Wróć na
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo podało dane o nowych przypadkach

27
Podziel się

Końca epidemii koronawirusa w naszym kraju nie widać. We wtorkowy poranek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach.

Koronawirus nie daje za wygraną
Koronawirus nie daje za wygraną (East News, Tadeusz Koniarz)

W Polsce odnotowano 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Jakich obszarów dotyczą nowe przypadki? W tym gronie znalazło się 27 osób z województwa śląskiego, 13 osób z województwa wielkopolskiego, 11 osób z województwa małopolskiego, dziewięć osób z województwa świętokrzyskiego, siedem osób z województwa lubelskiego, cztery osoby z województwa zachodniopomorskiego, trzy osoby z województwa dolnośląskiego i trzy osoby z województwa pomorskiego.

Do tej pory w naszym kraju wykryto 2132 zainfekowań. 31 osób poniosło śmierć ze względu na zakażenie koronawirusem.

Zobacz także: Prof. Andrzej Matyja o wyborach prezydenckich

Koronawirus. Będą kolejne ograniczenia

Wiemy już, że rząd przygotował kolejne obostrzenia mające pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Czego będą one dotyczyć? Na ten moment trudno precyzyjnie określić. Mówi się, że zostanie wprowadzony między innymi limit osób mogących jednocześnie przebywać w sklepach.

Nowe restrykcje zostaną przedstawione we wtorek. Przypomnijmy, że dotychczas wprowadzano chociażby zakazy dotyczące gromadzenia się, przemieszczania się czy korzystania z publicznego transportu zbiorowego. Zamknięte są miejsca rozrywki, galerie handlowe, szkoły i uczelnie. Kiedy ten koszmar minie? Na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć nikt. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(27)
Nerwus
2 miesiące temu
A mnie zastanawia jedna rzecz : mówi się o tych, którzy zmarli, że u każdej osoby były choroby współistniejące i nigdy nie podano, jakie to choroby. Nie podaje się też, czym leczono osoby, u których koronawirus zniknął. Przecież, jak wyleczony, to można podać, jakie lekarstwo zażywać ?
Zdrowie
2 miesiące temu
To zasługa naszych rodaków co wracają do Polski i przywożą ze sobą tego wirusa i nieświadomie te głąby pólmuzgie zagrażają i zararzają naszych ...
anna
2 miesiące temu
w innych krajach podają np. ile osób jest na intensywnej terapii pod respiratorami, ile przebywa w sziptalach, a u nas głownie ile jest zakażonych i ile zmarło, to trochę za mało
MK1
2 miesiące temu
Podajcie informacje o waszym kraju o Niemczech. Bo w Polsce tylko restrykcjei inne.
POLA
2 miesiące temu
niepokojące jest to ,że zgonów przybywa byc moze zastosowane leczenie jest mało skuteczne ???
Najnowsze komentarze (27)
Lolo456654
2 miesiące temu
Więcej pociągów z Chin do Polski otwarty most lotów z Chin i to się dzieje przywożą zarazę z Chin.a my tu debatujemy.
Gggg
2 miesiące temu
Te dane x10 czy 20. Rząd kłamie, bo większość osób z objawami dzwoni do Sanepidu i ma pytanie: czy był za granicą? Czy miał kontakt z osobą chora? Jeśli nie to siedzieć w domu - kwarantanna 14 dni i żadnych testów nie robimy. Jak stan się pogorszy to dzwonić. Jeśli umrze przed przyjazdem karetki to zgon z powodu sepsy, zawału czy niewydolności.... Wybory tuż tuż statystyki muszą się zgadzać by Naród poszedł do wyborów
#Masks4All
2 miesiące temu
MASECZKI! Zakrywajcie nos i usta (szalikiem, chustą, maseczką - każdy w szafie coś z tego ma) - Twoja maska chroni mnie, moja chroni Ciebie. Czesi wprowadzili obowiązkowe zasłanianie buzi w miejscach publicznych i już widać efekty. RZĄDZIE, DZIAŁAJ!
ggg
2 miesiące temu
Dlaczego u nas nikt nie zdrowieje????????????????????????
kuglarz
2 miesiące temu
We Włoszech liczba chorych spada a w Polsce przybywa ...
SukcesPisu
2 miesiące temu
Następny sukces PiSu w przyznawaniu sobie nagród . Znowu każdy po 95 tysięcy a ty siedz w domu i milcz
Elektra
2 miesiące temu
W Niemczech o 55 tys wiecej przypadkow i nikt nie panikuje . To takie typowe dla nas zero dzialania 10 kilo pyskowania .
ddt
2 miesiące temu
Jeżeli 3/4 osób będzie odsyłane do domu bez przeprowadzenia badań to będzie jeszcze gorzej.
Kielczanin
2 miesiące temu
Zamknijcie te pieprzone bazary w kielcach tłumy nikt nie reaguje
hary-63
2 miesiące temu
Jak to jest, że w lubuskim tak mało.Przecież mamy najbliżej do zgniłej Europy.Za to wschód aż kipi wirusem.A może to jest wirus na lepszy sort???
GROM
2 miesiące temu
Do Nerwusa...koles czys ty normalny ???jak szpital moze ppodawac takie fakty ,moze jeszcze dodac a czy byl zonaty ,jakiego wyznania i orientacji seksualnej ???To by ci wystarczylo ???Nigdzie na swiecie takich danych sie nie podaje zrozum to Nic to nie zmienia w czasie epidemi.
Życzliwy
2 miesiące temu
Na warmińsko mazurskim już była jedna potem trzy obecnie nie jest nic napisane....mieszkam w Olsztynie. Z pierwszej ręki wiem że w Tomaszkowie jest rodzina zarazona koronawirusem.moi znajomi. Ale jak widać na portalach codziennie to inne informacje...dlaczego na warmińsko-mazurskim nie robi się testów? Jedynie odsyła do domu... napewno przezyjemy...Hee...oby tak dalej i z prawda i znaszymi rządzącymi...dziękujemy że tak o nas dbacie...żenada
Adolf
2 miesiące temu
A wszystko to wina owsiaka.. wział 185 baniek i uciekł i ma was w chuju hehe banda polaków robaków smierdzieli
spartakus
2 miesiące temu
Spróbujcie wklejać ten post gdzie się da Interia nie pozwala żądajcie info na ten temat Francuski profesor (42 ksiązki z mikrobiologii) Didier Raoult skutecznie leczy ludzi Hydroxychlorochiną w połączeniu z antybiotykiem ale nie tak jak zaleca nasze MZ że dla ludzi w ciężkim stanie bo wtedy już jest po ptokach. Trzeba robić dużo testów i leczyć każdego, nawet przy braku objawów żeby wirus nie miał szansy się namnozyć. Doktor Vladimir Zelenko miał podawać zarażonym specjalną mieszkankę leków. Jak podaje "Al Arabiya", zawiera ona m.in. hydroksychlorochinę, pochodną chlorochiny stosowaną w leczeniu malarii. Zelenko twierdzi, że wyleczył 699 osób zarażonych koronawirusem. Duszności, kaszel i pozostałe objawy miały ustępować w ciągu od 4 do 6 godzin, od podania leku. Jak argumentuje, spośród jego kilkuset pacjentów żaden nie wymagał intubacji, a tylko czworo zostało hospitalizowanych. Doktor oferuje swój autorski lek za cenę 20 dolarów (ok. 80 zł). Jednak według ustaleń "AFP" amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej opublikował już listę środków, które mogą być stosowane w leczeniu COVID-19. Jedyny wyjątek stanowią hydroksychlorochina i chlorochina, które należy stosować tylko w nagłych wypadkach i to w ograniczonej formie. Pytajcie swoich lekarzy i ministerstwo zdrowia kiedy wdrorzy te procedury? wpiszcie na google money24.plwirus a klimatyzatory
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić