Dobrego i to Boga - Stwórcy Nieba ,Ziemi , TYCH i tu ja nie znam liczby póki co Gwiazd ,Galaktyk itd i tam tego jest tak wiele że człowieka faktycznie jest jak robaczek ,a nawet o wiele mniej . Ale popatrzmy - my patrzymy ze swej perspektywy na robaczka jako na coś małego , bo porównujemy go z swym ciałem. Bóg w swym Ogromie Stwórczym też może nam nie popatrzeć jako na wybrańca ,Izraela też jak na robaczka . Na tą ziemię całą ,bo powołał ją i wszystkich jej mieszkańców do zwrócenia się twarzą w Twarz : ) , może w bo Wszechmocnym Jest i Wszechmogącym Jest popatrzyć na nas w ten sposób - robaczek : ) może też powiedzieć jak dobre dziecko ; nie skrzywdzę go ,ale mu pomogę ,bo malutki itd . Hm... Dobra postawa do Boża postawa ,co nie znaczy że Bóg nie może zdeptać czegoś cd
jejkrosno
rok temu
i przetrwa to wszystko z uśmiechem na twarzy ,nie z szyderstwem ,ale z radością i uśmiechem - że się odłączyła i odłączy i że nie pamięta zła i złego. Tego ludzie by chcieli : żeby nie było zła ! ale jest ,więc coś próbują zrobić by go było mniej ,albo coś w tym stylu . Wystarczy posłuchać Boga i Jego Słów : Dobrych i w Dobro się Przyoblekać : będzie wtedy tylko miejsce na Dobro ! A gdzie wiara ????? też Dobra wartość . Czy znajdzie się miejsce dla wiary w sercach i sercu ludzkim ,a ukształtowanym przez Bożą też mądrość mimo wszystko już w brzuszku ? hm... Jezus mówił : że przyjdę , ale czy znajdę wiarę ???? wierzysz ? to dobrze ,bardzo dobrze - na drugą stronę nie chcę patrzeć ,więc obracam się do Boga Twarzą w Twarz i tylko do Niego ???? a myślenie jest taki : jak Bóg przy mnie ,jak ze mną jak Jestem Pod Jego Opieką to czy ktoś lub coś mnie grozi ???? czego się mam bać : jak On mi mówi : nie bój się ! . : ) nie lękaj się . ! nie bój się ich ,tych co za plecami ! nie bój się cd
jejkrosno
rok temu
duch sprzeciwu ,buntu anty kościelny ,anty religijny ,anty Jan Paweł II, anty kapłański ,anty jaki ???? Anty Chrystusowy ! tak Anty Boży !!!!! kto tak zrobił ???? w raju ???? nasz wróg ludzie ---- o ile poznajcie że jesteście jeszcze ludźmi ! i kto tu jest winny ???? Bóg ???? czy ten który zbuntował się przeciwko Bogu i nasze decyzje ! Hm... Chrystus i Bóg próbuje nas ratować cały czas : nawracajcie się mówi do dziś do Boga ,bo poginiecie w grzechach ,albo nie zaznacie dobrego życia ,a czyli spokoju ,czyli normalnej zdrowej miłości ,wierności - może niektórzy już mówią : co to jest miłość , wierność ???? to coś obecnie jak UFO - coś NIEzidentyfikowanego (czyli nie poznajemy Tego ! ) i kiedy nie dostrzeżemy w krótką chwilkę to uznajemy że nie ma i idziemy za większością lub wiadomo ,który zaciera ręce ,bo prowadzi was ku zgubie . A nie ????? skro ktoś nie wie co to jest miłość (zdrowa,prawdziwa,piękna itd itp) - to ma już problem .Bo Miłość cały czas jest i będzie ,przetrwa cd
jejkrosno
rok temu
bo wprowadzenie aborcji : zabijanie ! (jak to się ma do posłuchania Dobrego Przykazania : nie zabijaj ! ? ? ? ? ,hm... to samo w Raju : nie zrywaj ,nie dotykaj ,bo umrzesz ,,, i jak to się ma do posłuchania ???? albo miłujcie się wzajemnie lub wyryj sobie miłość i wierność w sercu ,,,jak to się ma do tego co się tu dzieje ???? ---- a co było konsekwencjami nie posłuchania MĄDRZEJSZEGO STWÓRCY ????? a no nie chybnie umrzesz . ! (taka tam prawda) - wszystkie ciała w grobach (PRAWDA). Dano nam Jezusa o którym głosi się w szkole ,w domu , potem cieszyli się Polacy bo Papierz Jan Paweł II (który uczył o Jezusie o Bogu ) czyli to co na religii - jaka jest nasza postawa dziś ? pamięć ???? albo co usłyszeliśmy ???? hm... sprzeciw Bogu ,Jezusowi ,Dobrym wartościom ,Dobremu Duchowi ,sprzeciw Kościołowi ,Religii itp. Hm... Kościół jest Bożym Kościołem ,Chrystusowym więc ,więc i ma w sobie Ducha Chrystusowego ,ale tu zaczyna gnieździć się w tej większości i to było od lat ,duch sprzeciwu Bogu cd
jejkrosno
rok temu
Wartości TZW. WIĘKSZOŚCI : Szyderstwo ,wstyd wobec Boga ? a czemu się wstydzą ? bo się Go zaparli ,zapierają i nie przyznają ? Bóg zaś wiernie powiedział przez Jezusa : kto się mnie zaprze przed tym wiarołomnym pokoleniem to i Ja się go zaprę przed Aniołami i Ojcem w Niebie. A to ma miejsce bo jestem tu nie od dziś ! Zapieranie się Boga i tego co głosi się na religii ,kościół i prawdziwe wartości już nie oki . Czemu ? bo ruszyły w przód : pornografia , prostytucja jawna i cicha ( zaczyna być nie wygodna dobra wartość ? czyż nie ?). Której z dziewczyn co się sprzedaje za kasę i to np. 200/h będzie to wygodne (przecież może natrafić na niewygodne Słowa ,jakże trudne dla człowieka ,dla niej : nawracajcie się . ! : ) ,czy jest tu ktoś bez winy ? albo jakże trudno bogatemu wejść do Królestwa Bożego. Tym co mają zyski i robią to właśnie w ten sposób chyba bardzo trudno ! na logikę : kto je tam trzyma ? ich decyzję i może strach ,a może facet ,hm... cd
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić