REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski20.05.19 (16:53)

Imigranci okupowali lotnisko w Paryżu. "Francja nie dla Francuzów!"

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle było w niedzielę okupowane przez kilkuset nielegalnych imigrantów, którzy protestowali przeciwko polityce imigracyjnej Francji. Żądali, by porozmawiał z nimi premier Edouard Philippe.
Twitter

Mówią o sobie "czarne kamizelki". To nawiązanie do ruchu "żółtych kamizelek", który od miesięcy protestuje przeciwko rosnącym kosztom życia i domaga się zmian od prezydenta Emmanuela Macrona. Teraz poprawy swojej sytuacji głośno zaczęli domagać się także imigranci.

Francja nie należy do Francuzów! Każdy ma prawo tutaj być! – krzyczał w niedzielę na lotnisku jeden z imigrantów.

REKLAMA

Imigranci chcą lepszych warunków życia. Apelowali głównie do władz Francji, ale wystosowali też żądania do Air France. Chcą, aby linie lotnicze "zaprzestały jakiegokolwiek finansowego, logistycznego czy politycznego udziału w deportacjach".

Zobacz też: Wiosną żółte kamizelki w Polsce? "Polska krwawi"

Pretensje do Air France. Imigranci nazywają linie lotnicze oficjalnym "deporterem" Francji. Linie wysłały swoich przedstawicieli, żeby porozmawiali z imigrantami. Przedstawiciele Air France zapewnili, że przekażą ich postulaty zarządowi.

Dlaczego akurat lotnisko? Port lotniczy Paryż-Charles de Gaulle, największy we Francji i drugi co do wielkości w Europie, tylko za londyńskim Heathrow, znajduje się w pobliżu zakładu, do którego trafiają nielegalni imigranci. Cudzoziemcy, którzy nie mają prawa do pobytu we Francji, są przetrzymywani w zakładzie w miejscowości Le Mesnil-Amelot do czasu deportacji.

Protest miał charakter pokojowy. "Le Parisien" donosi, że imigranci należący do dwóch różnych grup spokojnie siedzieli na lotnisku i obyło się bez incydentów. Nie został też zakłócony ruch lotniczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij