REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 41 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska20.09.19 (12:40)

Lot samolotu odwołany. Odgłosy z łazienki wystraszyły załogę

Samolot najpierw był opóźniony, a potem rejs został odwołany. Załoga maszyny nie chciała startować z muzułmanami na pokładzie. Jeden z nich miał podejrzanie zachowywać się w łazience samolotu. Teraz dwóch muzułmanów z USA zażądało śledztwa w sprawie odwołanego lotu linii American Airlines. Twierdzą, że padli ofiarą rasizmu.
iStock.com

Mężczyźni mieli lecieć z Birmingham w stanie Alabama do Dallas w Teksasie liniami American Airlines. Gdy byli na pokładzie, załoga samolotu ogłosiła, że lot jest opóźniony. Wtedy jeden z muzułmanów poszedł do łazienki. Kiedy wyszedł, powiedział, że stewardesa stała przy drzwiach „jakby podsłuchiwała”.

Chwilę później załoga przekazała pasażerom, że lot został odwołany i muszą wysiąść z samolotu. Po opuszczeniu maszyny do muzułmanów podeszli oficerowie, a później agent FBI. Śledczy zabrali jednego z mężczyzn do pokoju i oznajmili mu, że jego bagaż zostanie ponownie przeszukany. Agent wyjaśnił, że personel linii lotniczych wezwał policję i powiedział, że "nie czują się swobodnie lecąc z nim". Jak podaje BBC, powodem miało być to, że mężczyzna "poszedł do łazienki i dwukrotnie spłukał wodę".

REKLAMA

To był najbardziej upokarzający dzień w moim życiu. Czułem, że dyskryminują moje pochodzenie etniczne, moją religię - powiedział dziennikarzom Issam Abdallah.

W oświadczeniu linie American Airlines poinformowały, że lot został odwołany z powodu „obaw zgłoszonych przez członka załogi i pasażera”. Wszyscy pasażerowie samolotu zostali przeniesieni na późniejszy lot do Dallas.

**Zobacz także: Chińskie władze niszczą meczety

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij