Piotr Kalsztyn| 

Zajrzeli do starej studni na Dolnym Śląsku. Znaleźli tam cały arsenał

43

W Lubaniu znaleziono około 50 sztuk broni białej i palnej. Trafiono na nie podczas prac budowlanych.

Zajrzeli do starej studni na Dolnym Śląsku. Znaleźli tam cały arsenał
(Facebook.com, Muzeum Regionalne)

*Zabytki znalezione na Dolnym Śląsku pochodzą z XIX oraz początku XX wieku. *Pracownicy Muzeum Regionalnego przeprowadzali nadzór archeologiczny w czasie prac budowlanych na placu przy ul. Piramowicza. Trafili tam na studnię pochodzącą z XIX wieku.

*Na początku kwietnia archeolodzy zajrzeli do 7,5-metrowej studni. *Znaleźli tam około 50 sztuk broni białej i palnej. Oprócz arsenału w studni znaleziono także przedwojenne hantle. Pochodziły one z pobliskiej hali sportowej – informuje serwis eLuban.pl.

*Wszystkie artefakty trafiły do muzealników. *Wkrótce zostaną odpowiednio zabezpieczone. Na historyczne skarby trafiono również w sąsiedztwie studni. Znaleziono tam amunicję oraz przedmioty z okresu II wojny światowej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

*"Skarby" zostały w studni ukryte specjalnie. *Kolekcja broni białej prawdopodobnie pochodziła z tzw. "sali pamięci". Ukryto ją tuż przed bitwą pancerną o Lubań w 1945 roku.

Zobacz także: Zobacz także: Wykopaliska archeologów na Śląsku. Odnaleźli piec sprzed 1000 lat

*W mieście trafiają także na niebezpieczne przedmioty. * W czwartek znaleziono radziecki granat moździerzowy. Ze względu na niebezpieczeństwo wybuchu trzeba było ewakuować około 70 osób. Granatem sprzed 70 lat zajęli się saperzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić