o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Michał Nowak
|

"Zima się kurczy". Naukowcy pokazali zdjęcia NASA

82
Podziel się

Zmiany klimatyczne na Ziemi to nie wymysł szalonych ekologów, a fakt. Kolejny dowód pokazali naukowcy z Kalifornii, którzy udowadniają, że odkrycie ma bezpośredni związek z szalejącymi w tym regionie pożarami. Na poniższym zdjęciu satelitarnym, po lewej, widać stan z roku 2012. Po prawej ten sam obszar sfotografowany rok temu.

"Zima się kurczy". Naukowcy pokazali zdjęcia NASA
(NASA)
bDeIKqXV

Badacze sprawdzili, jak długo trwa w kalifornijskich górach okres występowania śniegu. Rosnące temperatury z roku na rok sprawiają, że jest on coraz krótszy. Chodzi dokładnie o czas, w którym śnieg zalega na górskich zboczach – śnieg przekładający się na wodę, od której zależy w tym regionie życie milionów.

Nasza zima się rozchorowała i wszyscy wiemy dlaczego. Zmiany klimatyczne i rosnąca temperatura sprawiają, że zima się kurczy - powiedział profesor Amato Evan z instytutu Scripps Research z San Diego.

Zdaniem naukowca sytuacja ma bezpośredni wpływ na szalejące w zachodniej części USA pożary. Im szybciej topnieje śnieg, tym szybciej przychodzi lato i dłuży jest okres narażenia na pożary. Zgadzają się z nim inni badacze, w tym Donald O’Lary z Uniwersytetu w Maryland, według którego długość występowania śniegu i pożary mają "znaczący związek".

bDeIKqXX

Wnioski przedstawiono podczas konferencji American Geophysical Union. To największe na świecie spotkanie skupiające w jednym miejscu naukowców zajmujących się badaniem naszej planety i otaczającej ją przestrzeni kosmicznej.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Znaleziono naleźli nową strukturę w uskoku San Andreas. Nie jest to dobry znak

bDeIKqYy
KOMENTARZE
(82)
mihu
2 lata temu
Drodzy naukowcy czyż to nie wspaniałe, że możecie być świadkami zmian klimatycznych i je dokumentować?
kosmonauta
2 lata temu
NASA to największy "ściemniacz"
elektro
2 lata temu
To jest niebywałe, naukowcy bija na alarm. Zmiany klimatyczne są i niech sobie będą, moje pytanie jest takie: Czy zatrzymując wszelka emisje w obecnej chwili efekty globalnego ocieplania zatrzymają się, czy będą dalej postępowac,czy jesteśmy w stanie uniknąć natychmiastowej katastrofy cywilizacyjnej spowodowanej brakiem energii? Czy naukowcy zdają sobie sprawę, że poza atomem nie ma obecnie na tyle wydajnych alternatywnych źródeł energii, aby zastąpić paliwa kopalne?
bDeIKqYz
Ślepa furia
2 lata temu
Naukowcy nie potrafią przewidzieć pogody za 2 tygodnie ale wiedzą dlaczego klimat się ociepla. Napiszcie że ekologia to narzędzie wpływu dla polityków i biznesu. To już dawno przestała być troska o Ziemię. I napiszecie że co2 pochłaniają drzewa. Nikt nie proponuje sadzenia drzew
m&Y
2 lata temu
A za kolejne 5 lat może być dwa razy więcej śniegu i co wtedy ? pewnie będzie od razu epoka lodowcowa :) . Wszyscy gadają o redukcji dwutlenku węgla a niemcy tymczasem otwierają jedną z największych kopalń odkrywkowych w europie węgla brunatnego - przy okazji wycinają puszcze. (Kali kraść to dobrze, Kaliemu ukraść to źle.) Tyle w tym prawdy.
Najnowsze komentarze (82)
świerk
4 tyg. temu
Zawsze mnie dziwi, dlaczego ludzie uważają, że nie mają żadnego wpływu na klimat. Przecież to oczywista bzdura. Wystarczy popatrzeć na Polskę i pomyśleć logicznie. Zmieniliśmy całkowicie strukturę całej powierzchni kraju. Uregulowaliśmy wszystkie większe i ważne rzeki. Sieć drogowa i kolejowa pokrywa cały kraj. Wycięliśmy puszcze i osuszyliśmy bagna transformując prawie całą powierzchnię, która nadawała się pod uprawy. Lasy to prawie całkowicie sztuczne nasadzenia gospodarcze. Las naturalny niemal już nie istnieje, poza kilkoma małymi obszarami. Po kraju poruszają się MILIONY pojazdów. Każdego roku wydobywamy i zużywamy tysiące ton zasobów naturalnych i wypijamy lub w inny sposób zużywamy setki milionów litrów wody. Ale wszystko to nie ma ŻADNEGO wpływu na klimat według niektórych. Jak ograniczonym trzeba być, żeby tak twierdzić. A tak jest w każdym kraju rozwiniętym lub rozwijającym się. Zmieniliśmy oblicze całej planety... ale nie mamy na nią żadnego wpływu... Wow... komuś ostro brakuje wyobraźni.
Trump
2 lata temu
Jeeee koniec zimy!!!
osa
2 lata temu
Nigdy zima zimie nie była równa debilki z nasa czy z nosa?
Gość
2 lata temu
Ludzie są sami sobie winni
gyh
2 lata temu
''Nasza zima się rozchorowała i wszyscy wiemy dlaczego. Zmiany klimatyczne i rosnąca temperatura sprawiają, że zima się kurczy'' he he he he nie ma co teraz chodzić na kabarety, bo njusy są takie zabawne- kurczy się i zima jest chora: )
Zagadka dla N...
2 lata temu
Nie wiem kto jest gorszy "naukowcy" czy "duchowni" ?
opo
2 lata temu
Zmiany klimatyczne były , są i będą, a człowiek nie ma na to najmniejszego wpływu.
Art
2 lata temu
jakie tam ocieplenie klimatu....wungiel musimy kopać kochani....wungiel,i więcej swiń chodować.
bDeIKqYr
EfektDoplera
2 lata temu
Wielki wybuch będzie tylko na końcu Świata. Wszystko dąrzy do chaosu i zniszczenia.... Zmiany klimatyczne to nic nowego, naukowcy potrzebują takich "dowodów" bo im pozakręcają kurki z kasą... Tak samo ewolucja itp. bzudry. Ateizm to też religia, trzeba wierzyć, że Boga niema.
głupoty
2 lata temu
no i co mnie to obchodzi że się kurczy chce to się kurczy i tyl
xxx
2 lata temu
Wycinajcie więcej drzew, to szybciej się skończy życie na ziemi .... :(
polonista
2 lata temu
""Znaleziono naleźli nową strukturę w uskoku San Andreas"" Czy to jakiś nowy język ?
Tele
2 lata temu
To nie satelitarne tylko lotnicze. A zimy krótsze bo takie są naturalne cykle na ziemi. Kiedyś szedł lodowiec i mroził, teraz się ociepla. To z CO2 niema nic wspólnego tylko jest pretekstem do globalnej hucpy i zbierania kasy na tzw, opłaty emisyjne. W obecnych czasach wielu naukowców jest jak prostytutki robią to za co im się płaci czyli zamawiasz wynik a oni robią do tego naukowe badania. Globalne ocieplenie spowodowane CO2 to hucpa i wielkie kłamstwo !!!
zucz
2 lata temu
Natury nie zatrzymasz, było zlodowacenie teraz będzie globalne ocieplenie taka jest kolej rzeczy. I zamiast wydawać miliony na zatrzymanie tego, powinniśmy się budować schrony dla ludzi przed kataklizmami, które nastąpią przy tych zmianach klimatu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić