REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 40 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski11.10.18 (10:55)

Wiemy, co Polacy myślą o religii w szkołach. Nowe wyniki badań

Co Polacy myślą o religii w szkołach? Jak udowodniło najnowsze badanie przeprowadzone na panelu Ariadna dla o2.pl, głosy wśród Polaków są w tym temacie podzielone.
East News

Sprawdziliśmy, co Polacy myślą o nauczaniu religii w szkołach publicznych. Okazuje się, że większość badanych jest takiemu przedmiotowi przeciwna, jednak różnica w stosunku do zwolenników jest niewielka. Aż 16 proc. badanych nie miało na ten temat zdania.

Tak odpowiadano na pytanie: Czy popierasz nauczanie religii w szkołach publicznych?

REKLAMA
o2.pl

Co ciekawe, poparcie dla nauczania zmienia się wraz z sympatiami politycznymi. Wynik tego samego pytania, po doprecyzowaniu, czy badani głosowaliby na PiS, czy na PO, zmienia się diametralnie. To wśród tych pierwszych lekcje religii w szkołach publicznych zyskują największe zrozumienie.

o2.pl

Większą zgodność można zaobserwować w kwestii wliczania oceny z religii do średniej. Znacząca większość jest przeciwna takiemu postępowaniu

Czy według Ciebie ocena z religii powinna być liczona do średniej ocen w szkołach publicznych?

o2.pl

Księża nie powinni być wychowawcami klas. Zdecydowana większość jest przeciwna, by kapłani pełnili takie funkcje w szkołach. 16 proc. badanych nie miało zdania na ten temat. Pomysł poparł zaledwie co piąty pytany w badaniu przeprowadzonym dla o2.pl.

o2.pl

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 1052 osoby, dobranej z panelu Ariadna. Zrealizowano je pomiędzy 5 a 8 października 2018 przy wykorzystaniu metody CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij