REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski25.06.19 (16:59)

Zabiły ojca, który je gwałcił. Ludzie żądają uniewinnienia sióstr Chaczaturian

Siostry Chaczaturian przyznały się do zamordowania ojca, który przez lata bił je i gwałcił. W internecie trwa zbieranie podpisów w ich obronie. Ludzie chcą, żeby Rosjanki zostały oczyszczone z zarzutów.
Maxim Grigoryev\TASS via Getty Images / East News

Siostry zabiły Michaiła Chaczaturiana w lipcu 2018 roku. Do morderstwa doszło w dwupokojowym mieszkaniu. Kristina, Angelina i Maria, wszystkie w wieku nastoletnim, same wezwały policję i przyznały się do zamordowania ojca.

Kobiety oskarżono o morderstwo z premedytacją. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności, ale ich adwokaci chcą, żeby zostały uniewinnione. Argumentują, że nie było to morderstwo z premedytacją, tylko reakcja na wieloletnią przemoc. Jedna z sióstr próbowała popełnić samobójstwo po tym, jak ojciec ją zgwałcił.

REKLAMA

W obronie sióstr Chaczaturian stają ludzie na całym świecie. Na portalu change.org utworzono petycję. Założyciele piszą, że - zgodnie z wynikami śledztwa - "dziewczyny były systematycznie wykorzystywane seksualnie i fizycznie i żyły w atmosferze wszechogarniającego zagrożenia przemocą".

Zobacz też: Gwałt na 15-latce w gdańskim szpitalu. Ministerstwo zdrowia zleca pilną kontrolę

Mogą trafić na 20 lat za kratki za to, że nie godziły się na dalsze gwałty i bicie – czytamy na change.org.

Petycję podpisało już ok. 170 tys. osób. Jej twórcy i sygnatariusze żądają od Aleksandra Bastrykina, przewodniczącego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, żeby osobiście zajął się sprawą i oczyścił oskarżone z zarzutów, a ich ojca pośmiertnie postawił w stan oskarżenia.

Anton Novoderezhkin\TASS via Getty Images / East News
Kristina i Angelina Chaczaturian w sądzie w Moskwie

Żądamy, by władze przestrzegały artykułu 37. Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej, który gwarantuje wszystkim obywatelom prawo do obrony swojej wolności i integralności cielesnej przed wykorzystywaniem i przemocą! – piszą twórcy petycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij