Bartosz Nowak| 

Za flirt przez internet wylądował w areszcie

18

Nastoletni Abu Sin z Arabii Saudyjskiej wdał się w internetowy romans z 21-latką z Kalifornii. "Związek" rozwijał się przez tygodnie, jednak nagle rozmowy się skończyły. Chłopak zostanie ukarany za obrazę uczuć religijnych swojego kraju.

Za flirt przez internet wylądował w areszcie
(youtube.com)

Według oskarżycieli jego stosunki z Christiną Crockett były poważnym naruszeniem prawa. Abu Sin został aresztowany za nieetyczne zachowanie, chociaż dziewczyna, z którą rozmawiał, przebywała tysiące kilometrów od niego. Chłopaka wypuszczono za kaucją, ale czeka na proces. Grozi mu nawet do pięciu lat więzienia i 800 tys. dolarów grzywny.

Po aresztowaniu nagrał film ze swoim udziałem. To część jego kary. W ciągu minuty wyjaśnia, że nie będzie więcej korzystał z internetu w sposób naruszający moralne i religijne wartości swojego kraju. Przyznał również, że żałuje rozmów z dziewczynami przez internet - informuje indy100.com.

Para poznała się na internetowym forum. Ona nie mówiła po arabsku, on znał pojedyncze słowa po angielsku. Jednak w ciągu tygodni udało im się pokonać te bariery, a ich rozmowy na żywo obserwowało coraz więcej osób z całego świata. Dopóki nie dowiedziały się o nich arabskie władze. W konserwatywnym kraju media społecznościowe to namiastka wolności. Jak się jednak okazało, tylko do czasu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić