Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Zgubiła pierścionek w USA. Znalazł się 47 lat później w lesie w Finlandii

24

Licealistka z Portland w USA w 1973 roku straciła srebrny pierścionek. Dziewczyna była zrozpaczona – biżuteria była prezentem od jej ukochanego. Prawie pół wieku później przypadkowy mężczyzna odnalazł zgubę w fińskim lesie.

Zgubiła pierścionek w USA. Znalazł się 47 lat później w lesie w Finlandii
(WGME TV Tower)

Właścicielką srebrnego pierścionka była Debra McKenna. Jak podaje "Independent", dziś 63-letnia Amerykanka otrzymała go od już nieżyjącego Shawna, ówczesnego chłopaka i późniejszego męża. Ofiarował jej biżuterię tuż przed swoim wyjazdem na studia.

W 1973 roku Debra była uczennicą liceum Morse High School w Maine. Na pierścionku, który otrzymała w prezencie od Shawna, były wygrawerowane inicjały "SM", rok 1973 oraz nazwa jej szkoły. Według ustaleń "Guardiana" młoda kobieta przypadkiem pozostawiła biżuterię w jednym z domów towarowych.

Shawn i Debra pobrali się w 1977 roku, cztery lata po zgubieniu pierścionka. Para spędziła ze sobą aż 40 lat – mężczyzna zmarł w 2017 roku.

Zobacz też: Przeskanowali obraz. Przez przypadek odkryli prawdę o 400-letnim dziele

Kto znalazł pierścionek 63-latki?

Pierścionek Debry odnalazł Marko Saarinen. To 38-letni mężczyzna z miasteczka Kaarina w południowo-zachodniej części Finlandii.

Marko Saarinen wybrał się do jednego z lokalnych parków z wykrywaczem metali. W pewnym momencie sprzęt zasygnalizował, że w ziemi znajduje się jakiś przedmiot. 38-latek zaczął kopać i wkrótce odnalazł srebrny pierścionek.

Fin postanowił odnaleźć właścicielkę biżuterii. W tym celu skontaktował się z byłymi uczniami szkoły, której nazwa została wyryta na pierścionku. Odnalazł facebookową grupę absolwentów Morse High School i dzięki pomocy jej członków ustalił, że właścicielką jest Debra McKenna.

63-latka była bardzo wzruszona odzyskaniem zguby. W ramach wdzięczności podarowała 38-letniemu Finowi bluzę Morse High School. Ani Debrze, ani Marko nie udało się ustalić, w jaki sposób pierścionek trafił do Finlandii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić