Beata Kruk| 

Znienawidzony biznesmen to prześladowca. Nękał amerykańską dziennikarkę

10

Twitter zablokował konto Martina Shkreli po tym, jak kontrowersyjny przedsiębiorca wysyłał niepokojące wiadomości dziennikarce magazynu „Teen Vogue” Lauren Duce.

Znienawidzony biznesmen to prześladowca. Nękał amerykańską dziennikarkę
(Getty Images, DREW ANGERER)

Shkreli w dość nietypowy sposób zalecał się do młodej kobiety. Duce opublikowała na Twitterze prywatną wiadomość od biznesmena zawierającą jej zdjęcie z mężem i ich pieskiem. Rzecz w tym, że Shkreli wyciął z fotografii twarz mężczyzny i wstawił w jej miejsce własną podobiznę. Amerykanin ustawił również zmanipulowany obrazek jako swoje zdjęcie profilowe - donosi CNN.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Shkreli przesłał dziennikarce także zaproszenie na randkę. Lauren Duce na jego zaloty odpowiedziała, że "wolałaby zjeść własne wnętrzności". Po tym jak opublikowała wiadomości od przedsiębiorcy, Twitter tymczasowo zablokował jego konto, uznając działania mężczyny za nękanie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Martina Shkreli okrzyknięto najbardziej znienawidzonym człowiekiem w USA. Odpowiada za drastyczne podniesienie ceny leku na AIDS. W 2015 roku jego firma Turing Pharma wykupiła prawa do produkcji specyfiku i zwiększyła jego cenę z 13,5 dolara do prawie 750 dolarów za pigułkę. Od czasu zyskania rozgłosu Shkreli co jakiś czas przypomina o sobie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić