REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 38 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas13.06.19 (11:33)

Włochy. Mocne uderzenie w imigrantów

Imigranci ratowani na Morzu Śródziemnym są solą w oku Włoch. Włoskie władze wprowadzają nowe prawo, które ma ukrócić pomoc dla przybyszów. Załogi łodzi i statków, które dobiją do brzegu z uratowanymi imigrantami, będą czekać surowe kary.
AFP / East News

Władze Włoch wprowadzają ogromne kary finansowe. Tych, którzy spróbują przewieźć imigrantów na teren Włoch, czeka nawet 50 tys. euro grzywny. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, władze mogą odebrać łódź - donosi "The Independent".

Prawo dotyczy wszystkich, którzy udzielą imigrantom pomocy na morzu. Rząd w Rzymie ma nadzieję, że w ten sposób zlikwiduje strumień imigrantów płynący z Afryki.

REKLAMA

Ustawa daje władzom spore możliwości. Dzięki nowym zapisom policja będzie mogła prowadzić tajne dochodzenia. Legalne zostanie też podsłuchiwanie osób podejrzanych o przemyt i handel ludźmi.

Myślę, że zrobiliśmy krok naprzód w kierunku bezpieczeństwa kraju - powiedział Matteo Salvini, minister spraw wewnętrznych Włoch i wicepremier, który był jednym z pomysłodawców nowych restrykcji.

Zobacz też: Setki imigrantów zdecydowało się na desperacki krok. Szybko tego pożałowali

Organizacje humanitarne są przeciwne. Swoje obawy co do nowego prawa mają m.in. eksperci ONZ ds. praw człowieka. Według nich ustawa jest próbą uznania pomocy humanitarnej za przestępstwo.

Grzywna nałożona na statki poszukiwawczo-ratownicze jest jak grzywna na karetkę zabierającą pacjentów do szpitala – powiedziała Claudia Lodesani, prezes organizacji Lekarze bez Granic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij