Wróć na
Aldona Brauła
|

Zabiły ojca gwałciciela. Rosjanie walczą o ich uniewinnienie

98
Podziel się

Już ponad 300 tysięcy osób podpisało petycję, aby uniewinnić trzy siostry, które zabiły ojca. Mężczyzna regularnie je gwałcił i bił. Teraz sąd chce skazać je na 20 lat więzienia.

Zabiły ojca gwałciciela. Rosjanie walczą o ich uniewinnienie
(East News, Yuri Kadobnov)
bCOFzwMR

W lipcu ubiegłego roku świat usłyszał o tragicznej historii trzech sióstr z Rosji, które zabiły swojego ojca. W trakcie śledztwa okazało się, że zamordowany był prawdopodobnie chory psychicznie, a swoje córki regularnie maltretował i gwałcił.

Pomimo tych okoliczności sąd nie zdecydował się na złagodzenie wyroku. Jak donosi BBC, siostrom grozi teraz do 20 lat pozbawienia wolności. Nie chcą się na to zgodzić obywatele Rosji. Specjalną petycję w tej sprawie podpisało już ponad 300 tysięcy osób.

Ojciec urządził swoim córkom piekło na ziemi ##

19-letnia Kristina, 18-letnia Angelina i 17-letnia Maria przez lata przeżywały prawdziwy horror. Ich ojciec Michaił Chaczaturian był znany w okolicy ze swojego nieprzyjemnego sposobu bycia. Sąsiedzi się go bali, podejrzewali, że handluje narkotykami.

bCOFzwMT

Zobacz także: 11 pytań o przemoc wobec kobiet

Klika lat wcześniej mężczyzna wyrzucił z domu nastoletniego syna, który później zrobił to samo ze swoją żoną. Obojgu groził bronią i zabronił pojawiać się ponownie w domu. Matka trzech sióstr przez lata usiłowała je odzyskać, ale było to bardzo trudne. Dziewczyny miały zakaz chodzenia do szkoły czy spotykania się ze znajomymi. Gdy wychodziły z domu, były śledzone.

Oprócz ciągłej kontroli ojciec regularnie bił dziewczyny za każde uchybienie. Ponadto często je gwałcił i stosował przemoc psychiczną. Mimo iż sąsiedzi wiedzieli o złej sytuacji w tym domu, bali się zawiadomić policję. Podobno Chaczaturian miał układy z lokalnymi służbami i wszystko uchodziło mu na sucho.

Zabiły ojca gwałciciela##

W lipcu 2018 roku dziewczyny postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Użyły gazu pieprzowego, a później zaczęły zadawać ciosy nożami. Mężczyzna miał łącznie 36 ran kłutych. Jedna z sióstr uderzyła też ojca młotkiem.

bCOFzwMZ

Po wszystkim zadzwoniły na policję i przyznały się do winy. Dziewczyny cierpiały na zespół stresu pourazowego, miały początki depresji. Najmłodsza zeznała, że nie była świadoma tego, co robi.

Mimo okoliczności sąd nie chce uznać tego czynu za obronę własną. Siostrom Chaczaturian grozi kara 20 lat pozbawienia wolności, na co nie chcą pozwolić rosyjscy obywatele. Powstała specjalna petycja, którą do tej pory podpisało ponad 300 tysięcy osób. Obrońcy dziewcząt także ciągle walczą o ich uniewinnienie.

Rosjanie wyszli też na ulice. W Sankt Petersburgu odbyło się kilka manifestacji, podczas których oburzeni ludzie chcieli okazać swoje poparcie dla sióstr. Protesty miały także na celu zwrócenie uwagi rządu na tę sprawę.

Przypadek znęcania się nad siostrami nie jest odosobniony. Rosja ma poważny problem z przemocą domową. Jest ona w wielu domach na porządku dziennym.

bCOFzwNa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOFzwNu
KOMENTARZE
(98)
Rusałka
12 miesięcy temu
Ja się przyłączam do 300 tys Rosjan. Sąd powinien te nieszczęsne dziewczyny uniewinnić.
KLEMENS
12 miesięcy temu
Właśnie dla takich sytuacji powinno istnieć prawo łaski. U nas daje się je pospolitym bandytom hurtowo. Jak zwykle dobra idea uległa zwyrodnieniu w egzekutywie.
pop
12 miesięcy temu
jak najbardziej jestem za uniewinnieniem
bCOFzwNv
SWÓJ
12 miesięcy temu
UNIEWINNIĆ DZIEWCZYNY A TATUSIA ZAMIAST POCHOWAĆ TRZEBA BYŁO RZUCIĆ JAKO PADLINE NA POŻARCIE.
Smutny
12 miesięcy temu
Najpierw zawiedli te dziewczyny wszyscy ludzie z ich otoczenia. Teraz zawodzi państwo.
Najnowsze komentarze (98)
taki tam
1 tyg. temu
skazać trzeba - ale trzeba wziąć pod uwagę okoliczności i wieloletni stres. Wystarczy dowalić im 5 lat, zaliczyć dotychczasową odsiadkę w areszcie i wypuścić po 2/3 kary. Wyszłyby tuż po procesie. Zamknąć sprawę. Ale zabrać się za sąsiadów i wszystkich, którzy nie reagowali a wiedzieli o tej wieloletniej opresji sióstr. W prawie rosyjskim nie zawiadamianie o popełnieniu przestępstwa jest karane (współudział) - stary jeszcze komunistyczny przepis.
hmm
11 miesięcy temu
zabójstwo w afekcie lub w obronie wlasnej i czyjejś (sióstr) - drugi aspekt w pełni uzasadniony, zmienic kwalifikacje czynu i PRAWO ŁASKI , za zabicie takiego bydlęcia nie ma kary
Rafal
11 miesięcy temu
ten zwyrodnialec gwalcil swoje dzieci karzdy ktory tak robi Czapa. Dziewczyny uniewinic
gosc
11 miesięcy temu
dziewczyny uniewinic i do psychologa pod opieke to dla nich Trauma do konca zycia.A tego zwyrodnialca nikt nie powinien nazywac ojcen
szlomo
12 miesięcy temu
a krótszej spódniczki na pogrzeb to nie miała p. Szulim?
sir
12 miesięcy temu
a jaka była prawda?
koster
12 miesięcy temu
Ruskie same się powybijają!!!!
Wera
12 miesięcy temu
Oskarżone to powinny być te wszystkie służby, które zawiodły w tej sprawie: policja, kuratorzy itd. Dziewczyny zostały doprowadzone do ostateczności.
bCOFzwNn
zorro
12 miesięcy temu
Litości:"Klika lat wcześniej mężczyzna wyrzucił z domu nastoletniego syna, który później zrobił to samo ze swoją żoną. Obojgu groził bronią i zabronił pojawiać się ponownie w domu" Syn wyrzucił żonę ?
Lenny
12 miesięcy temu
Patrzac na te hasla, to chyba cos wam sie pomylilo....
cc
12 miesięcy temu
putin powinien wsadzic sedzie do wiezienia za to ze sąd broni narkomana
JAAA
12 miesięcy temu
Ja bym ukarał bardziej bierność matki i sąsiadów niż te dziewczyny
mariusz
12 miesięcy temu
raczej należy się tym dziewczynom odszkodowanie, to nie był ojciec tylko potwór bo na miano zwierza nie zasługuje
poliglota
12 miesięcy temu
Na zdjęciu nie widać raczej poparcia dla nich. Ktoś tu jeszcze czyta po rosyjsku?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić