Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|

Zupełnie nowy rodzaj kawy. Oszaleli na jej punkcie

5
Podziel się

Mała czarna o smaku pieczarek błyskawicznie zdobyła uznanie klientów w Finlandii. Nietypowa kawa zawdzięcza to nie tyle oryginalnemu smakowi, co niezwykłym właściwościom zdrowotnym.

Zupełnie nowy rodzaj kawy. Oszaleli na jej punkcie
(Flickr/Shutterstock, Mike)
bEUjkAgR

Grzybowy napój jest lepszy dla zdrowia niż zwykła kawa. Naukowcy twierdzą, że poprawia metabolizm, przeciwdziała rozwojowi Alzheimera oraz obniża ryzyko zachorowania na depresję. Niestety, w niektórych przypadkach napój może mieć też niepożądane efekty uboczne, które objawiają się bezsennością i pogłębieniem ewentualnych stanów lękowych.

Kawa od firmy Four Sigmatic powstaje nie tylko na bazie pieczarek. W skład jej esencji wchodzi mieszanka różnych grzybów. Dietetyk Cynthia Sass na łamach magazynu "Health" ostrzegała jednak koneserów tego napoju przed robieniem go na własną rękę. Szczególnie jeśli chodzi o osoby, które mają problemy z sercem lub niedawno przeszły operację. Ze względu na swoje właściwości taka kawa może podwyższyć ciśnienie krwi do poziomu niebezpiecznego dla zdrowia.

bEUjkAgT

Właściwości "czarnej grzybowej"? Tero Isokauppila, założyciel Four Sigmatic - firmy produkującej zdrowotny napój - twierdzi, że wypicie jednej filiżanki poprawia pracę mózgu oraz produktywność. Dodaje również, że efekty uboczne, które odczuły niektóre osoby, nie zostały wywołane przez jego produkt.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUjkAhu
KOMENTARZE
(5)
pelik
5 lata temu
Mateusz , tobie już całkowicie zryli mózg skoro tak piszesz.
Wyborca
5 lata temu
Polacy popierają PO i Nowoczesną
Koza
5 lata temu
Te właściwości o których mowa w artykule ma każda czarna kawa bez cukru i mleka
bEUjkAhv
maz
5 lata temu
Polacy popierają rząd PiS!
q
5 lata temu
W Polsce stosowane przez nich grzybki są zabronione napewno
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić