o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
W.B.
|

WOŚP zakupił sprzęt za 25 milionów złotych. Polski rząd odwołał transport do szpitali

141
Podziel się

Zaskakujące informacje przekazał na swoim facebookowym profilu Jerzy Owsiak. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała 25 milionów złotych na zakup potrzebnej aparatury do polskich szpitali. Okazuje się jednak, że ich transport z Chin nadal nie doszedł do skutku.

Sprzęt zakupiony przez WOŚP nadal nie trafił do szpitali
Sprzęt zakupiony przez WOŚP nadal nie trafił do szpitali (Getty Images, MICHAL FLUDRA)
bDKgirvV

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bardzo szybko zareagowała na potrzeby polskich szpitali. W związku z nieprzewidzianą, globalną epidemią koronawirusa, w wielu placówkach jest niewystarczająco lub nie ma wcale specjalistycznej aparatury do walki z chorobą. WOŚP w tym celu przekazał 25 milionów złotych na zakup sprzętu. Transport miał się odbyć z Chin w dniach 7, 8 oraz 9 kwietnia.

W pierwszej chwili Ministerstwo Obrony Narodowej zareagowało pozytywnie, otrzymaliśmy termin wylotu z Chin w przedziale 7,8,9 kwietnia. Wydawało się, że całą sprawę bardzo sprawnie podejmują kolejne osoby: od dyrektora MON poprzez oficerów odpowiedzialnych za logistykę - pisze na swoim profilu Jerzy Owsiak.

Transport sprzętu został jednak odwołany. Okazuje się, że potrzebna aparatura nie trafi do szpitali w wyznaczonym terminie. Z Owsiakiem skonsultowali się przedstawiciele Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego.

bDKgirvX

Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko - w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano - możemy przeczytać na Facebooku Owsiaka.

WOŚP nie ustaje w staraniach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wciąż szuka sposobu na transport potrzebnego sprzętu. Skontaktowano się już z wieloma przewoźnikami, z firmą LOT na czele. Fundacja czeka aktualnie na dokładne wyceny. Jest jednak mocno prawdopodobne, że aparatura nie dotrze do szpitali we wcześniej ustalonych terminach.

Do całej akcji przyłączył się także Uber. Przewoźnik zaoferował udostępnienie trzech swoich lokalizacji przeznaczonych na banery reklamowe. W dwóch miejscach w Warszawie oraz jednym w Poznaniu można znaleźć wielkie plakaty WOŚP o treści "Wygramy. I pójdziemy wszyscy razem na spacer".

bDKgirwd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDKgirwy
KOMENTARZE
(141)
313
11 miesięcy temu
a jakie to były "zaskakujące wymagania" proszę podać, czy może to tajemnica?
Ania
11 miesięcy temu
Rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies w rozmowie z Onetem przyznał, że wymagania postawione przez rząd dotyczyły tego, co stanie się ze sprzętem po przewiezieniu go do kraju. - WOŚP kupiła za społeczne pieniądze sprzęt, który musimy przetransportować z Chin do Polski, a następnie chcieliśmy we współpracy z Ministerstwem Zdrowia rozdysponować go między te szpitale, które najbardziej go potrzebują. Problem w tym, że KPRM uznała, że, owszem, państwo pomoże w transporcie, ale potem "przejmie" ten sprzęt i to rząd sam zdecyduje, dokąd i kiedy on trafi, już bez udziału Wielkiej Orkiestry. Na to nie możemy się zgodzić - powiedział w rozmowie z portalem.
D J
11 miesięcy temu
Rząd ma respiratory w klinice rządowej, więc po co ma sprowadzać więcej urządzeń?
bDKgirwz
oko
11 miesięcy temu
A może poprosimy więcej szczegółów odnośnie zaistniałej sytuacji....artykuł podejrzanie stronniczy
Pawel
11 miesięcy temu
Jakos zamrozone leki dla zony Piotrowicza mozna bylo przewiesc rzadowym samolotem teraz tez chyba mozna czy plebsowi sie nie nalezy?
Najnowsze komentarze (141)
!!!
11 miesięcy temu
Tych urzędników powinna spotkać kara zdrowotna żeby poczuli na własnej skórze i ciele co znaczy być chorym cierpiącym !
al2
11 miesięcy temu
Orkiestra chciała transportować samolotami różne rzeczy,nie tylko pilnie potrzebne w zwalczaniu epidemii koronawirusa ale i np.łóżka ortopedyczne dla trwale niechodzącyh,których w Polsce jest dość.Transport lotniczy jest za drogi by robić takie rzeczy za państwowe pieniądze.Łóżka i aparatura inna niż respiratory mogą sobie popłynąć w kontenerze statkiem lub koleją.Podobnie jak nikt nie importuje samolotem ziemniaków z Maroka.Po raz kolejny Owsiak chciał występować w TVN jako zbawca Polaków - za nasze pieniądze z podatków.Nie wyszło więc hejt się wylewa.
Oleeeee
11 miesięcy temu
Za jawne działanie przeciw własnemu narodowi, za tzw zaprzanstwo, jest tylko jedna kara. Poszatkowanie na jajcarni. Już niedługo.
tages
11 miesięcy temu
możesz ktoś publicznie chciał przeciąć wstążkę?
asd
11 miesięcy temu
Mnie śmieszy określenie, że Owsiak dał na respiratory... Przecież to ludzie dali na to pieniądze, on może też wrzucił coś do puchy ale nie mówcie, że to tylko on kupił bo to obraża ludzi, którzy dali pieniądze.
joda
11 miesięcy temu
Teraz widzicie jak PiS dba o zdrowie Polaków. Nie jest ważny sprzęt i leki ratujące życie. Ważne jest że można dokopać i opluć Jurka i WOŚP.
Dr0
11 miesięcy temu
Jedynie na co jeszcze nie brakuje kasy to na trolownie pisu i propagandę w tvpis.
jbb
11 miesięcy temu
Podał adresy szpitali ?
bDKgirwr
umu
11 miesięcy temu
Rząd sam chce dysponować wszystkim na "własne widzimisie". Chorzy na władzę ludzie Kaczyńskiego zabraliby Owsiakowi sprzęt i nie daliby pokwitowań, a potem oskarżyliby o malwersację społecznych pieniędzy. No i może areszt wydobywczy na co najmniej 6 miesięcy, żeby mu się odechciało konkurować z kościołem w zbiórkach pieniężnych. Stara sztuczka. Jak jednemu biskupowi udało się kupić 2 respiratory, to cała Polska widziała i klaskała. Jak Owsiak kupi 100 i to w czasach, kiedy nie było zagrożenia pandemią, to rządowa telewizja "psy na nim wieszała" i szczuła na niego.
Xxxc
11 miesięcy temu
Chcą sobie przypisać jak to oni dbają o służbę zdrowia i zaopatrują szpitale.Gdyby nie Owsiak w szpitalach byłoby pusto!!!!!!! Precz
DOBROMIR
11 miesięcy temu
MOŻE JAKIŚ CELEBRYTA POŚWIĘCI SPINKĘ OD MANKIETU ZROBI SIĘ LICYTACJE I ZAPŁACI ZA SAMOLOT
Danka
11 miesięcy temu
Skórkojady. Nie dość, że kupił, to trzeba jeszcze mu utrudnić dostawę. TAK DBAJĄ O NASZ NARÓD!!! PIS SIĘ SAM WYLECZY!!!!!
Lucass
11 miesięcy temu
W Chinach kupuje się za 30% ceny w Europie. Kosztuje transport i logistyka. Cwaniaczek chciał tanio kupić (pewnie za pośrednictwem firmy szwagra) i spijać śmietanę.
Boo
11 miesięcy temu
Robert a ty zrobiłeś więcej niż Pan Owsiak? wątpię więc zamknij się
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić