Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Wojna z Rosją. Chińczycy: NATO w 2 dni zajmie Obwód Kaliningradzki

307
Podziel się:

Pracownicy jednej z chińskich agencji prasowych zdecydowali się na upublicznienie teorii dotyczącej konfliktu Rosji z NATO. Czy siły Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego zdołają uporać się z naszym wschodnim sąsiadem? Wnioski są niepokojące.

Wojna z Rosją. Chińczycy: NATO w 2 dni zajmie Obwód Kaliningradzki
(East News)

Sensacyjne ustalenia Jak twierdzą dziennikarze, udało im się przeprowadzić dokładną symulację wydarzeń, które miałyby miejsce w przypadku wybuchu sporu między Rosją a NATO. Donosi o tym portalu Eastday.com.

Zgodnie z przewidywaniami chińczyków, siły NATO potrzebują zaledwie dwóch dni, żeby w razie konieczności zająć teren obwodu kaliningradzkiego. Jednak gdyby to się wydarzyło, władze Rosji zdecydowałyby się na stanowczy odwet. Wówczas doszłoby do zaatakowania przez wojska rosyjskie od pięciu do ośmiu stolic poszczególnych państw Europy.

Redaktorzy chińskiego portalu nie sprecyzowali, które państwa zostałyby w ten sposób uwikłane w konflikt. Możemy jedynie spekulować, że chodzi o kraje sąsiadujące z Rosją lub należące do NATO.

Taka odpowiedź Rosji prawdopodobnie doprowadziłby do wybuchu konfliktu na ogólnoeuropejską skalę. Publikacja symulacji miała miejsce w odpowiedzi na wydany jakiś czas wcześniej raport Richarda Hookera. Ten amerykański naukowiec wyraził przypuszczenie, że gdyby Rosja weszła w konflikt z państwami bałtyckimi, obwód kaliningradzki zostałby zajęty przez siły przeciwnika.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób Rosja odniosła się do rewelacji chińskiego portalu. Sam Hooker doczekał się ostrej odpowiedzi ze strony Antona Alichanowa, gubernatora obwodu kaliningradzkiego - "Nie mam już siły komentować amerykańskich głupot, mówił".

Obwód kaliningradzki jest najmniejszym regionem Rosji. Powierzchnia tego terenu wynosi zaledwie około 15,1 tys. km kwadratowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(307)
anita
8 miesięcy temu
Głupoty wypisujecie. Skąd chińczycy mogą wiedzieć jak obwód kaliningradzki jest uzbrojony. Przestańcie wypisywać takie pierdoły. Toć to jedna wielka propaganda i dużo gorsza od faszyzmu.
komuna
8 miesięcy temu
odpalenie przycisków nuklearnych przez rosję spowoduje jej śmierć na zawsze
cbn
8 miesięcy temu
ciekawa analiza. obwód naszpikowany rakietami róznego typu, czołgami,rozpoznaniem elektronicznym,samolotami, smigłowcami, jednostkami specjalnymi,najlepsza obrona przed dronami i wrogimi samolotami na swiecie, itd.
alpoe0
8 miesięcy temu
i Putin i NATO wiedzą że jak jeden przeciw drugiemu kiwnie tylko nie tym palcem to uruchamia wszystkie guziki atomowe na całym świecie - tyle ile ich będzie zdolnych do odpalenia
R55
8 miesięcy temu
Jeżeli NATO zaatakuje Rosję, to Rosja odpali wszystkie pociski nuklearne, trzeba dalej negocjować i dać gwarancje Rosji, Putin jest europejczykiem, dobrze się czuje wśród zachodnich polityków i nie chce wojny, należy stworzyć pas Europy Środkowej neutralny bez zgromadzonej broni ofensywnej, silna Ukraina to straszne zagrożenie dla Polski, ona z Polską w ogóle się nie liczy, dla nich ważny jest Bandera i jego pamięć, niszczenie Cmentarza Orląt i ukrywanie grobów Polaków zamordowanych przez ludobójcę Banderę, Piłsudski zrobił ten sam błąd
KTI
9 miesięcy temu
Kiedyś chodził taki dowcip.....Na granicy Polsko-Chińskiej spokój.....
REAL
3 lata temu
A to wszystko dzieki USA i israel i rzadom swiatowym. ROSJA i CHINY JAPONIA BRAZYLIA jedynne wole kraje na tym swiecie , zamoast ich chronic 2wy stoicie za agressorem USA .... w glownie sie nie miesci co wam intertenet i mednia w glwoie wkladaja
siemowit
3 lata temu
a niby kto go zajmie jak tam stacionuje 250 tysiecy ludzi? polacy? a może niemcy? a może desant z wody? albo długie walki o ważny tylko dla rosji skrawek lądu.
Stefan
3 lata temu
A osłabioną Rosję zaatakuje wówczas nasz Chiński przyjaciel wraz z USA
qsxvert
3 lata temu
rosji nikt nie podbije z 2uch powodów. 1 to klimat w którym żołnierze reszty świata sobie nie radzą - chyba że Polacy czy Ukraińcy, już raz to udowodnili w XVIIw. , sprzęt tez wysiada na syberii. a 2gi powód to wycelowane w stolice "zachodu" rakiety z głowicami atomowymi na mobilnych platformach w tym na łodziach podwodnych. ich start jest zaprogramowany i ciągle trwa odliczanie do ataku które jest resetowane co określony czas przez dowództwo. jeżeli dowództwo zostanie zniszczone nikt nie przerwie odliczania... wykrycie i zniszczenie ruchomych platform jest praktycznie nie możliwe a starty wojenne po ataku jądrowym nie do przyjęcia więc Rosji nikt nie ruszy.
pisi0r@lez
3 lata temu
blabla czekają na mrozy i symulując awarie(np. pozorowany terroryzm)wyłączają dostawy ropy węgla i gazu.szykujta ludu dulary na super gaz-lng hamerykański.
oiuy
3 lata temu
Tyle, że nikt się tam nie pcha! Po co, po gangrenę???
zorro
3 lata temu
Po ilu dniach Rosjanie zrobiliby defiladę przed Raichstagiem.
jj
3 lata temu
wszystkim nam zależy aby takiego konfliktu już nigdy nie było. dość rozlewania krwi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić