Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Zła wiadomość dla piwoszy. Cena może wzrosnąć nawet dwukrotnie

56
Podziel się:

Jeżeli efekty globalnego ocieplenia będą się dalej utrzymywać, ceny piwa znacznie wzrosną. Wszystko ze względu na zmianę klimatu, która silnie uderza w uprawy jęczmienne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA (iStock.com)

*Jak ostrzegają naukowcy, zmiana klimatu grozi globalnym kryzysem dostaw piwa. * Skutki globalnego ocieplenia prawdopodobnie doprowadzą do gwałtownego spadku światowych plonów jęczmienia - niezbędnego składnika do produkcji piwa. Naukowcy przewidują, że susze i fale upałów mogą spowodować spadek upraw jęczmienia nawet o 17 proc. w niektórych częściach Europy, Australii, Azji i USA.

W rezultacie koszt piwa może znacznie wzrosnąć. Według najnowszych badań, cena może być nawet dwukrotnie wyższa. Tylko 17 proc. światowych upraw jęczmienia wykorzystuje się do warzenia alkoholu - większość z nich zbierana jest jako pasza dla zwierząt gospodarskich. To właśnie głodne zwierzęta będą miały pierwszeństwo w dostawach zboża.

Świat staje w obliczu wielu zagrażających życiu skutków zmiany klimatu, więc problem ludzi, którzy muszą wydać nieco więcej na wypicie piwa, mogą wydawać się w tym porównaniu banalny. Ale na pewno istnieje międzykulturowe odwołanie do picia piwa, a brak chłodnego kufla pod koniec coraz bardziej popularnych gorących dni jest również smutną wizją - powiedział współautor badań, dr Steven Davis z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

*Przewiduje się, że ceny piwa wzrosną najbardziej w bogatych krajach, które kochają piwo. * Zalicza się do nich Belgia, Kanada, Dania i Polska - podaje "The Independent".

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Uważaj, co pijesz. Mało znane skutki picia alkoholu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(56)
Polska wschod...
4 lata temu
Lewackie media znow strasza tym razem piwo a wczesniej byl prad 50% paliwo 6zl maslo i.....papier toaletowy heehe
Znawca tematu
4 lata temu
Przestańcie pisać bzdury / Tak naprawdę to kopiujecie temat /. Ceny prądu mają drastycznie wzrosnąć, benzyna będzie kosztować 6zł etc. Artykuł pisany na zamówienie żeby zahamować tzw. rewolucję piwną w Polsce. Ciekawe komu na tym zależy najbardziej?
rt
4 lata temu
niech rośnie ,nie lubię piwa
I dobrE
4 lata temu
U nas niema piwa sok zakrapiane spirtem
xxxx
4 lata temu
Zawsze możemy wrócić do czystej.
bolek w
4 lata temu
Piwo to było lata temu, teraz to podły napój po którym boli głowa i kac. Piwo zaczyna się od 10 złotych w górę.
heh
4 lata temu
bogaty kraj - Polska ;) Kraj może i tak ale ludzie ?
fdg
4 lata temu
buhehe, kolejny artykul majacy nas przygotowac na pisowskie podwyzki!!!
Max
4 lata temu
Media dobrze ,, ryją,, w Europie o ociepleniu aby ściągnąć ekstra pieniądze ponieważ ludzie płacą 60 procent podatku a ma być 90 kto korzysta ? Chiny i USA
leon
4 lata temu
Piwo to g. z tym zastrzeżeniem, że kilkanaście lat temu było to mniejsze g.
;l;p
4 lata temu
ktore piwa robi sie z jeczmienia? obrazki sobie a real jest nieco inny ignoranty
wania
4 lata temu
Najlepszy jęczmień to z amerykańskim Randapem pryskanym na dwa tygodnie przed zbiorem .Randap w piwie zostaje 90 dni taki ma okres karencji. Smacznego . Nasz rząd nie prowadzi żadnych kontroli na pescytydy.
myślący
4 lata temu
PODWYŻKI wszystkiego po kolei oto czym karmią dzieciorobów na 500+ to nie wzrost gospodarczy czy inne pierdoły, którymi nas karmią rządzący.
az
4 lata temu
Strachy na lachy. Prędzej piekarnie nie dostaną surowca.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić