aktualizacja 

Zabrze (Śląskie). Skandaliczny ładunek z Niemiec do Polski

463

Na autostradzie A1 w Zabrzu (woj. śląskie) został zatrzymany samochód ciężarowy z naczepą. Policjanci namierzyli zakazany ładunek z Niemiec, gdy był jeszcze w drodze. Pojazd skontrolowany na Śląsku był wypełniony śmieciami, które wjechały do Polski nielegalnie.

Zabrze (Śląskie). Skandaliczny ładunek z Niemiec do Polski
(Policja śląska/ITD Katowice)

Kontrolę samochodu przeprowadzili policjanci i inspektorzy ITD z województwa śląskiego. W dokumentach przewozowych można było przeczytać, że odpady mogą być wykorzystane jako paliwo alternatywne. To jednak nie była prawda.

Zatrzymany na A1 w Zabrzu samochód wiózł śmieci komunalne z Niemiec. Transport zmierzał do jednej z firm na Śląsku. Odpady były ukryte.

Okazało się, że do śląskiego zakładu wytwarzającego paliwa alternatywne trafić miał nielegalny transport odpadów komunalnych pochodzących z Niemiec, który ukryty był pod warstwą zadeklarowanych i legalnych śmieci - informuje policja.

Wwożenie do Polski tego typu ładunków jest nielegalne. Za złamanie przepisów i przemycenie śmieci komunalnych grozi do 5 lat więzienia.

Samochód stoi teraz na strzeżonym parkingu. Czeka na decyzję o odesłaniu transportu do Niemiec, jaką ma podjąć Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Za przemyt śmieci grozi nie tylko odpowiedzialność karna. Przewoźnikowi, którego zakazany ładunek został zatrzymany w Zabrzu, grozi kara administracyjna w wysokości 12 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić