Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wybuch w hiszpańskiej fabryce zabił mężczyznę 3 km dalej

10
Podziel się

W eksplozji w zakładach chemicznych w La Canonja w Hiszpanii zginęły 3 osoby. Dwie z nich przebywały na terenie fabryki w Katalonii. Trzecia ofiara śmiertelna straciła życie w swoim mieszkaniu, które jest oddalone od zakładów o 3 kilometry.

Wybuch w hiszpańskiej fabryce zabił mężczyznę 3 km dalej
(twitter.com, Josep Goded)
bEJkKVyZ

59-letni Sergio mieszkał na osiedlu Plaça García Lorca w Torreforta. Był w sypialni, kiedy 3 kilometry dalej doszło do wybuchu. Jego żona i wnuczek wyszli wtedy na spacer.

W dom trafiła metalowa płyta, która przeleciała po wybuchu aż do osiedla, na którym mieszkał mężczyzna. Była to najprawdopodobniej część pokrywy urządzenia w zakładach chemicznych.

Po uderzeniu ważącego tonę elementu, mieszkanie obróciło się w gruzy. Mężczyzna zginął na miejscu. Laura Paño, która podczas wybuchu pracowała w pobliżu, powiedziała "El Pais" o wybuchu w fabryce:

bEJkKVzb

Drzwi frontowe się otworzyły, a szyby zaczęły się trząść. Wszyscy wybiegli na zewnątrz. Nie słyszeliśmy żadnych dźwięków. Pierwszą rzeczą, o której pomyśleliśmy, było trzęsienie ziemi.

W akcji ratunkowej i gaśniczej brało udział 20 wozów strażackich i 11 pojazdów pogotowia ratunkowego. Tuż po przybyciu służb na miejsce zablokowano jedną z sąsiadujących z zakładami tras szybkiego ruchu i dwie linie kolejowe. Hiszpańska obrona cywilna uspokoiła mieszkańców, że dym, który się wydobywa, nie jest toksyczny, ale ze względów bezpieczeństwa zalecono nieotwieranie okien.

bEJkKVzh

Zakład w La Canonja był odpowiedzialny za produkcje tlenku etylenu, który jest łatwopalny. Roczna produkcja jest szacowana na około 140 tysięcy ton. Władze wszczęły śledztwo i ustalają przyczynę wybuchu. W eksplozji zginęło również dwóch pracowników fabryki, a kolejnych 8 osób zostało rannych.

Zobacz także: Zobacz także: Kierowcy uciekali w popłochu. Nagranie ze stacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJkKVzC
KOMENTARZE
(10)
Pesymista
2 lata temu
I co teraz z wnuczkiem i pania ze spacerniaka z pewnością wszyscy o nich zapomniął
Bicz Boży
2 lata temu
To jakaś bajeczka wymyślona przez o2. Tona leciała trzy kilometry :-) ? Musieli to chyba wystrzelić z "Grubej Berty".
wania
2 lata temu
NAWET NASZ WOJSKOWY ANTONII W TEN CUD NIE UWIERZY.
bEJkKVzD
awea
2 lata temu
1 tona przez 3km leciała? to jaka to siła?
Racjonalista
2 lata temu
Eeee taaammm! To, to jeszcze nic. U nas na wsi po tym wybuchu, to tak się zatrzęsło, że aż gołębie z dachu pospadały.
Sidematic
2 lata temu
Co komu pisane to go nie ominie
Hiszpan
2 lata temu
Szampan będzie się wylał widocznie produkowali nie ten asortyment
Ehhh
2 lata temu
Z rządów PO bieda, bieda i jeszcze raz bieda. Podatki te same co teraz, podnoszenie cen itd. Zabieranie dzieci z powodu biedy a w rodzinie zastępczej, do której trafiło dziecko płacenie miesięcznie w tysiącach. PiS poprawił życie ludziom w Polsce, bronił Polskich interesów a i tak znajdzie się jeden co będzie opluwał tych, co naprawdę po latach ucisku, w końcu zrobili coś dla Polaków. Wróci nie daj Boże kiedyś PO i znowu bieda będzie i płacz. Zabiorą kasę z OFE z naszych emerytur, posprzedawają lasy, przypomnij ie sobie co było. Nasze pieniądze z emerytur a Tusk powiedział, że to nie nasze pieniądze tylko państwa.
jak nie idzie
2 lata temu
to nie idzie.Ale niefart.
Polak
2 lata temu
Pisogłabów się zatrudnia do pracy przy łopacie, a nie w zakładach chemicznych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić