o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
wb
|

Złodzieje ukradli ze skrzynek maseczki ochronne. Duże ostrzeżenie przed wyborami korespondencyjnymi

4
Podziel się

Monitoring w Świnoujściu nagrał moment, w którym trzech złodziei wyjmuje maseczki ochronne dostarczone przez miasto do skrzynek pocztowych swoich mieszkańców. To zdarzenie bardzo dobitnie pokazuje ryzyko, jakim są wybory korespondencyjne.

Monitoring nagrał moment kradzieży maseczek ze skrzynek
Monitoring nagrał moment kradzieży maseczek ze skrzynek (TVN24)
bDZptRSJ

Urząd Miasta w Świnoujściu zapewnił swoim mieszkańcom maseczki ochronne. Były one dostarczane do skrzynek pocztowych, jednak przed dystrybucją została umieszczona lista adresów, pod które listonosze dotrą konkretnego dnia. Okazało się to być wodą na młyn dla złodziei.

Na całe szczęście, całą sytuację nagrał osiedlowy monitoring. Na nagraniu widać trzy osoby - dwie kobiety i jednego mężczyznę – z łatwością włamujących się do skrzynek pocztowych i wyciągających z nich maseczki. Mężczyzna ma bejsbolówkę naciągniętą na oczy, a kobiety kaptury. To jednak nie ukryło skutecznie ich tożsamości.

Zaledwie kilka godzin po zdarzeniu złodzieje zostali złapani przez funkcjonariuszy policji. Mężczyzna ma 26 lat, a kobiety 21 oraz 18. Każdy ze sprawców kradzieży został ukarany najwyższym mandatem karnym w wysokości 500 złotych za wykroczenie z artykułu 119 Kodeksu wykroczeń. Odzyskane maseczki trafią z powrotem do mieszkańców.

bDZptRSL

Duże ostrzeżenie przed wyborami korespondencyjnymi

Włamanie złodziei do skrzynek pocztowych w celu kradzieży maseczek może być początkiem problemów. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby sytuacja się powtórzyła w dużo poważniejszej sprawie, jaką będą wybory przeprowadzone w trybie korespondencyjnym. Zwrócił na to uwagę między innymi prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

bDZptRSR

Niestety, zdarzenie to pokazuje, jak łatwo jest dostać się do skrzynek pocztowych i jak słabo są one zabezpieczone. Zwykli chuligani, niepoważni ludzie nie mieli problemu, żeby ukraść maski. Mamy poligon doświadczalny co może wydarzyć się podczas wyborów - ocenił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDZptRTm
KOMENTARZE
(4)
Zamaskowany
2 miesiące temu
Byli zamaskowani ? ;)
bankster+
rok temu
brawo PIS, jak wykradną nasze dane to od komornika się nie opędzimy, ale banksterowi Złotoustemu chyba o to chodzi
Bójcie się
rok temu
Mandat 500zł max hahahaha no to zapamiętają na całe życie i przestroga dla następnych.
bDZptRTn
Ares
rok temu
To prowokacja. Specjalnie ich nastawili żeby udowodnić że wybory nie mają sensu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić