o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Zając zamienia PSL na PiS.

0
Podziel się

Senator Polskiego Stronnictwa Ludowego, Józef Zając, zmienia barwy klubu parlamentarnego. Decyzja miała być podyktowana brakiem wsparcia dla senatora ze strony PSL. Krzysztof Hartman, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie wskazał, że to dzięki ludowcom Zając zdobył mandat, i że wstępując do PiS zaprzeczył wartościom, które dotychczas były dla niego ważne.

Zając zamienia PSL na PiS.
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
bDoGNrIl

O decyzji senatora powiadomił wszystkich polityk PiS. Marszałek Stefan Karczewski tuż przed posiedzeniem Senatu poinformował o postanowieniu Zająca - podaje Polskie Radio.

Zając mimo decyzji wskazywał na sympatię do ludowców. "Mam bardzo dobre zdanie o PSL (...), czułem się osamotniony i w wyborach, które prowadziłem sam i w tym, co robię, raczej trudno było mi o wsparcie" - powiedział.

Józef Zając to człowiek z bogatym doświadczeniem. Jest matematykiem i fachowcem z zakresu ekonomii matematycznej. W latach siedemdziesiątych doktoryzował się na Instytucie Matematycznym PAN. Na początku lat 90. pracował na uniwersytetach w Japonii i Finlandii.

bDoGNrIn

Na wielu uczelniach piastował stanowisko profesora. Jest autorem dwóch podręczników, a także opublikował ponad 110 artykułów naukowych, m.in. w cenionych czasopismach międzynarodowych. W 2000 roku przyznano mu za działalność Złoty Krzyż Zasługi, a w 2011 roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

W sieci różne reakcje. Politycy sympatyzujący z PiS wskazują na dobrą decyzję senatora. Działacze PSL nie kryją z kolei swojego oburzenia.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDoGNrIt
bDoGNrIO
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić