o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

"Zabójczy robot" - nowa broń Rosji

92
Podziel się

Maszyna może zlokalizować i zabić człowieka z odległości nawet 7 km. Jej głównym zadaniem ma być jednak coś innego.

"Zabójczy robot" - nowa broń Rosji
(youtube.com)
bDUrJSid

Robot osiąga gotowość bojową w 30 sekund. Strzela zarówno tradycyjnymi nabojami, jak i granatami. Rosyjskie wojsko opracowało system przede wszystkim w celu eliminacji dronów i innych obiektów latających. Jego zastosowanie jest jednak zdecydowanie szersze.

Zaawansowana technologia pozwala dokładnie śledzić obiekt. Robot używa radaru, termowizji, a także kolorowych oraz czarno-białych kamer, by zapewnić sterującym nim żołnierzom najlepszy możliwy widok wrogiej jednostki.

bDUrJSif

Zastosowanie robota nie musi sprowadzać się do stref walki. Dmitry Perminov, główny inżynier projektu, twierdzi, że w kraju można użyć go do obrony granic lub strategicznych obiektów. Zresztą konstruktorzy mają już na koncie pewien sukces. Podczas testów system wykrył i nagrał mężczyznę kradnącego kable elektryczne. Wysłana na miejsce ekipa zatrzymała złodzieja. Według twórcy system będzie również w stanie odróżnić wroga od przyjaciela - informuje express.co.uk.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUrJSiG
KOMENTARZE
(92)
smutny
4 lata temu
I co Panie Macierewicz, na co nam tyle dronów.
brodata mysz
4 lata temu
A odróżni babe od chłopa? A babe z broad od chłopa też odróżni?
afrykaner
4 lata temu
polskiej armii w sutannach i uzbrojonych w kropidła i różańce nie pokona ,ostatnio Antek awansował na generałów ponad 100 dzielnych wojaków w czarnych kieckach,czy jest głupszy kraj na świecie?.
bDUrJSiH
feldkurat Bor...
4 lata temu
Rosjanie mają robota-zabójcę. I chwalą się tym. A my mamy kapelanów i wcale nie robimy z tego jakiegoś wielkiego halo. Przyjedzie taki robot i zacznie działać. On wystrzeli nabój 7,62 a my co wtedy? A przywiozą na pole walki Maybachem kapelana a ten trach, w ramach odpowiedzi, cytacikiem ze św. Pawła. Robot strzeli nabój 12,7 mm, a kapelan w odpowiedzi walnie mu sentencją ze św. Augustyna. Robot strzeli granat bezodrzutowy, a wtedy co mu kapelan zrobi? A rąbnie w niego ze św. Łukasza! I co, robot, chcesz dalej wojować? Weźmie taki robot i wystrzeli rakietę 122 mm. A kapelan co, głowę w piasek schowa? Nie! Kapelan od razu trzaśnie go wersetem z św. Krzysztofa. I nawet, jak taki robot będzie jeszcze działał, podjedzie na tych swoich gąsienicach, to kapelan ucieknie? Nic z tych rzeczy. Jak tylko robot zbliży się to kapelan co zrobi? A wyjmie kropidełko i jak go nie pokropi z lewej, jak nie przykropi z prawej, jak nie kropnie z góry święconą wodą bojową! I co panie robot, podskoczysz? Nie!
kelo
4 lata temu
.....a my za to mamy 135 nowych kapelanów w stopniu pułkownika !!!!
Najnowsze komentarze (92)
as
4 lata temu
wysłać do Grecji i Włoch z pełnym uzbrojeniem
JW 1223
4 lata temu
Czyli coś na bazie Osy AK zakupionej od Rosji w roku1980, którymi tak chętnie chwali się polska armia i są modernizowane, byłem wtedy w wojsku jak Osy przywieziono, dziś zadziwiają , ale pamiętam wtedy to szczęka mi opadła do samej ziemi bo myślałem, że sporo wiem o technice, Rok 1979 a tu klawiatura, komputer, TOW, pompowane w czasie jazdy opony, i cuda na kiju przekraczające wyobraźnie, i na dodatek całe to piekielne ustrojstwo potrafi pływać
ryszard56
4 lata temu
brawo Rosja ,a My niestety ręce w nocniku jak zawsze tylko liberum veto i prywata nic sie nie zmieniło przez wieki
Jureknowy
4 lata temu
ruscy maja też komaro-drony. Caly Zachód juz sie boi. hahaha
Samogon
4 lata temu
przyjaciel musi być absolutnie pijany w przeciwnym wypadku robot weźmie go za wroga i zabije!!!!!He,he,he
Javelin
4 lata temu
a czy ruscy słyszeli o nanodronach i to co one mogą gdy ich wykrycie jest praktycznie nie możliwe??
technika wojs...
4 lata temu
pomarzyć dobra rzecz ale od projektu do finalnego produktu długa droga usłana cierniami < na Predatory i inne uzbrojone drony latajace powyżej tej jego skutecznej działalności już nic nie jest warty ten tu robot
Nihil novi
4 lata temu
Wlasnie podobne urzadzenia byly przed murem berlinskim pomiedzy zasiekami z drukuja kolczastego na wierzyczkach.
bDUrJSiz
wacek
4 lata temu
Będzie rozpoznawał swój obcy chyba po zapachu, albo Rosjanie będą mieli wszczepiane transpordery.
Ruski pijak i...
4 lata temu
Ale mi ruski robot... jak wszystko co ruskie facet stoi i obraca tym robotem hahaahh
piter
4 lata temu
panie Macierewicz technologia zaawansowana zbudowana w kraju najlepiej zabezpiecza swe terytorium obce wojska to jak najeżdża nie przewidzisz co on zrobi
nie POmylony
4 lata temu
......oj bieeedny ciemny i glupi ten ruski narod bieda az piszczy a oni takie zlomy produkują ..
Jerzy_Katowic...
4 lata temu
Słyszę tylko nowy rosyjski czołg, nowa rakieta, nowy robot do zabijania. A nie słyszałem, żeby Rosjanie zbudowali choćby nowy samochód dla swoich obywateli. To kraj przemocy i bandyctwa.
knock
4 lata temu
i znów ruskie trolle pod egidą wp sieją prorosyjska propagandę i zaszczepiają strach w duszach Polaków. to sie nazywa wojna psychologiczna jeśli jest to świadome działanie, a jak nie to jest to efekt głupoty dziennikarzy. A jeśli to niedopatrzenie to może lepiej wyssijcie z palca jakiś wynalazek, który przestraszy ruskich, a oni to może łykną, a może nie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić