REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 30 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas21.09.19 (19:28)

Włochy. Muzułmanie dostali zakaz modlitwy na ulicach. Burmistrz wprowadza zmiany

W miejscowości Palma Campania niedaleko Neapolu wprowadzony został zakaz odmawiania modlitw na ulicach i placach. Dotyczy on muzułmanów. Jak twierdzi burmistrz miasta, nowe prawo ma uczynić miasto bezpieczniejszym.
Getty Images

Nowe rozporządzenie obowiązują od kilku dni. Rządzący miastem burmistrz Nello Donnarumma swój pomysł zakazania muzułmańskich modłów na ulicach miasta argumentuje względami porządku publicznymi. Polityk uważa, że gmina ma zbyt mało dostępnej przestrzeni i policjantów, którzy mogliby ochraniać modlących się wyznawców islamu.

To duże publiczne wydarzenie, a prawo jest bardzo rygorystyczne. I szczerze mówiąc, już dwukrotnie wydałem zgodę na modlitwę, ale zawarte postanowienia zostały zlekceważone. Jestem odpowiedzialny za porządek publiczny w mieście i muszę zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim obywatelom - mówi o nowych przepisach Nello Donnarumma.

REKLAMA

Muzułmanie oskarżają burmistrza o rasizm. Wątpliwości co do wprowadzonego prawa wyrażają przede wszystkim Bengalczycy, których w Palma Campania mieszka ponad 2,5 tys. Niemal wszyscy z nich wyznają islam.

Jesteśmy tutaj, aby pracować i robimy to zgodnie z obowiązującymi zasadami. W sprawie Palma Campania mamy do czynienia z wyraźnym zjawiskiem rasizmu - wyjaśnia Syed Rajib, rzecznik stowarzyszenia Bangladesz w Neapolu.

Burmistrz jest blisko związany z partią Matteo Salviniego. Stowarzyszenia muzułmańskie uważają, że jest to dowód na nietolerancję Nello Donnarummy i proszą o interwencję prefekta Neapolu.

Zobacz też: Czy polscy muzułmanie mogą się zradykalizować?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij