o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Zła wiadomość dla piwoszy. Cena może wzrosnąć nawet dwukrotnie

56
Podziel się

Jeżeli efekty globalnego ocieplenia będą się dalej utrzymywać, ceny piwa znacznie wzrosną. Wszystko ze względu na zmianę klimatu, która silnie uderza w uprawy jęczmienne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA (iStock.com)
bEEjmgWJ

*Jak ostrzegają naukowcy, zmiana klimatu grozi globalnym kryzysem dostaw piwa. * Skutki globalnego ocieplenia prawdopodobnie doprowadzą do gwałtownego spadku światowych plonów jęczmienia - niezbędnego składnika do produkcji piwa. Naukowcy przewidują, że susze i fale upałów mogą spowodować spadek upraw jęczmienia nawet o 17 proc. w niektórych częściach Europy, Australii, Azji i USA.

W rezultacie koszt piwa może znacznie wzrosnąć. Według najnowszych badań, cena może być nawet dwukrotnie wyższa. Tylko 17 proc. światowych upraw jęczmienia wykorzystuje się do warzenia alkoholu - większość z nich zbierana jest jako pasza dla zwierząt gospodarskich. To właśnie głodne zwierzęta będą miały pierwszeństwo w dostawach zboża.

Świat staje w obliczu wielu zagrażających życiu skutków zmiany klimatu, więc problem ludzi, którzy muszą wydać nieco więcej na wypicie piwa, mogą wydawać się w tym porównaniu banalny. Ale na pewno istnieje międzykulturowe odwołanie do picia piwa, a brak chłodnego kufla pod koniec coraz bardziej popularnych gorących dni jest również smutną wizją - powiedział współautor badań, dr Steven Davis z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

bEEjmgWL

*Przewiduje się, że ceny piwa wzrosną najbardziej w bogatych krajach, które kochają piwo. * Zalicza się do nich Belgia, Kanada, Dania i Polska - podaje "The Independent".

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Uważaj, co pijesz. Mało znane skutki picia alkoholu
bEEjmgXm
KOMENTARZE
(56)
Polska wschod...
3 lata temu
Lewackie media znow strasza tym razem piwo a wczesniej byl prad 50% paliwo 6zl maslo i.....papier toaletowy heehe
Znawca tematu
3 lata temu
Przestańcie pisać bzdury / Tak naprawdę to kopiujecie temat /. Ceny prądu mają drastycznie wzrosnąć, benzyna będzie kosztować 6zł etc. Artykuł pisany na zamówienie żeby zahamować tzw. rewolucję piwną w Polsce. Ciekawe komu na tym zależy najbardziej?
rt
3 lata temu
niech rośnie ,nie lubię piwa
bEEjmgXn
I dobrE
3 lata temu
U nas niema piwa sok zakrapiane spirtem
xxxx
3 lata temu
Zawsze możemy wrócić do czystej.
bolek w
3 lata temu
Piwo to było lata temu, teraz to podły napój po którym boli głowa i kac. Piwo zaczyna się od 10 złotych w górę.
heh
3 lata temu
bogaty kraj - Polska ;) Kraj może i tak ale ludzie ?
fdg
3 lata temu
buhehe, kolejny artykul majacy nas przygotowac na pisowskie podwyzki!!!
Max
3 lata temu
Media dobrze ,, ryją,, w Europie o ociepleniu aby ściągnąć ekstra pieniądze ponieważ ludzie płacą 60 procent podatku a ma być 90 kto korzysta ? Chiny i USA
leon
3 lata temu
Piwo to g. z tym zastrzeżeniem, że kilkanaście lat temu było to mniejsze g.
;l;p
3 lata temu
ktore piwa robi sie z jeczmienia? obrazki sobie a real jest nieco inny ignoranty
wania
3 lata temu
Najlepszy jęczmień to z amerykańskim Randapem pryskanym na dwa tygodnie przed zbiorem .Randap w piwie zostaje 90 dni taki ma okres karencji. Smacznego . Nasz rząd nie prowadzi żadnych kontroli na pescytydy.
myślący
3 lata temu
PODWYŻKI wszystkiego po kolei oto czym karmią dzieciorobów na 500+ to nie wzrost gospodarczy czy inne pierdoły, którymi nas karmią rządzący.
bEEjmgXf
az
3 lata temu
Strachy na lachy. Prędzej piekarnie nie dostaną surowca.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić