Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Zabiły ojca, który je gwałcił. Ludzie żądają uniewinnienia sióstr Chaczaturian

218
Podziel się

Siostry Chaczaturian przyznały się do zamordowania ojca, który przez lata bił je i gwałcił. W internecie trwa zbieranie podpisów w ich obronie. Ludzie chcą, żeby Rosjanki zostały oczyszczone z zarzutów.

Zabiły ojca, który je gwałcił. Ludzie żądają uniewinnienia sióstr Chaczaturian
(East News, Maxim Grigoryev\TASS via Getty Images)

Siostry zabiły Michaiła Chaczaturiana w lipcu 2018 roku. Do morderstwa doszło w dwupokojowym mieszkaniu. Kristina, Angelina i Maria, wszystkie w wieku nastoletnim, same wezwały policję i przyznały się do zamordowania ojca.

Kobiety oskarżono o morderstwo z premedytacją. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności, ale ich adwokaci chcą, żeby zostały uniewinnione. Argumentują, że nie było to morderstwo z premedytacją, tylko reakcja na wieloletnią przemoc. Jedna z sióstr próbowała popełnić samobójstwo po tym, jak ojciec ją zgwałcił.

W obronie sióstr Chaczaturian stają ludzie na całym świecie. Na portalu change.org utworzono petycję. Założyciele piszą, że - zgodnie z wynikami śledztwa - "dziewczyny były systematycznie wykorzystywane seksualnie i fizycznie i żyły w atmosferze wszechogarniającego zagrożenia przemocą".

Mogą trafić na 20 lat za kratki za to, że nie godziły się na dalsze gwałty i bicie – czytamy na change.org.

Petycję podpisało już ok. 170 tys. osób. Jej twórcy i sygnatariusze żądają od Aleksandra Bastrykina, przewodniczącego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, żeby osobiście zajął się sprawą i oczyścił oskarżone z zarzutów, a ich ojca pośmiertnie postawił w stan oskarżenia.

Żądamy, by władze przestrzegały artykułu 37. Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej, który gwarantuje wszystkim obywatelom prawo do obrony swojej wolności i integralności cielesnej przed wykorzystywaniem i przemocą! – piszą twórcy petycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(218)
evelen
11 miesięcy temu
uniewinnić! - one już przeszły "krzyżową drogę życia" - wystarczy. A tę bestię pośmiertnie osądzić od czci i wiary!.
coś wiedzący
11 miesięcy temu
Opinie typu „morderstwo jest morderstwem…” , „mogły to zgłosić na policję…” , „zabijając go pokazały, że nie są lepsze…” Mogą pisać tylko osoby, które nigdy jako dziecko nie zetknęły się z przemocą w domu. Nie widzą co to jest strach przed powrotem ze szkoły. Nie wiedzą jak potrafi paraliżować lęk na samą myśl o wejściu do domu. Nie poznały uczucia wstydu, bezsilności, samotności… Nie wiedzą jak to jest gdy osoba którą kochasz, która powinna cię chronić staje się twoim katem. Nie wiedzą jak niezrozumiałe dla dziecka jest to wszystko. Nie wiedzą, że ten strach wypala piętno na całe życie. Że ten lęk zostaje w nas na zawsze, gdzieś bardzo głęboko, tak głęboko, że czasami zaczynamy wierzyć, że go zwalczyliśmy…
tatuś ma -
11 miesięcy temu
przyzwyczajenie z wojny ...
ramirez
11 miesięcy temu
Jak mądrze napisał ktoś pod nikiem 'coś wiedzący', cytuję: "Opinie typu „morderstwo jest morderstwem…” , „mogły to zgłosić na policję…” , „zabijając go pokazały, że nie są lepsze…” Mogą pisać tylko osoby, które nigdy jako dziecko nie zetknęły się z przemocą w domu. Nie widzą co to jest strach przed powrotem ze szkoły. Nie wiedzą jak potrafi paraliżować lęk na samą myśl o wejściu do domu. Nie poznały uczucia wstydu, bezsilności, samotności… Nie wiedzą jak to jest gdy osoba którą kochasz, która powinna cię chronić staje się twoim katem. Nie wiedzą jak niezrozumiałe dla dziecka jest to wszystko. Nie wiedzą, że ten strach wypala piętno na całe życie. Że ten lęk zostaje w nas na zawsze, gdzieś bardzo głęboko, tak głęboko, że czasami zaczynamy wierzyć, że go zwalczyliśmy…"
Tomi
11 miesięcy temu
Dać spokój tym dziewczynom
Najnowsze komentarze (218)
BoTu
11 miesięcy temu
zeNOB nie pomyślałeś, że same przeszły piekło i kiedy zobaczyły, że stary znęca się nad najmłodszą w końcu nie wytrzymały. Ty byś wytrzymał?
Muszimy wiedz...
11 miesięcy temu
Ta ludmila. To jest jak ukrayna mysli o naszy narodze Falszywy narod. slepo oddanie wierzy niemcom. aby nigdy. Jak niemiec powie ,ukrainec zrobi w szkodzeniu POLSCE.
co to ma byc
11 miesięcy temu
do paki z nimi. Może on nie robił dobrze ale odrazu zabijać? Więzienie!!!!!!!!
Gość
11 miesięcy temu
Chaczaturian to nie rosyjskie nazwisko , i dziewczyny nie wygliądają na Rosjanki .
Gosc
11 miesięcy temu
Normalka w Rosji wodka gwalty morderstwa tam jak facet katuje kobiete to znak ze ja kocha
Gosc
11 miesięcy temu
Jak sąd je skaże to po rozprawie trzeba bedzie dokonać gwsłtu na sądzie
Rusofob
11 miesięcy temu
Nigdy mi ruskich nie szkoda.
yolo
11 miesięcy temu
Dzielne dziewczyny! Uniewinnić je!
tyle do powie...
11 miesięcy temu
Biedne one.... Uniewinnić i zapewnić im pomoc psychologiczną do końca życia.
Daria
11 miesięcy temu
murem za dziewczynami. murem za prawem do samoobrony
Kostek
11 miesięcy temu
Nie po to Bóg dał władzę rodzicom,żeby tak katować własne dzieci.Myślę ,że zawiodło też państwo.Skoro nie mogły iść po pomoc do rodziny czy państwa,rozwiązały problem same.Śą winne ,bo przekroczyły prawo,ale karanie ich ....
izpz
11 miesięcy temu
Pośmiertnie nie da się nikogo sądzić w postępowaniu karnym. Tylko w cywilnym (bo fakt, że sprawca nie żyje, nie powoduje wygaśnięcia roszczeń odszkodowawczych wobec spadkobierców).
Bez litosci
11 miesięcy temu
A przeciez mogły go zakopac w ogrodku lub jakimś rowie
kpt Żbik
11 miesięcy temu
powinny jedynie odpowiadać za samosąd a nie morderstwo.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić