Natalia Bogucka| 

Wykorzystywanie seksualne nieletnich w Kolumbii. Aresztowano 18 osób

8

Władze kolumbijskie zatrzymały 18 osób oskarżanych o czerpanie korzyści z seksualnego wykorzystywania 250 dziewczynek i niepełnoletnich nastolatek – poinformowała hiszpańska agencja informacyjna EFE. Wiele z ofiar pochodzi z Wenezueli.

Wykorzystywanie seksualne nieletnich w Kolumbii. Aresztowano 18 osób
(iStock.com)

Wśród zatrzymanych są dwie kobiety o pseudonimach "Gregori" i "Yenifer". Stawiane są im zarzuty wyszukiwania i nakłaniania dziewczynek do prostytucji w celu "komercyjnego wykorzystywania seksualnego w miejscach turystycznych”. Za sutenerstwo grozi im maksymalna kara 37,5 roku więzienia.

*Ana Torres i Cesar Bernal to osoby zarządzające hotelami. * Są oskarżane o zezwolenie na prostytucję w ich hotelach. Stawia się im zarzut promowania prostytucji małoletnich.

Javier Tovar i Naymiro Cabarca to dwaj zatrzymani policjanci. Żądali pieniędzy, aby powstrzymać się od wypełniania swoich obowiązków i nie zatrzymywać turystów, którzy zapłacili za usługi seksualne z dziewczynkami.

Wśród zatrzymanych jest także kapitan marynarki wojennej - Raul Danilo Romero Pabon. Władze mają przeciwko niemu "obfite materiały dowodowe, które wskazują, że wyszukiwał dziewczynki młodsze niż 14-letnie na portalach społecznościowych, wykorzystywał je, kupował ich milczenie i kazał wytatuować im swe imię na ich ciałach”. Wśród zatrzymanych jest także osoba, która wykonywała tatuaże służące oznaczaniu dziewczynek.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić