Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Najnowszy sondaż: Powalający wynik Andrzeja Dudy

376

Najnowszy sondaż nie pozostawia żadnych wątpliwości - gdyby wybory prezydenckie odbyły się w kwietniu, to największe szanse na wygraną miałby Andrzej Duda. Wciąż maleje poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Andrzej Duda obroni fotel prezydencki?
Andrzej Duda obroni fotel prezydencki? (PAP, Paweł Supernak)

Jak wynika z sondażu Kantar, Andrzej Duda uzyskałby 59 procent poparcia. Za jego plecami znaleźliby się natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia - po 7 procent. Na kandydata Lewicy Roberta Biedronia i kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby po 5 procent wyborców, którzy zadeklarowali udział w wyborach prezydenckich.

Rezultaty badania sugerują, że największą przegraną byłaby Małgorzata Kidawa-Bońska. Poziom poparcia dla kandydatki Koalicji Obywatelskiej wciąż maleje - najnowsze dane mówią, że w kwietniu zagłosowałoby na nią zaledwie 4 procent uczestników wyborów.

Wyniki sondażu zostały opublikowane na portalu niezalezna.pl. Zrealizowano go na reprezentatywnej próbie 954 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, deklarujących udział w wyborach.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Marcin Kierwiński: mamy dwa rozwiązania

Wybory prezydenckie 2020. Jaka będzie frekwencja?

Prawie połowa respondentów (47 proc.) wyraża chęć udziału w wyborach prezydenckich, a ponad 28 proc. Polaków na pewno odda swój głos. 47 proc. osób nie interesuje się udziałem w wyborach, natomiast 28 proc. na pewno nie zagłosuje.

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie wciąż budzą niesamowicie dużo kontrowersji. Nie brakuje opinii, że należałoby je przełożyć na zdecydowanie późniejszy termin. Obóz rządzący tłumaczy jednak, że jest to niemożliwe ze względu na zapisy w konstytucji i twardo dąży do tego, by głosowanie odbyło się w formie korespondencyjnej już w maju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić