Radosław Opas
Radosław Opas| 

Wypadek w Dolomitach. Hiszpanie znaleźli niewybuchy z czasów I. wojny światowej

6

Dwóch wspinaczy pochodzących z Hiszpanii zostało rannych po tym, jak znaleźli i podnieśli znalezioną we włoskich Dolomitach amunicję z czasów I. wojny światowej. Turystów przewieziono do szpitala.

Wypadek w Dolomitach. Hiszpanie znaleźli niewybuchy z czasów I. wojny światowej
(Getty Images)

Wspinacze natrafili na tajemniczą szczelinę. Hiszpanie znaleźli amunicję i fragmenty artylerii podczas wspinaczki w Dolomitach, paśmie górskim położonym we włoskich Alpach. Według ekspertów arsenał liczy ponad sto lat i pochodzi z okresu I. wojny światowej.

Turyści odnieśli obrażenia rąk. Jeden ze wspinaczy podniósł fragment amunicji, który następnie eksplodował w jego rękach. Odłamki zraniły zarówno jego, jak i jego towarzysza.

Na miejsce wezwano służby ratownicze. Eksplozję usłyszeli znajdujący się w okolicy inni wspinacze, którzy udali się na miejsce sprawdzić, co się stało. Turyści, którzy przybyli z pomocą, opatrzyli rany poszkodowanych 21-latków i na noszach znieśli ich z góry. Hiszpanów przewieziono do szpitala w Trydencie - donosi The Telegraph.

Zmiany klimatyczne odsłaniają coraz więcej górskich terenów. Lód, który topnieje na szczytach położonych w Dolomitach sprawia, że oczom turystów ukazują się miejsca, na których toczyły się bitwy między siłami włoskimi i austro-węgierskimi w czasie I. wojny światowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić