aktualizacja 

Wybory 2019. Na kogo Polacy na pewno nie zagłosują? Wyniki zaskakują

525

Postanowiliśmy odwrócić tradycyjne sondażowe pytanie. Zapytaliśmy Polaków nie o to, na kogo zagłosują 13 października w wyborach, tylko na kogo na pewno nie zagłosują.

Wybory 2019. Na kogo Polacy na pewno nie zagłosują? Wyniki zaskakują
(PAP/EPA)

W przedwyborczych badaniach króluje PiS. Partia rządząca ma sporą przewagę nad resztą stawki i wydaje się pewnym krokiem zmierzać po zwycięstwo.

Tym bardziej zaskakujące są więc wyniki naszego badania.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory parlamentarne 2019. Niepokojący sondaż dla PiS. Michał Kamiński tłumaczy

PiS znowu jest na pierwszym miejscu, ale tym razem partii rządzącej na pewno to nie ucieszy. To właśnie ją wskazują respondenci jako partię, na którą na pewno nie zagłosują w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Aż 40 proc. badanych mówi, że nie będzie głosować na Zjednoczoną Prawicę, w której skład poza PiS wchodzą Solidarna Polska i Porozumienie.

Także drugie miejsce pozostaje bez zmian w porównaniu ze standardowymi badaniami sprawdzającymi poziom poparcia przed wyborami. Zajmuje je Koalicja Obywatelska28 proc. badanych deklaruje, że nie odda głosu na PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polską i Zielonych.

Niechlubne podium zamyka Konfederacja, czyli Korwin i Ruch Narodowy, na którą pod żadnym pozorem nie zamierza głosować 10 proc. badanych.

Na dalszych miejscach znalazły się Lewica (9 proc.), PSL i Kukiz ’15 (4 proc.) oraz Federacja Jakubiak-Liroy (2 proc.).

A na kogo na pewno nie zagłosujecie Wy? Czekamy na Wasze opinie.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1040 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 24 – 27 września 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić