Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Włochy. Muzułmanie dostali zakaz modlitwy na ulicach. Burmistrz wprowadza zmiany

372
Podziel się:

W miejscowości Palma Campania niedaleko Neapolu wprowadzony został zakaz odmawiania modlitw na ulicach i placach. Dotyczy on muzułmanów. Jak twierdzi burmistrz miasta, nowe prawo ma uczynić miasto bezpieczniejszym.

Włochy. Muzułmanie dostali zakaz modlitwy na ulicach. Burmistrz wprowadza zmiany
(Getty Images)

Nowe rozporządzenie obowiązują od kilku dni. Rządzący miastem burmistrz Nello Donnarumma swój pomysł zakazania muzułmańskich modłów na ulicach miasta argumentuje względami porządku publicznymi. Polityk uważa, że gmina ma zbyt mało dostępnej przestrzeni i policjantów, którzy mogliby ochraniać modlących się wyznawców islamu.

To duże publiczne wydarzenie, a prawo jest bardzo rygorystyczne. I szczerze mówiąc, już dwukrotnie wydałem zgodę na modlitwę, ale zawarte postanowienia zostały zlekceważone. Jestem odpowiedzialny za porządek publiczny w mieście i muszę zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim obywatelom - mówi o nowych przepisach Nello Donnarumma.

Muzułmanie oskarżają burmistrza o rasizm. Wątpliwości co do wprowadzonego prawa wyrażają przede wszystkim Bengalczycy, których w Palma Campania mieszka ponad 2,5 tys. Niemal wszyscy z nich wyznają islam.

Jesteśmy tutaj, aby pracować i robimy to zgodnie z obowiązującymi zasadami. W sprawie Palma Campania mamy do czynienia z wyraźnym zjawiskiem rasizmu - wyjaśnia Syed Rajib, rzecznik stowarzyszenia Bangladesz w Neapolu.

Burmistrz jest blisko związany z partią Matteo Salviniego. Stowarzyszenia muzułmańskie uważają, że jest to dowód na nietolerancję Nello Donnarummy i proszą o interwencję prefekta Neapolu.

Zobacz także: Zobacz też: Czy polscy muzułmanie mogą się zradykalizować?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(372)
nibyWłoch
3 lata temu
Już po nich (po Italii i pozostałych, krórzy przyjeli muslinów)m !!!
san
3 lata temu
Super Tak trzymac
Michał Poznań...
3 lata temu
Araby nie wiedzą jak to się robi? Bomba pułapka i po burmistrzu
Propos
3 lata temu
To może u nas wprowadzą zakaz prowadzenia marszów tęczowych argumentując brakiem odpowiedniej ilości ochrony i zabezpieczenia bezpieczeństwa !
eleonora
3 lata temu
Te modlitwy na ulicach mają zupełnie inny cel. Europa zgłupiała godząc się na takie zachowanie.Uliczne modlitwy to dowód na głupotę Europejczyków.
darek
3 lata temu
Tak jest , popieram a jak się nie podoba to won skąd przyszliście skoro nie umiecie uszanować kraju , który Was przyjął
Janusz
3 lata temu
Trzymać tą sektę krótka bo później jest syf i bałagan. Tej plagi jest już za DUZO i chcą przejąć Europę !!! Europa musi być BIAŁA !!!!!
bez_podpisu
3 lata temu
Bangladesz w Neapolu ? To jak wilk w owcy... Brawo dla burmistrza
Tolerancyjna
3 lata temu
Mądry zakaz do tego jeszcze strzelanie bez ostrzeżenia do osob w burkach!
Pro.1
3 lata temu
W czasach, kiedy Koalicja Antyterrorystyczna oddaje codziennie życie w walce z terroryzmem; wszelkie sekty, powinny zniknąć z życia publicznego, wraz z końcem pobierania HARACZU z okupowanych demokratycznych krajów!!!!
blabla
3 lata temu
NIKT ICH NIE ZAPRASZAŁ, JAK IM ŹLE NIECH WRACAJĄ SKĄD PRZYBYLI!!
Chłop
3 lata temu
Powinien być zakaz wjazdu do Europy, a nie tylko publicznej modlitwy. Chociaż jeden ma jaja.
Ala
3 lata temu
Ich wzorem powinny iść wszystkie państwa!!!!!
aaa
3 lata temu
musza respektowac kraje w jakich przebywaja i kropka.!!! porzadek musi byc !!! My w ich krajach sie zachowujemy -prawda i nie rozdzieramy sie "rasizm"i nie mowimy u nas w europie zyjemy inaczej,wiec MUSZA WIEDZIEC PO CO I GDZIE SA !!!! Super !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić